קצת תמונות של אוטובוסים אמיתיים ולא צעצועים

מצב
הנושא נעול.

amit1270

New member
המלצתי לך: תחזור לשנת 72 ועזוב אותנו במנוחה.

אני בן 26 ואני אומר שטויות
נכון, לא היו טלפונים נידיים, אז מה? היום המצב יותר טוב? אנשים מדברים עם מכשיר כל היום ולא אחד עם השני, זה נשמע נורמלי? כשהיינו מקבלים מכתב היינו מתרגשים לקרוא אותו, היום אנשים נפרדים בטלפון הנייד, מדברים כל היום בפייסבוק. כשאני הייתי ילד היינו משחקים בחצר, היום אני מסתובב בשעות אחר הצהריים והערב והגינות הציבוריות וחניות הבניינים ריקות, כל הילדים חוזרים מבית הספר ומשחקים במחשב או מדברים בפייסבוק, הם לא מכירים מגע אנושי, הם לא יודעים מהי תרבות שיחה, יש להם רגשות למכשירים. אני רק בן 26 ואני אומר לך חד משמעית, אני שומע בני נוער מדברים ואין לי מושג מה השפה הזו שהם מדברים, אני חי כאן במדינת ישראל ואני מרגיש כאילו אני חי בסין, השפה והתרבות זרים לי, אני לא מרגיש בבית. כשמסתכלים על החיים במדינת ישראל בשנות ה-60 וה-70 רואים דברים לא טובים, היה טרור גדול, החיים לא היו קלים, אבל היו מושגים כמו הרגשת ביטחון, אופטימיות, ערבות הדדית, מושגים שהיום נשמעים תלושים מהמציאות. אני זוכר כשהייתי ילד נסענו לסבתא שלי בפתח תקווה ולשכנים היו סוכות מתחת לבניין ועברנו מסוכה לסוכה, זאת חוויה חזקה שנשארה לי בראש עד היום, היום יש דברים כאלה? נכון, התקדמנו בהרבה בחינות, אבל החלפנו את החום והרגש במכשירים. מה נשאר לנו היום? איזו מוזיקה יש היום? אני לא מכיר שום מוזיקה של ימינו, אני שומע רק מוזיקה מתקופת קום המדינה עד שנת 1973. בשנת 1973 נגמרה מדינת ישראל, מבחינה פיזית אחרי מלחמת יום כיפור המשכנו הלאה, אבל מבחינה נפשית מדינת ישראל נגמרה.
המלצתי לך: תחזור לשנת 72 ועזוב אותנו במנוחה.

amit1270

New member
לא זוכר וממש לא אכפת לי.

בלב-בלה-בלה....היית בן שנתיים. אתה לא זוכר
כלום מאותה שנה. נקודה ! הוא ממש יכול לעלות למכונת הזמן ולחזור לשנת 1972......
לא זוכר וממש לא אכפת לי.
אני מעדיף לחיות עכשיו ולא בפנטזיה על עבר שמעולם לא היה.

