קצת
סרטון ההסברה שחמאס יצר עבורנו.

מצב
הנושא נעול.

Ccyclist

Well-known member
יש להם ולמפעיליהם שני אינטרסים ברורים לירות

ג.יפסיקו לירות משיקולים טקטיים כדי לשמור על היכולת
לחדש את הירי בהזדמנות הראשונה.
אגב, יש לי משהו נחמד בשבילך. אנסה להתאפק בלי ספויילרים הפעם, אני בטוח שתאהב את המאמר שהוא כל-כך קורע מצחוק מכל הכיוונים. הכותב עושה צחוק בעיקר מעצמו ומהמחנה שלו... פה ושם אני כבר לא בטוח, ולרגעים נדמה לי שהכל נכתב באירוניה. בקיצור, ההמשך בלינק

http://news.walla.co.il/?w=/4996/2764571
&nbsp
1 - ניסיון נואש לחזור למזרח התיכון הישן, זה שקדם לאביב הערבי ולמלחמות בין השיעים לסונים בעירק וסוריה. אירן הצליחה איכשהו להשתלב במזרח התיכון הישן של הפאן-ערביזם ע"י תמיכתה באירגוני הטרור הפלשתיניים. תראו איך המדיה המערבית חזרה לסיקור הרע והישן שהתרגלה אליו בעידן ההוא, ומתעלמת מהמצב בסוריה ועירק.
&nbsp
2 - ניסיון ליצור אסון כלשהו בעזה שיביא ללחץ / דה-לגיטימציה / פעולה נגד ישראל. חבל מאד שההנהגה הישראלית נגררה ישר למלחמה במקום לנקוט בשלב של סנקציות לשבוע-שבועיים בעת ההסלמה. סגירת החשמל או המעברים (מה שטוב למצריים) היתה יכולה להוציא לחמאס קצת רוח מהמפרשים, ומול סיקור (אי אי-סיקור מגמתי, גם זה קורה) הטילים מעזה והיירוטים היה קשה יותר לשאול מדוע ישראל לא מספקת חשמל ליורים עליה - וזה לא היה מצטלם טוב כמו התקפות חיל האוויר. נכון שרוב הסיכויים שסנקציות כאלו לא היו עוצרות את הרקטות אך שבועיים של סיקור בשלב כזה היו מרדימים את התקשורת הזרה ויתכן שהיה לה קשה להיות ביקורתית מול שלב התקיפה האווירית כאשר היה ניסיון לסנקציות בלתי אלימות שכשל. הוראת החמאס לאזרחי אזור השיגורים בצפון הרצועה שלא להתפנות מצביעה על מטרתו - החמאס רוצה כמה שיותר הרוגים פלשתינים כי כך הוא מעריך יהיה לחץ על ישראל ופגיעה בתמיכה בה. זה משחק מלוכלך ושימו לב שהיום ה BBC סיקר את הוראת צה"ל להתפנות אך לא התייחס להוראת משרד הפנים העזתי להישאר במקום.

Ccyclist

Well-known member
תוספת לסעיף 2 - על שטות ה"הבלגה"

&nbsp
1 - ניסיון נואש לחזור למזרח התיכון הישן, זה שקדם לאביב הערבי ולמלחמות בין השיעים לסונים בעירק וסוריה. אירן הצליחה איכשהו להשתלב במזרח התיכון הישן של הפאן-ערביזם ע"י תמיכתה באירגוני הטרור הפלשתיניים. תראו איך המדיה המערבית חזרה לסיקור הרע והישן שהתרגלה אליו בעידן ההוא, ומתעלמת מהמצב בסוריה ועירק.
&nbsp
2 - ניסיון ליצור אסון כלשהו בעזה שיביא ללחץ / דה-לגיטימציה / פעולה נגד ישראל. חבל מאד שההנהגה הישראלית נגררה ישר למלחמה במקום לנקוט בשלב של סנקציות לשבוע-שבועיים בעת ההסלמה. סגירת החשמל או המעברים (מה שטוב למצריים) היתה יכולה להוציא לחמאס קצת רוח מהמפרשים, ומול סיקור (אי אי-סיקור מגמתי, גם זה קורה) הטילים מעזה והיירוטים היה קשה יותר לשאול מדוע ישראל לא מספקת חשמל ליורים עליה - וזה לא היה מצטלם טוב כמו התקפות חיל האוויר. נכון שרוב הסיכויים שסנקציות כאלו לא היו עוצרות את הרקטות אך שבועיים של סיקור בשלב כזה היו מרדימים את התקשורת הזרה ויתכן שהיה לה קשה להיות ביקורתית מול שלב התקיפה האווירית כאשר היה ניסיון לסנקציות בלתי אלימות שכשל. הוראת החמאס לאזרחי אזור השיגורים בצפון הרצועה שלא להתפנות מצביעה על מטרתו - החמאס רוצה כמה שיותר הרוגים פלשתינים כי כך הוא מעריך יהיה לחץ על ישראל ופגיעה בתמיכה בה. זה משחק מלוכלך ושימו לב שהיום ה BBC סיקר את הוראת צה"ל להתפנות אך לא התייחס להוראת משרד הפנים העזתי להישאר במקום.
תוספת לסעיף 2 - על שטות ה"הבלגה"
&nbsp
מאז שאני זוכר מלחמות טילים כאלו (ענבי זעם, 96) שלב הפעולה הישראלי הראשון הוא הבלגה לשבוע. זוהי טקטיקה מוטעית לדעתי משום שהיא מראה לעולם שישראל דווקא יכולה לשבת תחת אש ולא לעשות דבר. היא גם לא קונה לישראל שום יתרון בדעת הקהל כי הציבור שוכח מהר מאד (בעזרת התקשורת) שישראל ישבה בשקט תחת אש לפני שפעלה, ואם הוא זוכר - הוא אינו מבין מה השתנה שאינה יכולה לשבת בשקט עוד. מסיבות אלו ה"הבלגה" הישראלית לא עוזרת במאומה מול דעת הקהל העולמית ברגע שהיא מחליטה לפעול להגן על עצמה, ולכן מוטב לענות לטיל הראשון במטח ישראלי (ממילא לכל המעצמות יש לוייני ריגול והנהגתן יודעת "מי התחיל") שיכול להפסיק את הירי במקום ליצור מצב של ספיגה ופעולה.
&nbsp
אבל - משום שזהו דפוס הפעולה הקבוע של ההנהגה הישראלית במשך 18 שנה וכל עוד הנהגת ישראל פועלת לפי הדפוס הזה היא צריכה לשקול שלב של פעולות לא-אלימות נגד התוקפן. במקרה של הפלשתינים - סגירת המעברים, ניתוק החשמל וכו' (לדעתי אי אפשר להפסיק את המים מסיבות הומנטריות וחבל שכך) ובמקרה של לבנון - הטלת סגר ימי ואיום על נמל התעופה של ביירות עד שיופסק הירי הרקטי. כאשר (וה"אם" די קלוש מהסיבות שמניתי לעיל) השלב הזה יכשל יהיה קשה יותר לבוא בטענות נגד ישראל שניסתה גם אופציות בלתי אלימות, שלא כמו במצב הקיים בו אנשים לא מבינים מדוע ישראל לא יכלה לסבול בשקט כפי שעשתה בשבוע שלפני המבצע התורן.
&nbsp

Ofekalef1

New member
הוכחה מדויקת לכך שאין קשר. כל הכבוד.

אתה שוב טועה
אין שום קשר בין מה שאתה משדר לחמאס לבין ירי הטילים.
הדרך שהם יפסיקו לירות טילים היא אחת משתיים:
א. לא יהיו להם טילים לירות.
ב. הם ימותו.
הוכחה מדויקת לכך שאין קשר. כל הכבוד.

Bongulim

New member
הדרך היחידה לגרום להם להפסיק לירות

לא לכולם, אבל יש לא מעט
וזה גם לא משנה האם המטרה שלהם היא באמת לברוח מהארץ כשיהיה קשה, או לברוח מהארץ כי היא תהפוך לדתית מדי או חילונית מדי וכו וכו'. מה שצריך לעשות זה לשדר לחמאס שאנחנו כאן להישאר, וששום טילים לא יגרמו לנו להרגיש שהמצב כאן קשה. אחרת אני לא רואה דרך שבה הם יפסיקו לירות טילים (לא כולל פתרונות קיצוניים, כמובן).
זה להרוג את כולם

Ofekalef1

New member
זו לא בהכרח הדרך היחידה.

זה להרוג את כולם
זו לא בהכרח הדרך היחידה.
אפשר גם לנתק מהם את האפשרות לירות (כלומר כניסה קרקעית ובתוך כך פיקוח על המנהרות הנחפרות ועל הנשק שמובא לרצועה), או לחלופין לגרום להם להבין שאין בזה טעם.

Bongulim

New member
אתה משאיר אותם בחיים->הם יהרגו אותך כשיתאפשר

זו לא בהכרח הדרך היחידה.
אפשר גם לנתק מהם את האפשרות לירות (כלומר כניסה קרקעית ובתוך כך פיקוח על המנהרות הנחפרות ועל הנשק שמובא לרצועה), או לחלופין לגרום להם להבין שאין בזה טעם.
אתה משאיר אותם בחיים->הם יהרגו אותך כשיתאפשר
לגרום להם להבין שאין טעם לרצוח יהודים - אני לא רואה איך אפשר לעשות.
כניסה קרקעית תגרום בסבירות גבוהה לפגיעה בחיילינו - אני מעדיף שלא יקחו את הסיכון הזה.
צריך להפיץ אותם מהאוויר עד להשמדת כל הטרוריסטים והשאר ייכנעו (אפשר למצוא טכניקות שיפחיתו את הפגיעה בבלתי-מעורבים).
לאחר מכן בהסכם הכניעה להפוך את עזה לשטח מפורז לחלוטין. על כל הפרה הכי קטנה (לדוגמה ירי מנשק קל, הברחת אמל"ח) להגיב בצורה לא פרופורציונלית (עם הרבה הרוגים).
זה יגרום להם לא להתעסק.
&nbsp

Bongulim

New member
לא יכלו לקחת שמאלני קיצוני שיעשה הגהה

קצת
סרטון ההסברה שחמאס יצר עבורנו.
באמת שאין משהו יותר טוב משהחמאס יסביר בעצמו מה הוא רוצה לעשות:

https://www.youtube.com/watch?v=HiUWgWjL24U
+ינקד
כדי שישמע יותר רציני ומפחיד?

mister K

New member
לא, כי גם השמאל הקיצוני לא מסכים עם השיר הזה.

+ינקד
כדי שישמע יותר רציני ומפחיד?
עד כמה שהם מעצבנים, הם לא מחבלים ובוודאי שלא חמאסניקים.
די עם ההסתה הזאת.

droriko

New member
לא מחבלים, אבל כן תומכים בהם

די עם ההסתה הזאת.
גם דב חנין וגם מוחמד ברכה כשנשאלו אם חמאס הוא אירגון טרור התחילו להתפתל וניסו בכח להתחמק מתשובה, לא משנה כמה המראיין דחק בהם
שלא לדבר על מפלגת בל״ד שהרבה היפסטרים תל אביבים הצביעו לה

דב חנין ארגן עצרת תמיכה בחמאס

גם דב חנין וגם מוחמד ברכה כשנשאלו אם חמאס הוא אירגון טרור התחילו להתפתל וניסו בכח להתחמק מתשובה, לא משנה כמה המראיין דחק בהם
שלא לדבר על מפלגת בל״ד שהרבה היפסטרים תל אביבים הצביעו לה
דב חנין ארגן עצרת תמיכה בחמאס
בזמן מבצע עופרת יצוקה. הרבה תל אביבים השתתפו אז בעצרת משום שסברו שהטילים לא יגיעו אליהם ולא היה אכפת להם שהם נופלים על שדרות.

בוודאי שהם תומכים בהם

די עם ההסתה הזאת.
בוודאי שהם תומכים בהם
הם תומכים בחמאס מיום הקמתו.
כולל כעת.
החמאס הוא הזרוע הביצועית של האידיאולוגיה שלהם. הם מתווים את הדרך והחמאס מבצע.
שטרנהל הנחה את החמאס לבצע פיגועים "רק במתנחלים". כלומר הוא קיבל את דרך הפעולה של הארגון והעביר עליה "ביקורת בונה".
חנין ארגן הפגנות תמיכה בחמאס בזמן מלחמה.
ג'יי סטריט פועלים להוציא את החמאס מרשימת ארגוני הטרור כדי שיוכל לקבל סיוע ישיר מהמדינות התורמות.
ארגוני השמאל עמדו מאחורי המשט שמטרתו היתה לפתוח נמל איראני בעזה להעברה חופשית ובלתי מוגבלת של נשק.
כל ארגוני השמאל ללא יוצא מהכלל תמכו בדו"ח גולדסטון במטרה להעניק חסינות לחמאס ולמנוע כל פעולה עתידית כנגדו. לשם כך הם לא היססו לשקר ולפברק ראיות כפי שגולדסטון עצמו הודה בדיעבד.
יגאל סרנה ואורי משגב יצאו נגד יירוט ספינת הנשק של החמאס בים סוף, איזה מעצבנת השייטת - קלקלה להם את התכניות.
כל השמאל ללא יוצא מהכלל תמך בהכנסת החמאס לתוך הרשות הפלסטינית במטרה להלבין את הארגון.
ארגוני השמאל תומכים בסנקציות על ישראל כדי למנוע ממנה להלחם בחמאס.
ארגוני השמאל תמכו בעסקת שליט כדי למלא את שורות החמאס מחדש ברוצחים מיומנים ולחזק אותו מבחינה פוליטית.
ועוד ועוד, קצרה היריעה.

mister K

New member
הם לא רוצים לרצוח ישראלים

בוודאי שהם תומכים בהם
כולל כעת.
שטרנהל הנחה את החמאס לבצע פיגועים "רק במתנחלים". כלומר הוא קיבל את דרך הפעולה של הארגון והעביר עליה "ביקורת בונה".
ג'יי סטריט פועלים להוציא את החמאס מרשימת ארגוני הטרור כדי שיוכל לקבל סיוע ישיר מהמדינות התורמות.
ארגוני השמאל עמדו מאחורי המשט שמטרתו היתה לפתוח נמל איראני בעזה להעברה חופשית ובלתי מוגבלת של נשק.
כל ארגוני השמאל ללא יוצא מהכלל תמכו בדו"ח גולדסטון במטרה להעניק חסינות לחמאס ולמנוע כל פעולה עתידית כנגדו. לשם כך הם לא היססו לשקר ולפברק ראיות כפי שגולדסטון עצמו הודה בדיעבד.
יגאל סרנה ואורי משגב יצאו נגד יירוט ספינת הנשק של החמאס בים סוף, איזה מעצבנת השייטת - קלקלה להם את התכניות.
כל השמאל ללא יוצא מהכלל תמך בהכנסת החמאס לתוך הרשות הפלסטינית במטרה להלבין את הארגון.
ארגוני השמאל תמכו בעסקת שליט כדי למלא את שורות החמאס מחדש ברוצחים מיומנים ולחזק אותו מבחינה פוליטית.
ועוד ועוד, קצרה היריעה.
האם דב חנין רוצה במותך? האם זאב שטרנהל, יגאל סרנה או אורי משגב בעד שיתפוצצו פה מחבלים או שיירו לפה טילים?
איזו הפגנת תמיכה בחמאס? אפילו אלה שמפגינים עם דגלי פלסטין אינם תומכים בחמאס וזו לא מטרת ההפגנה שלהם, מאוסה והזויה ככל שתהיה.
בסיס הדברים שלך, קרי רצונם של ארגוני השמאל הקיצוני להגביל את צה"ל, הוא נכון. אבל מכאן ועד תמיכה בארגון הטרור חמאס וברצח ישראלים, המרחק הוא גדול.
כמעט כל מה שכתבת פה מהול בדמגוגיה ובמיוחד מה שכתבת על הסיבה לתמיכתם בעסקת שליט.

אני לא תומך באף ארגון שמאל קיצוני. זוהי כמובן לא עמדתי וחלק מפעולותיהם מעצבנות גם אותי.
הסיבה שאני מדגיש את הדברים האלה היא שאנשים פה יצאו מדעתם. שנאה כזו והסתה כזו שרוויות בדמגוגיה במקרה הטוב או בבורות משוועת במקרה הגרוע יותר (ופה אני לא מתכוון אליך), לא זכור לי שראיתי מעולם.
זה לא מופנה רק כלפי השמאל הרדיקלי אלא כלפי כל מי שרק חושבים שיש לו איזו נטייה שמאלה, כולל עיתונאים וכולל סתם אנשים שכל חטאם הוא שהם לא שייכים לימין הלאומני.
צר לי להגיד, אבל בזה החמאס ניצח. הוא הצליח לעורר פה מלחמה פנימית בין אזרחים ושנאה תהומית שעלולה להיגרר למקומות רעים עוד יותר.
בנוסף הוא גם הצליח ליצור לו חקיינים למיניהם, ואני מדבר על כל החלאות שמסתובבים רעולי פנים כדי "לפוצץ לשמאלנים את הצורה" ועוד מתגאים בזה אחר כך, כי זה מה שהופך את אותם רפי שכל ל-"גברים". לא ידעתי שבשביל להיות גבר צריך להתחזות למחבל.

droriko

New member
אני לא מבין

האם דב חנין רוצה במותך? האם זאב שטרנהל, יגאל סרנה או אורי משגב בעד שיתפוצצו פה מחבלים או שיירו לפה טילים?
איזו הפגנת תמיכה בחמאס? אפילו אלה שמפגינים עם דגלי פלסטין אינם תומכים בחמאס וזו לא מטרת ההפגנה שלהם, מאוסה והזויה ככל שתהיה.
בסיס הדברים שלך, קרי רצונם של ארגוני השמאל הקיצוני להגביל את צה"ל, הוא נכון. אבל מכאן ועד תמיכה בארגון הטרור חמאס וברצח ישראלים, המרחק הוא גדול.
כמעט כל מה שכתבת פה מהול בדמגוגיה ובמיוחד מה שכתבת על הסיבה לתמיכתם בעסקת שליט.

אני לא תומך באף ארגון שמאל קיצוני. זוהי כמובן לא עמדתי וחלק מפעולותיהם מעצבנות גם אותי.
הסיבה שאני מדגיש את הדברים האלה היא שאנשים פה יצאו מדעתם. שנאה כזו והסתה כזו שרוויות בדמגוגיה במקרה הטוב או בבורות משוועת במקרה הגרוע יותר (ופה אני לא מתכוון אליך), לא זכור לי שראיתי מעולם.
זה לא מופנה רק כלפי השמאל הרדיקלי אלא כלפי כל מי שרק חושבים שיש לו איזו נטייה שמאלה, כולל עיתונאים וכולל סתם אנשים שכל חטאם הוא שהם לא שייכים לימין הלאומני.
צר לי להגיד, אבל בזה החמאס ניצח. הוא הצליח לעורר פה מלחמה פנימית בין אזרחים ושנאה תהומית שעלולה להיגרר למקומות רעים עוד יותר.
בנוסף הוא גם הצליח ליצור לו חקיינים למיניהם, ואני מדבר על כל החלאות שמסתובבים רעולי פנים כדי "לפוצץ לשמאלנים את הצורה" ועוד מתגאים בזה אחר כך, כי זה מה שהופך את אותם רפי שכל ל-"גברים". לא ידעתי שבשביל להיות גבר צריך להתחזות למחבל.
אני לא מבין
איזה סיבה שהיא לא תמיכה בחמאס יש לברכה וחנין להימנע מלקרוא לו אירגון טרור?
מה לגבי חברי בל״ד שמצדיקים טרור באופן גלוי, ובניגוד לשניים למעלה בלי מסיכות, הרי בל״ד היו הלהיט של ההיפסטרים בבחירות האחרונות

אנשים אלימים יש אגב לא רק מימין. רק השבוע כל מיני שמאלנים נאורים ניסו לבצע לינץ׳ בנפתלי בנט.

בחיאת בנאדם

בוודאי שהם תומכים בהם
כולל כעת.
ועוד ועוד, קצרה היריעה.
בחיאת בנאדם
הכרתי כמה שמאלנים קיצוניים בימי חלדי, וכנראה שגם אני נופל להגדרה הזו מבחינתך. אשכרה הייתי בפגישות פוליטיות שלהם בעבר, ואני לא מסכים עם הרבה ממה שהם אומרים, ועדיין לא מבין על מה אתה מדבר.
יש די הרבה מקומות בעולם שבהם האסלאם הפוליטי ממש מאיים על השמאל הקיצוני. אפילו בארץ מדובר מבחינתם באיום אלקטורלי.

אגב, הבאת כמה דוגמאות של אנשים שמבחינת השמאל הקיצוני הם אשכרה סמל ל"סמול לבן".

droriko

New member
זה כי הגבולות בשמאל היטשטשו

בחיאת בנאדם
הכרתי כמה שמאלנים קיצוניים בימי חלדי, וכנראה שגם אני נופל להגדרה הזו מבחינתך. אשכרה הייתי בפגישות פוליטיות שלהם בעבר, ואני לא מסכים עם הרבה ממה שהם אומרים, ועדיין לא מבין על מה אתה מדבר.
יש די הרבה מקומות בעולם שבהם האסלאם הפוליטי ממש מאיים על השמאל הקיצוני. אפילו בארץ מדובר מבחינתם באיום אלקטורלי.

אגב, הבאת כמה דוגמאות של אנשים שמבחינת השמאל הקיצוני הם אשכרה סמל ל"סמול לבן".
זה כי הגבולות בשמאל היטשטשו
אני לא זוכר ב-5 שנים האחרונות שזהבה גלאון ודב חנין לא הסכימו על משהו. שניהם בעד מדינה פלסטינית,שניהם בעד איחוד משפחות,שניהם בעד הצפת המדינה ב״פליטים״,שניהם מתנגדים לתכנית פראוור. קיצר שניהם בעד חיסול המדינה.

Bongulim

New member
יש בהחלט כאלה שתומכים בחמאס

די עם ההסתה הזאת.
וכל מה שהם היו צריכים זה אחד שיתקן להם את ההגיה כדי שהשיר ייצא אמין יותר

mister K

New member
לא חסרים גם חמאסניקים שמדברים עברית טובה

וכל מה שהם היו צריכים זה אחד שיתקן להם את ההגיה כדי שהשיר ייצא אמין יותר
לא חסרים גם חמאסניקים שמדברים עברית טובה
מספיק לבלות כמה שנים בכלא הישראלי. יש גם לא מעט עזתים שעבדו בישראל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה