קצת תמונות ושאלה בסופן

קצת תמונות ושאלה בסופן

שלום לכולם, זהו, אחרי שנה של לימודים קצת חופש בבית, בדיקות בגינה וכולי. ראשית, פריחה ואולי גם פרי ראשון באתרוג (זוהי לו שנתו השלישית).
 

Rebeccan

New member
חוששתני ...

שמה שנשאר מהפרח זו צלקת יבשה ושחלה שלא הופרתה אילו היתה הפריה - היה נשאר קצת יותר - והיה מתפתח פרי ו ... לא היו רואים התייבשות נסה שוב
נ.ב. החלו סיורי הסליחות בבתי כנסת בירושלים - מוזמנים ליצור קשר במסר לפרטים ולתיאום פרינצסה
בגן הפרחים
 
הפיגם (שאד'אב).

באמצע הקיץ כולם נתקפו מחלה, גם אצלי וגם אצל סבתי, מעין צמר גפן לבן שכנראה הצביע על אקריות (?). ואם זה לא מספיק זחלים שגוללו עליו לשמש להם כחבוא בזמן שהן מלעיטים עצמם בעליו, בלי להשאיר כלום לזחלי זנב הסנונית. אז גזמנו הכל, שרפנו, וכעת הצימוח החדש בריא ורענן, ובנוסף מתעוררים זרעים שנמו בקרקע.
 
יש גם צמח שנקרא ליד'אב

אצלם אותו. היו עושים ממנו תרופה לאזניים פעם. קצת דומה לזעתר בצבע, אבל חריף.
 

YOYODIDU

New member
אין בית של תימנים בלי לפחות

צמח אחד פיגם לגבי הליד'אב חושב שמכיר תמונה טובה מ1000 מילים?! אגב אתרוג איזה זן? ומאיפה קנית?
 
הרי תמונה

האתרוג תימני, היה במשתלת "צמד" בפיתחו של מושב רינתיה, (מרכז, לא רחוק מיהוד). איני יודע לגבי כשרותו, שמא הוא מורכב. אשאל פעם הבאה שאעבור שם.
 
ועכשיו בריחן עסקינן

מה שנקרא פעם שמו בפורום "ריחן צנעני". השנה הריחנין כולם נתנו מופע עלוב למדי, הלבן והסגול , בהשוואה לשנה שעברה. עכשיו שאלתי היא, מדוע? זו תמונת ריחן מהשנה. זה הזן הסגול , שאנו מרבים באופן וגטטיבי כי הוא אינו עושה זרע אצלנו, איני יודע למה. שימו לב שכאן התפרחת צפופה ואינה נמצאת על עמודים מופרדים, ידוע לי שהזן שפריחתו על עמודים כן עושה זרע. יש הרבה בלגן בהבדלים לכן אני יוצא למשימה- לאסוף כמה שיותר סוגים שונים, בתקוה למצוא סוגי ריחן סגולים עמידים, רחניים, ומזריעים.
 
זה מה שהיה שנה שעברה

הסגולים התנשאו גבוה, כל הייחורים צלחו מאוד. הלבנים (שאגב כן מזריעים תמיד בשפע- גם בתפרחת צפופה) מדגדים את רגליהם של אחיהם הגבוהים, אך גם הם נתנו הופעה טובה. השנה הנוכחית היתה מאכזבת מאוד.
 
למעלה