אורי404

New member
היה טוב וגם כיום טוב

אני בן 26 ואני אומר שטויות
נכון, לא היו טלפונים נידיים, אז מה? היום המצב יותר טוב? אנשים מדברים עם מכשיר כל היום ולא אחד עם השני, זה נשמע נורמלי? כשהיינו מקבלים מכתב היינו מתרגשים לקרוא אותו, היום אנשים נפרדים בטלפון הנייד, מדברים כל היום בפייסבוק. כשאני הייתי ילד היינו משחקים בחצר, היום אני מסתובב בשעות אחר הצהריים והערב והגינות הציבוריות וחניות הבניינים ריקות, כל הילדים חוזרים מבית הספר ומשחקים במחשב או מדברים בפייסבוק, הם לא מכירים מגע אנושי, הם לא יודעים מהי תרבות שיחה, יש להם רגשות למכשירים. אני רק בן 26 ואני אומר לך חד משמעית, אני שומע בני נוער מדברים ואין לי מושג מה השפה הזו שהם מדברים, אני חי כאן במדינת ישראל ואני מרגיש כאילו אני חי בסין, השפה והתרבות זרים לי, אני לא מרגיש בבית. כשמסתכלים על החיים במדינת ישראל בשנות ה-60 וה-70 רואים דברים לא טובים, היה טרור גדול, החיים לא היו קלים, אבל היו מושגים כמו הרגשת ביטחון, אופטימיות, ערבות הדדית, מושגים שהיום נשמעים תלושים מהמציאות. אני זוכר כשהייתי ילד נסענו לסבתא שלי בפתח תקווה ולשכנים היו סוכות מתחת לבניין ועברנו מסוכה לסוכה, זאת חוויה חזקה שנשארה לי בראש עד היום, היום יש דברים כאלה? נכון, התקדמנו בהרבה בחינות, אבל החלפנו את החום והרגש במכשירים. מה נשאר לנו היום? איזו מוזיקה יש היום? אני לא מכיר שום מוזיקה של ימינו, אני שומע רק מוזיקה מתקופת קום המדינה עד שנת 1973. בשנת 1973 נגמרה מדינת ישראל, מבחינה פיזית אחרי מלחמת יום כיפור המשכנו הלאה, אבל מבחינה נפשית מדינת ישראל נגמרה.
היה טוב וגם כיום טוב
אני בכארבע שנים גדול ממך בגיל, אם זה משנה. לי באופן אישי היה הרבה יותר טוב בסביבות 96-97. למשל המוסיקה בישראל באותה שנה הייתה טובה מאוד. ועדיין כיום טוב בהשוואה לשנים המאוחרות יותר (למשל בין 98 ל-2009). אבל כיום יש דברים. למשל בתחום הפורום שירות הרכבות משתפר. לא המצב האידיאלי, אבל בטח יותר טוב משנים עברו, שבהן קו הרכבת העיקרי היה תל אביב-חיפה/נהריה, שהרב היו רכבות איטיות. לדעתי כיום "אגד" ו"דן" טובים מבעבר ולצדם חברת "מטרופולין", שפועלת כיום באופן טוב מאוד. כיום מתגבש לאטו כרטוס משותף בין מפעילי התחבורה הציבורית השונים. כמו כן סוף-סוף יש רכבת קלה, בתקווה שתתפתח. שירות התחבורה הציבורית (גם בכלל) טוב יותר עבור אוכלוסיית הנכים. אכן הוא לא המצב האידיאלי, אבל אין מקום להשוואה למה שהיה לפני כעשור ואף לפני שנים בודדות. מבחינת יתר הדברים יש דברים יותר טובים ויש פחות טובים. מבחינת ניכור בין האנשים - זה נתון לשינוי. אני מבחינתי משתדל לטפח קשרים טובים עם בני משפחתי וכך גם עם חבריי הקרובים ולהשקיע בחברות זו. גם במוסיקה יש דברים טובים. דווקא בשנים האחרונות נראה, שהוותיקים הם טובים יותר, לעומת שנים עברו. ביניהם דני סנדרסון האגדתי או שלום חנוך בהופעות המצויינות שלו. יש גם את רמי פורטיס ואת ברי סחרוף (ביחד ולחוד), שהם נהדרים. לצד זה יש אמנים חדשים יותר, כמו למשל עידן רייכל, שהוא מעולה או תמר אייזנמן הנהדרת או עמיר בניון או שירי מיימון ורבים אחרים. בסך הכל טוב כיום. יש דברים לא טובים, אבל הם נתונים לדעתי לשינוי.

olli3

New member
מנהל
האם אפשר לראות כמה מהישנים של תח"צ ב"ש?

של ימינו..... פעם הם נראו כמו אוטובוסים ! כיום הם נראים צעצועים ופחות אמינים..... תודה רבה לדני כמובן - האחד והיחיד בדורנו !
ואני לא מדבר רק על SL, אלא גם על הדברים היותר ישנים שעד לפני כעשור עדיין נחו להם מסביב למוסך העיריה. אני מדבר על דברים כמו אלו: http://forumsgallery.tapuz.co.il/ForumsGallery/galleryimages/394_1407200570419.jpg נלקח מאלבומי הפורום.

קח דוגמית שפורסמה כאן בעבר:

ואני לא מדבר רק על SL, אלא גם על הדברים היותר ישנים שעד לפני כעשור עדיין נחו להם מסביב למוסך העיריה. אני מדבר על דברים כמו אלו: http://forumsgallery.tapuz.co.il/ForumsGallery/galleryimages/394_1407200570419.jpg נלקח מאלבומי הפורום.
פורסמו כאן בעבר כמה עשרות כאלה. אתה מוזמן לעשות רביו על כל ארכיון הפורום. בהצלחה. http://4.bp.blogspot.com/_ZOX1B0UI8...JSs/j4YeE9p_fPo/s1600-h/66-282.Beer-Sheva.jpg

olli3

New member
מנהל
תודה, ראיתי בזמנו את הSLים שהעלאת.

פורסמו כאן בעבר כמה עשרות כאלה. אתה מוזמן לעשות רביו על כל ארכיון הפורום. בהצלחה. http://4.bp.blogspot.com/_ZOX1B0UI8...JSs/j4YeE9p_fPo/s1600-h/66-282.Beer-Sheva.jpg
מה שכן מעניין איפה צולמה התמונה הזו, רשום שם קו 6 בתחנה ממה שהצלחתי להבין... יש מצב שזה ברחוב יצחק אבינו פינת מצדה. אמא שלי מספרת שמשם היו עולים על האוטובוס כי קו 7 טרם היה קיים בכלל. אחפש בפורום, בתקווה שאמצא משהו, אף פעם לא הצלחתי למצוא תמונות שאני מחפש.

olli3

New member
מנהל
בעצם לפי התיאור של כריסטופר התמונה צולמה ב80

מה שכן מעניין איפה צולמה התמונה הזו, רשום שם קו 6 בתחנה ממה שהצלחתי להבין... יש מצב שזה ברחוב יצחק אבינו פינת מצדה. אמא שלי מספרת שמשם היו עולים על האוטובוס כי קו 7 טרם היה קיים בכלל. אחפש בפורום, בתקווה שאמצא משהו, אף פעם לא הצלחתי למצוא תמונות שאני מחפש.
בעצם לפי התיאור של כריסטופר התמונה צולמה ב80
בתחילת ה-80, כך שזה לא שם ובטח איפשהו בסוף המסלול שלו.

cooldan612

New member
רבה לך אביתר!!!!!!!

רבה לך אביתר!!!!!!!
עושה תענוג לעין משתאת לראות תמונות מימי שנות ה-60 ומימי מלחמת יום כיפור (לפני ואחרי). טרם נולדתי אני בשנים הללו, אבל עושה לי חשק להרגיש את התקופות הללו, כמובן שלא את ימי המלחמות. שיהא יום טוב.

של ימינו..... פעם הם נראו כמו אוטובוסים ! כיום הם נראים צעצועים ופחות אמינים..... תודה רבה לדני כמובן - האחד והיחיד בדורנו !
הם אמינים ליצרנים
המעוניינים באמינות מוגבלת

כמובן שיש
אבל כמה כאלה יש לנו ובכלל? (וכמובן שהתכוונתי בדברי לעיל לאוטובוסים ובכלל לרוב המוצרים המיוצרים כיום).
אתה טועה. אם תסתובב ברחובות בייג'ין, תמצא מוצ
מוצרים סיניים איכותיים ביותר. לארץ מגיעים מוצרים בעלי איכות גרועה כי הדילרים הישראליים מבקשים מוצרים זולים והם רוצים להרוויח כמה שיותר על חשבון הצרכן הישראלי... לגבי אוטובוסים: השר שלך - כץ - דאג שאוטובוסים איכותיים לא יגיעו לארץ... הארץ מאופיינת בבינוניות, גם בכל בתי הספר....

אתה טועה. אם תסתובב ברחובות בייג'ין, תמצא מוצ
מוצרים סיניים איכותיים ביותר. לארץ מגיעים מוצרים בעלי איכות גרועה כי הדילרים הישראליים מבקשים מוצרים זולים והם רוצים להרוויח כמה שיותר על חשבון הצרכן הישראלי... לגבי אוטובוסים: השר שלך - כץ - דאג שאוטובוסים איכותיים לא יגיעו לארץ... הארץ מאופיינת בבינוניות, גם בכל בתי הספר....
יתכן.
למרות זאת, נראה לי שתופעת המוצרים הזולים והפחות אמינים פורחת בשוק העולמי ולא רק בישראל.

pincas1

New member
תודה רבה על התמונות!

תודה רבה על התמונות!

מצב
הנושא נעול.
למעלה