קצת טיפים בנוגע לסגירת פערים

over120

New member
קצת טיפים בנוגע לסגירת פערים

חברים יקירים עצתכם דרושה . לאחרונה נאלצתי להתמודד (ברמת מנה"ח ) אם חברה שמקיימת מערכת חשבונות חיצונית +פנימית מקבילות אך לא חופפות. כלומר חלק מההוצאות חשבוניות נירשמות באחת ובאחרת לו , שכר נירשם רק במערכת אחת וכ"ו. בקיצור בלאגן מוחלט .... כעת ברצוני ליצור סדר כלשהו בבלאגן באמצעות יצוב מערכת חשבונות אחת יציבה . יש לכם טיפים לנקודת ההתחלה של 2010? מאחר וקיים קושי משמעותי לבצע התאמות נאותות לפי תחילת השנה הקרובה . כמו כן קיים חשש בנוגע ליתרת העודפים והשלכות בביקורת שנת 2010. מיותר לציין שדו"ח מבוקר של 2009 לא צפוי להיסגר ב חצי שנה הקרובה ולפיכך לא ניתן להסתמך עליו . למישהו יש ניסיון מיקצועי אם מיקרה דומה .. מה סדר הפעולות הנידרש על מנת ליצור סדר (יותר נכון לישר קוו שממנו יהיה ניתן להתחיל בביטחה)? תודה למשיבים.
 

j san

New member
קודם כל תתחיל את השנה החדשה

במערכת אחת, ושיקפידו על רישום כזה ולא על רישום כפול או רישום חסר. לא לשכוח שיש דיווח מקוון למעמ מעל ארבעה מליון מחזור. ולפי מה שאתה אומר קשה להסתמך על 2009, אז תפעל לפי ההתפתחות ומכאן תסיק לגבי סגירת 2009. ובכל מקרה יש לסגור את 2009 כמה שיותר מהר.
 

over120

New member
זה למעשה מה שתכננתי לעשות

ובנוסף - התאמות בנקים /ספקים ולקוחות . יתרת העודפים שתיסגר מטרידה אותי במיוחד . למשהו טיפים נוספים ונסיון מעשי .? אגב אכן החברה נכנסת ברמת המחזור לדיווח מקוון .
 
למעלה