קרונות מסעדה-עדיין קיימים???

מצב
הנושא נעול.

omer landau

New member
קרונות מסעדה-עדיין קיימים???../images/Emo13.gif

עניין אותי פשוט נזכרתי כשהייתי קטן אז נתקלתי כמה כאלה וכבר המון זמן שלא שמעתי עליהם אז מה קרה להם? מישהו יודע.... כי השירותי מזנון עם העגלות שעוברים מקרון לקרון אז זה יוצא ממש ממש יקר..... עומר.....

tzvika pick

New member
לפי התמונות באתר חדשות הרכבת

עניין אותי פשוט נזכרתי כשהייתי קטן אז נתקלתי כמה כאלה וכבר המון זמן שלא שמעתי עליהם אז מה קרה להם? מישהו יודע.... כי השירותי מזנון עם העגלות שעוברים מקרון לקרון אז זה יוצא ממש ממש יקר..... עומר.....
הקטר שאת תמונתו צירפת הוא קטר עיתוק ישן של רכבת ישראל מסוג אסלינגן. נחמד לראות שגם מקטרים שנגרטו אפשר לעשות דברים יפים. ובקשר לשאלה - אז אין כבר קרונות מזנון. לא יודע למה, כנראה שרכבת ישראל החליטה שכדאי יותר למלא את הקרונות באנשים, ולא באוכל. וכן, המחירים של הגזלנים ברכבת ממש ממש יקרים, וחבל. מישהו ברכבת צריך להתעורר, ולהגביל את המחירים.

ליילנד

New member
מזנון../images/Emo21.gif../images/Emo96.gif

הקטר שאת תמונתו צירפת הוא קטר עיתוק ישן של רכבת ישראל מסוג אסלינגן. נחמד לראות שגם מקטרים שנגרטו אפשר לעשות דברים יפים. ובקשר לשאלה - אז אין כבר קרונות מזנון. לא יודע למה, כנראה שרכבת ישראל החליטה שכדאי יותר למלא את הקרונות באנשים, ולא באוכל. וכן, המחירים של הגזלנים ברכבת ממש ממש יקרים, וחבל. מישהו ברכבת צריך להתעורר, ולהגביל את המחירים.
מזנון

עד כמה שזכור לי גם שהיו מזנונים הם היו גזלנים לא קטנים. למרות שזה היה מאוד נחמד.

omer landau

New member
פשוט המון זמן .....

פשוט המון זמן .....
המון זמן לא נסעתי ברכבות מהסוג הישן אלא ב- מו-דו דאבל.. ואייסי ככה שלא יצא לי לראות את הרכבות שכן היה בהם פעם קרונות מזנון שאלו הרכבות הישנות יותר לא?!! ובאמת צריך לעשות משהו בעניין המחירים למרות שאני גר בכפר סבא ובקו הזה לא ניתן השירות השוואה: פחית קולה- בסופר: 2.5 שקלים ברכבת:7.0-7.5 שקלים לא?

orib44

New member
נכון מאוד.

פשוט המון זמן .....
המון זמן לא נסעתי ברכבות מהסוג הישן אלא ב- מו-דו דאבל.. ואייסי ככה שלא יצא לי לראות את הרכבות שכן היה בהם פעם קרונות מזנון שאלו הרכבות הישנות יותר לא?!! ובאמת צריך לעשות משהו בעניין המחירים למרות שאני גר בכפר סבא ובקו הזה לא ניתן השירות השוואה: פחית קולה- בסופר: 2.5 שקלים ברכבת:7.0-7.5 שקלים לא?
נכון מאוד.
המזנונים הם מאוד יקרים והרי זו רכבת נוסעים ולא חוף ים... הסיבה היא, כנראה, שהמזנונים מהווים אמצעי לסבסד את כרטיסי הנסיעה עצמם. אבל אני לא בטוח בזה לגמרי.

omer landau

New member
אני גם לא בטוח..

נכון מאוד.
המזנונים הם מאוד יקרים והרי זו רכבת נוסעים ולא חוף ים... הסיבה היא, כנראה, שהמזנונים מהווים אמצעי לסבסד את כרטיסי הנסיעה עצמם. אבל אני לא בטוח בזה לגמרי.
אני גם לא בטוח..
עד כמה שאני אוהב רכבות ואני מאוד זה ממש מוגזם המחיר של המזון הנמכר ברכבות אומנם אני לא מבין גדול בעלויות תפעול של רכבות אבל מחירי הכרטיסים בארץ נראים לי מספיקים בשביל תפעול רכבת ובשביל עלויות אחרות אז אין לי מושג מה הסיפור יכול להיות שהחברה שזכתה במכרז משלמת לרכבת ישראל סכום מסוים בשביל לספק שירות זה? !!? עומר...

