קראתי על הכרטיס החדש של דן

• פותח הנושא gen1
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

gen1

New member

שלום! קראתי על הכרטיס החדש של דן ה"סטודן" אז ככה הרעיון מבורך ורק חבל שחברת דן לא פועלת 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע כי אז אולי לא היה כדאי לקנות מכונית ,אז אולי אלה שדואגים שלא ניסע בשבת ובחג יתחילו להבין שאולי כדאי לתת לנו (לכל אחד מאיתנו )להחליט אם לסע או לא בכל עת שנרצה כולל השבת והחג ולהפוך את שרות התח"צ לחיוני ,ביננו אפילו יש בענין משום פיקוח נפש ואז אפשר בשקט ל"דחות שבת "

urilei

New member
רעיון מצויין

שלום! קראתי על הכרטיס החדש של דן ה"סטודן" אז ככה הרעיון מבורך ורק חבל שחברת דן לא פועלת 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע כי אז אולי לא היה כדאי לקנות מכונית ,אז אולי אלה שדואגים שלא ניסע בשבת ובחג יתחילו להבין שאולי כדאי לתת לנו (לכל אחד מאיתנו )להחליט אם לסע או לא בכל עת שנרצה כולל השבת והחג ולהפוך את שרות התח"צ לחיוני ,ביננו אפילו יש בענין משום פיקוח נפש ואז אפשר בשקט ל"דחות שבת "
רעיון מצויין
להלן הוראות לביצוע - פתח את אתר הכנסת - פתח את תפריט החקיקה, הצעות חוק לדיון מוקדם - הקלד "תחבורה" ולחץ "חפש" - לפניך רשימה של אי אילו הצעות חוק שהוגשו בעניין תחבורה ציבורית ותחבורה בכלל, אשר כמה מהן עוסקות בעניין תח"צ בשבת. - את חברי הכנסת שהציעו הצעות טובות ומועילות, אל תהסס לשבח. את אלו שהציעו לסרס את הרעיון, כתוב בנימוס ובפירוט מדוע הם טועים. - את המכתבים שלח ישירות לחברי הכנסת שהגישו את הצעות החוק ולחברי הכנסת שהצטרפו אליהם - אם אתה מעוניין במכתב לדוגמא ששלחתי - שלח לי מסר - היה עירני להצהרות כאלה ואחרות של ח"כים (כמו זו של רוחמה אברהם - חוק הבארים אם אתה זוכר). אלו עיתויים מצויינים לשלוח מכתבים כאלו - קיטורים פה בפורום זה טוב ונחמד, זו לא הדרך לשנות דברים בהצלחה

0415

New member
זו מחשבה אגואיסטית ותשאל למה?! תקרא

אני עובד כנהג באחד החברות הציבוריות אם יחוקק חוק הקובע שמותר לתחבורה הציבורית לעבוד שבת אז בהתחלה ישלמו הרבה כסף לנהגים שירצו אבל לאט לאט זה יהפוך להיות חובה ואיפה יום מנוחה אחד בשבוע על תנאים סוציאלים שמעת?! וזה בלי שום קשר לדת אני לא דתי. גם אלה שעובדים היום בשבת בכל מיניי חניות של בעליי ממון אם ריר משטרות לא ממש רוצים את זה אבל אין להם בררה אחת כי מאיימים אלהם בפיטורים מי שלא רוצה לעבוד. או בקיצור אני קורא לתמוך בקומוניזם ותחשוב על זה ...

הבעיות שיש בכלכלה...

אני עובד כנהג באחד החברות הציבוריות אם יחוקק חוק הקובע שמותר לתחבורה הציבורית לעבוד שבת אז בהתחלה ישלמו הרבה כסף לנהגים שירצו אבל לאט לאט זה יהפוך להיות חובה ואיפה יום מנוחה אחד בשבוע על תנאים סוציאלים שמעת?! וזה בלי שום קשר לדת אני לא דתי. גם אלה שעובדים היום בשבת בכל מיניי חניות של בעליי ממון אם ריר משטרות לא ממש רוצים את זה אבל אין להם בררה אחת כי מאיימים אלהם בפיטורים מי שלא רוצה לעבוד. או בקיצור אני קורא לתמוך בקומוניזם ותחשוב על זה ...
הבעיות שיש בכלכלה...
הישראלית לא צריכות להשפיע על התחבורה. בעיות האבטלה השכר הנמוך והיחס לעובדים גורמים לכך שלמעסיקים יהיה כוח רב מדי ביחס לעובדים ועל כן אתה דואג שביטול יום המנוחה יכפה על הנהגים. אך זכור כי התחבורה הציבורית ביום המנוחה תפעל במתכונת מצומצמת, ועל כן יצטרכו פחות נהגים בשבת ממילא, כך שלא כל הנהגים יצטרכו לעבוד בשבת (להערכתי הגסה מאוד, אולי 20 עד 30 % מהתח"צ תפעל בשבת). אל תשכח שיש פה פגיעה באנשים שאין להם רכב
יש עוד צדדים בעניין, זו לא הצעה אגואיסטית כלל, מדובר פה על שירות לאזרחים, וגם עובדי חברת חשמל, מים, ומשרד הבטחון עובדים בשבת.

amit1270

New member
אגואיסטית? בדיוק ההפך!

אגואיסטית? בדיוק ההפך!
ולגבי ימי מנוחה - יש במדינת ישראל חוק, וגם אם תהיה תח"צ בשבת החברות לא יוכלו לא לציית לו.

אמנון אלבז

New member
מנהל
החלטה שכזו- גן עדן

אגואיסטית? בדיוק ההפך!
ולגבי ימי מנוחה - יש במדינת ישראל חוק, וגם אם תהיה תח"צ בשבת החברות לא יוכלו לא לציית לו.
החלטה שכזו- גן עדן
תביא לעלית משכורתם של העובדים מסיבה אחת פשוטה.. ניצול המשאבים [קרי הרכש] יהיה מקסימלי, כבר העלתי בעבר את הסוגיה הזו שבמדינת ישראל השקעה במשאבים אינה כדאית בגלל חמישה וחצי ימי עבודה בארץ מול שבעה ימים בחול תוסיפו לזה את כל חגי ישראל ובדקו כמה מנצל המשקיע את משאביו? מאידך נסיעה של שבעה ימים בשבוע תביא כאמור לניצול המשאבים והגדלת הרווחים הוספת מקומות עבודה לתחבורה ולמקומות הבילוי, ירידה בתאונות הדרכים בצפיפות בכבישים בזיהום האויר במחסור במקומות חניה- אטופיה.

harhanegev

New member
5 וחצי ? ממש לא !

החלטה שכזו- גן עדן
תביא לעלית משכורתם של העובדים מסיבה אחת פשוטה.. ניצול המשאבים [קרי הרכש] יהיה מקסימלי, כבר העלתי בעבר את הסוגיה הזו שבמדינת ישראל השקעה במשאבים אינה כדאית בגלל חמישה וחצי ימי עבודה בארץ מול שבעה ימים בחול תוסיפו לזה את כל חגי ישראל ובדקו כמה מנצל המשקיע את משאביו? מאידך נסיעה של שבעה ימים בשבוע תביא כאמור לניצול המשאבים והגדלת הרווחים הוספת מקומות עבודה לתחבורה ולמקומות הבילוי, ירידה בתאונות הדרכים בצפיפות בכבישים בזיהום האויר במחסור במקומות חניה- אטופיה.
5 וחצי ? ממש לא !
5 וחצי ימים זו הכרזה שהיתה מתאימה אם התח"צ ביום שישי היתה מסתיימת בצהרים ובמוצ"ש לא קיימת בכלל. וכידוע, כאן בישראל התח"צ מסתיימת בחלק מהקוים ממש ממש צמוד לכניסת השבת וגם אחריה, ומתחילה במוצ"ש לכל המאוחר בצאת השבת, ובקוים רבים מאוד לפני צאת השבת (בחלק מהם גם הרבה הרבה לפני צאת השבת). אם כבר, אז 6 או אפילו 6 ורבע. לא 5 וחצי.

gen1

New member
אז מה בעולם הגדול אין תנאים סוציאלי

שלום!1 אז מה בעולם הגדול אין תנאים סוציאליים ,אין אפשרות לחוקק חוקים שידאגו ליום ללא עבודה אחת ל7 ימים ,או קיצור אפילו של שעות העבודה של נהג ל45 שעות שבועיות היתר יהיו נוספות מה זה קשור לשירות 24/7

harhanegev

New member
העולם הגדול הוא לא עולם מושלם.

שלום!1 אז מה בעולם הגדול אין תנאים סוציאליים ,אין אפשרות לחוקק חוקים שידאגו ליום ללא עבודה אחת ל7 ימים ,או קיצור אפילו של שעות העבודה של נהג ל45 שעות שבועיות היתר יהיו נוספות מה זה קשור לשירות 24/7
יש הרבה מאוד אנשים, גם בפורום הזה וגם מחוץ לפורום, שבטוחים שכל מה שקורה בחו"ל יותר טוב מאשר בישראל. זה לא נכון. לחוקק חוקים זה לא מספיק, והראיה כי יש בישראל כיום מגוון חוקי עבודה שאינם נאכפים כמעט בכלל ורבים המצפצפים עליהם. לדוגמא, זכותו של כל עובד יהודי לא לעבוד בשבת (למעט צבא, משטרה וכד'), גם אם מדובר בזולל חזירים או במלצרית ההולכת ברחוב בביקיני. ויש עוד דוגמאות רבות. בלי אכיפה של ממש, אין שום משמעות לחקיקת חוקים סוציאליים.

זאת בעיה כלכלית...

יש הרבה מאוד אנשים, גם בפורום הזה וגם מחוץ לפורום, שבטוחים שכל מה שקורה בחו"ל יותר טוב מאשר בישראל. זה לא נכון. לחוקק חוקים זה לא מספיק, והראיה כי יש בישראל כיום מגוון חוקי עבודה שאינם נאכפים כמעט בכלל ורבים המצפצפים עליהם. לדוגמא, זכותו של כל עובד יהודי לא לעבוד בשבת (למעט צבא, משטרה וכד'), גם אם מדובר בזולל חזירים או במלצרית ההולכת ברחוב בביקיני. ויש עוד דוגמאות רבות. בלי אכיפה של ממש, אין שום משמעות לחקיקת חוקים סוציאליים.
זאת בעיה כלכלית...
ואם לא נפעיל תח"צ בשבת, לא רק שזה לא ישנה את זה, זה גם יפגע בעובדים שמחויביים לעבוד בשבת, ונאלצים למצוא לעצמם דרכים להגיע לעבודה.

ולא מדובר על מה קורה בחו"ל...

ולא מדובר על מה קורה בחו"ל...
ואיך שם - כי זו הרגשה אישית, אלא על איך המדינות מתנהלות, כמו דנמרק לדוגמה.

amit1270

New member
לא *כל* מה שקורה בחו"ל יותר טוב

אבל יש לנו עדיין המון מה ללמוד ממי שיש לו "קצת" יותר נסיון... לגבי חוקים סוציאליים - לא צריכה להיות שום בעיה לאכוף אותם בארגונים מסודרים כמו חברות תח"צ חוקיות.

harhanegev

New member
כפי שכבר אמרתי פעמים רבות בעבר,

אבל יש לנו עדיין המון מה ללמוד ממי שיש לו "קצת" יותר נסיון... לגבי חוקים סוציאליים - לא צריכה להיות שום בעיה לאכוף אותם בארגונים מסודרים כמו חברות תח"צ חוקיות.
יש דוגמאות רבות לכאן ולכאן, יש מקומות שכדאי ללמוד מהם בתחומים מסויימים, ויש מקומות שכדאי ללמוד מהם בתחומים אחרים. כל מדינה ונקודות החוזק שלה. ניסיון אינו בהכרח סימן מוחלט של מצב יותר טוב. זה נכון במקרים רבים, א לא תמיד. הדבר שאני טוען נגדו הוא רק הכמיהה העיוורת אחרי חו"ל. בינתיים קיימות עבירות רבות מאוד על חוקים סוציאליים בחברות תח"צ מאורגנות היטב בישראל, כולל המאורגנת ביותר בישראל, ולכן קשה לי להאמין שיהיה בסדר בלי אכיפה מאסיבית ע"י רשויות המדינה.

זו לא סיבה...

יש דוגמאות רבות לכאן ולכאן, יש מקומות שכדאי ללמוד מהם בתחומים מסויימים, ויש מקומות שכדאי ללמוד מהם בתחומים אחרים. כל מדינה ונקודות החוזק שלה. ניסיון אינו בהכרח סימן מוחלט של מצב יותר טוב. זה נכון במקרים רבים, א לא תמיד. הדבר שאני טוען נגדו הוא רק הכמיהה העיוורת אחרי חו"ל. בינתיים קיימות עבירות רבות מאוד על חוקים סוציאליים בחברות תח"צ מאורגנות היטב בישראל, כולל המאורגנת ביותר בישראל, ולכן קשה לי להאמין שיהיה בסדר בלי אכיפה מאסיבית ע"י רשויות המדינה.
זו לא סיבה...
להמנע מהפעלת תח"צ בשבת. כפי שכתבתי, יש מספיק אנשים שנאלצים למצוא להם שיטות להגיע לעבודה בשבת, ויש מספיק אנשים שאין להם רכב ובכל זאת מעוניינים להגיע למקומות שונים גם בסוף שבוע. מה שאתה מדבר עליו, תסלח לי אבל זה עיוות של המציאות. אפשר להגיד את זה על כל עסק ושירות שניתנים, ולכן להחליט שגם אסור לפתוח חנויות בשבת, מועדנים וכיו"ב בטענה שמעסיקים במקומות אלו ינצלו את העובדים. בניגוד לכך תח"צ לא רק שהיא לא מועדון או איזה בית קפה נידח, היא שירות, והשירות הזה צריך להנתן לכל האזרחים, והפגיעה באנשים היא גבוהה. כולל באנשים שצריכים לעבוד בשבת, וגם באלו שלא. עם כל הכבוד, קשה לי להאמין שלתנאי העבודה של הנהגים אתה דואג, יש שיטות שונות להפעלה של שירותים בשבת, ואם אנשים דתיים ושומרי שבת עובדים בחברת חשמל, חברת המים, משרד הבטחון, חברת הטלפונים ואפילו בשאר מקומות עבודה שגם הם פתוחים בשבת, אין סיבה שתהיה בעיה כלשהיא בהעסקת אנשים שלא מעוניינים לעבוד בשבת.

harhanegev

New member
אוהד היקר,

זו לא סיבה...
להמנע מהפעלת תח"צ בשבת. כפי שכתבתי, יש מספיק אנשים שנאלצים למצוא להם שיטות להגיע לעבודה בשבת, ויש מספיק אנשים שאין להם רכב ובכל זאת מעוניינים להגיע למקומות שונים גם בסוף שבוע. מה שאתה מדבר עליו, תסלח לי אבל זה עיוות של המציאות. אפשר להגיד את זה על כל עסק ושירות שניתנים, ולכן להחליט שגם אסור לפתוח חנויות בשבת, מועדנים וכיו"ב בטענה שמעסיקים במקומות אלו ינצלו את העובדים. בניגוד לכך תח"צ לא רק שהיא לא מועדון או איזה בית קפה נידח, היא שירות, והשירות הזה צריך להנתן לכל האזרחים, והפגיעה באנשים היא גבוהה. כולל באנשים שצריכים לעבוד בשבת, וגם באלו שלא. עם כל הכבוד, קשה לי להאמין שלתנאי העבודה של הנהגים אתה דואג, יש שיטות שונות להפעלה של שירותים בשבת, ואם אנשים דתיים ושומרי שבת עובדים בחברת חשמל, חברת המים, משרד הבטחון, חברת הטלפונים ואפילו בשאר מקומות עבודה שגם הם פתוחים בשבת, אין סיבה שתהיה בעיה כלשהיא בהעסקת אנשים שלא מעוניינים לעבוד בשבת.
אוהד היקר,
אני דיברתי בכלליות על נושא האכיפה של חוקים סוציאליים, לאו דווקא בהקשר של קיום או אי קיום תח"צ בשבת. לגבי עצם קיום תח"צ בשבת, אינני מביע כל עמדה.

../images/Emo140.gif

אוהד היקר,
אני דיברתי בכלליות על נושא האכיפה של חוקים סוציאליים, לאו דווקא בהקשר של קיום או אי קיום תח"צ בשבת. לגבי עצם קיום תח"צ בשבת, אינני מביע כל עמדה.

בעיית התנאים נובעת מהבעיה בכלכלה, והפתרון היחיד הוא למצוא דרכים להניע את הכלכלה. יש לנו מה ללמוד ממדינות אלו ואחרות שכן הצליחו להתאושש ולאשש את הכלכלה שלהן במהירות, גם כשהמצב היה קשה לאחר מלחמה.

amit1270

New member
זה בדיוק העניין - שהפעלת תח"צ בשבת

זה בדיוק העניין - שהפעלת תח"צ בשבת
והחלת חוקי העבודה בחברות התח"צ אלה שני נושאים נפרדים. הרי לפי עדותך גם כיום חוקים סוציאליים לא נשמרים בחברות תח"צ בארץ. אני מאמין שהמצב לא ישתנה לטובה או לרעה בעקבות ההפעלת תח"צ בשבת. חברה שהפרה את חוקי העבודה תמשיך לעשות כך וחברה שלא הפרה לא תתחיל פתאום להפר. האכיפה גם היא לא קשורה לעניין. בקיצור - התירוץ של הרעת תנאי העבודה לא מחזיק מים.

gen1

New member
אז מה שצריך להוסיף הוא :

אז מה שצריך להוסיף הוא :
שלום! מה שצריך להוסיף למה שאמרת "הר הנגב" הוא שגם תח"צ הוא שירות חיוני כמו צבא ומשטרה והייתי מוסיף חברת חשמל אתה הבנת זה!!!

harhanegev

New member
אין ספק שגם שתח"צ היא שירות חיוני.

אז מה שצריך להוסיף הוא :
שלום! מה שצריך להוסיף למה שאמרת "הר הנגב" הוא שגם תח"צ הוא שירות חיוני כמו צבא ומשטרה והייתי מוסיף חברת חשמל אתה הבנת זה!!!
אין ספק שגם שתח"צ היא שירות חיוני.
חיוני מאוד. ומצער מאוד שיש בין היושבים במערכות השלטון כמה כאלו שלא מבינים את זה מספיק.

urilei

New member
כפי שאמרו רבים

כפי שאמרו רבים
אם יש ארגונים שלא מקיימים את החוק וכופים על עובדים לעבוד בימים ובשעות שלא בהסכמתם, הרי שהם עוברים עבירה חמורה אני דווקא יודע להגיד שחברות גדולות כמו אגד ודן מקפידות בד"כ על חוקי העבודה, בוודאי הרבה יותר ממסעדה או מועדון ממוצעים. אותי אישית דווקא מטריד הרבה יותר שיש חברות שמעסיקות נהגים בשכר מינימום או שואף למינימום מאשר שנהג פלוני יעבוד בשבת. להיפך, אני חושב שיהיו נהגים רבים שיקפצו על המציאה לעבוד בשבת עם עומס נוסעים נמוך, כבישים פנויים ושכר גבוה, ולנוח יום אחר בשבוע. אפשר אף להגדיר בחוק שנהג תחבורה ציבורית יעבוד 4 ימים בשבוע לכל היותר (נהגים שיעבדו ראשון עד רביעי, ונהגים שיעבדו חמישי עד שבת) אני ממש לא חושב שאתה תסכים שאני אגיד לך שמסיבות סוציאליות לא יספקו לך חשמל או מים בשבת, או ימנעו ממך נסיעה בכביש (גם זה דורש הפעלה של כוח אדם לא קטן). והמחשבה כי תחבורה ציבורית היא משהו חיוני פחות מחשמל או ממים אינה אלא תוצאה של זלזול מתמשך בתחבורה הציבורית במדינה (גם השבתתה בשבת וגם יתר הסיבות המוכרות לנו היטב). ההטפה הדתית עובדת טוב כל כך, עד כי ניתן למצוא אנשים שיגידו שהם מתנגדים לתח"צ בשבת, למרות שהם עצמם נוסעים ברכבם. באיזו זכות הם בכלל חושבים שמגיע להם לנסוע ברכבם בשבת אך לאנשים שידם קצת פחות משגת לא מגיע לנסוע? פשוט נוח להם להישמע פלצנים וליבראלים בכך שהם "נותנים" לנהגים לנוח בשבת. ועוד דבר חשוב אל תשכח... על כל נהג אוטובוס שלא עובד בשבת עובדים לפחות עשרה נהגי מוניות (ספיישל או שירות), אז גם הטיעון הסוציאלי נפסל כאן מהר מאוד.

מצב
הנושא נעול.
למעלה