אין שום קשר בין מחיר הפריטים

נכון מאוד.
במזנון לבין סבסוד הנסיעה ברכבת. יותר נכון יש קשר רופף ועקיף בלבד. המזנון שייך לחברה שקבלה זכיון לאחר עמידה בתנאי מכרז. סביר מאוד להניח שהיא משלמת לרכבת דמי זכיון, בלי קשר להקף המכירות שלה בתוך הקרונות. הסיבה העיקרית למחירים הגבוהים היא הבלעדיות (מונופוליות/העדר מתחרים אחרים) שיש לדיילי העגלות בתוך הרכבת. אם היו מס' דיילים של חברות מזנון שונות הרי שסביר להניח שהיו לוקחים פחות כסף על כל דבר. וזה לא דיבור בעלמה. למשל ראה תחנת כפר-סבא - הוד-השרון. בעגלה הקבועה של coffee to go לוקחים על בקבוק מים מינרלים (ועוד של מי עדן) 4 ש"ח בלבד. למה ? מפני שבאותה התחנה יש אוטומט משקאות קרים שמתומחר בו בקבוק מים ב-4 ש"ח גם כן. זה כוחה של תחרות.

omer landau

New member
ועל כוס אייס קפה 15 -ולזה אין אוטומ

במזנון לבין סבסוד הנסיעה ברכבת. יותר נכון יש קשר רופף ועקיף בלבד. המזנון שייך לחברה שקבלה זכיון לאחר עמידה בתנאי מכרז. סביר מאוד להניח שהיא משלמת לרכבת דמי זכיון, בלי קשר להקף המכירות שלה בתוך הקרונות. הסיבה העיקרית למחירים הגבוהים היא הבלעדיות (מונופוליות/העדר מתחרים אחרים) שיש לדיילי העגלות בתוך הרכבת. אם היו מס' דיילים של חברות מזנון שונות הרי שסביר להניח שהיו לוקחים פחות כסף על כל דבר. וזה לא דיבור בעלמה. למשל ראה תחנת כפר-סבא - הוד-השרון. בעגלה הקבועה של coffee to go לוקחים על בקבוק מים מינרלים (ועוד של מי עדן) 4 ש"ח בלבד. למה ? מפני שבאותה התחנה יש אוטומט משקאות קרים שמתומחר בו בקבוק מים ב-4 ש"ח גם כן. זה כוחה של תחרות.
ועל כוס אייס קפה 15 -ולזה אין אוטומ
ט

לא קיימים כבר משנת 93' או 94'

לא קיימים כבר משנת 93' או 94'
בשנים 92' או 93' החלה רכבת ישראל (אני זוכר לפי איפה שגרתי אז כשראיתי כתבה על כך במבט לחדשות) להכניס את שירות הדיילים שמוכרים דברי מזנון נייד. בד בבד עם השבתת קרונות המזנון ו/או הפיכתם לקרון רגיל. לפעמים עוד היה יוצא לי לנסוע לחיפה (או חדרה) ברכבת עם הקרונות "היוגוסלביים" כשהיה קרון מזנון שחציו היו מושבים וחציו, איפה שהיה המוכר והמקרר שמאחוריו, היה מזנון ריק. היה דלפק של מזנון וכן היה מקרר משקאות ריק מתוכן. בקרונות אלו היו מס' כסאות בודדים. לא כסאות כפולים או מרובעים (זוג מול שולחן ועוד זוג בכוון ההפוך כמו 98% ממושבי רכבת ישראל) אלא כסא לאדם בודד. ולגבי המחירים. אני זוכר טוב שהם מעולם לא היו זולים ! יתרה מזאת בשנת 90' כשהכניסו פלאפון לקרון המזנון, לפני שהכניסו טלפון ציבורי לחלק מהקרונות, לקחו על כל נסיון לשיחה, גם אם תפוס או לא ענו, 1 ש"ח. ואני מדבר על מחירי שנת 90' שאז דולר היה כ-1.5 עד 2 ש"ח. משול ל-2.5 עד 3 ש"ח שיקחו ממך רק על החיוג, גם אם יהיה תפוס או שלא יענו לך. הפלאפון, למי שמתעניין, היה מסוג המכשירים הקבועים ברכב, כזה עם שפופרת וחוט מסולסל שהיה מותקן מאחורי דלפק המזנונאי.

צחקן

New member
תחרות.

תחרות.
ב"ה יש דברים שטובה בהם תחרותויש דברים שלא. אני אישית חלמרות ששאני לא אוהב תחרות, להגיד לרכבת ישראל ששיגדו להם להוריד את המחירים למה אחרת הם יפריטו. "דן" ו"אגד" ויכולות להוריד מחירים , רק ממשלה לא נותנת להם בשביל להצדיק את ההפרטה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה