קצת התפרקות

קצת התפרקות

בס"ד
שלום יקירים, בזמן האחרון כואבות לי מאד הרגליים בזמן שאני מיישרת אותן, אני יודעת שחלק מהכאבים נובעים מהטונוס שלי ומהקור בחוץ, אבל חלק מזה זה גם לחץ לקראת העתיד. אני מפחדת מאד מניתוח, האם אפשר לעבור ניתוח בגיל 32?
מה ההשלכות של ניתוח כזה לעתיד?
מודאגת מאד, וסתם בא לי להתפרק,
ליאת.

ת ר י ן

New member
ליאת יקירה

לצערי אין לי תשובה לשאלתך בנוגע לניתוח בגיל 32.. צר לי על הכאבים שאת חשה, כולי תקווה שהם יעלמו כפי שבאו. בנוסף, הייתי מתייעצת עם אורטופד שאולי יוכל לתת מענה. האם עשית תנועה לא נכונה, התאמצת יתר על המידה או שאולי את בתקופה לחוצה בחייך? כי גם לדברים האלה יש השפעה כידוע. אולי תנסי לשים כרית חמה על האיזורים הכואבים, או מסאז' עם וולטרין או אפילו סתם מסאז', לפעמים זה עוזר.
תרין

אמונה 28

New member
מזדהה

היי ליאתו'ש,
מה שלומך?
האמת שגם אצלי, יש מתח מוגבר באזור הברכיים, וזה מכאיב כשמישרים את הרגליים.
בואי נקווה שזה מושפע גם, ממזג האוויר הקר, על שינוייו הקיצוניים.
לעניות דעתי,
כדאי ללכת שלב אחר שלב ולא לראות בעיני רוחך ניתוח מאיים, כל עוד לא אישר לך את הקביעה, איש מקצוע.
דאגה משפיע על הרגש ורגש, שווה לקבוע תור לבדיקה נוירואורטופדית, כדי לנקוט בצעדים שיחזירו לך את הרוגע.
בנוסף, להשדל לחשוב חיובי ולא לדאוג, דאגה משפיעה על הרגש והרגש, משפיע על הטונוס...
כאקט נוסף להרגעה, נסי לחמם את עצמך, פיזית...
ונפשית- לעשות דברים שאת אוהבת ומעניקים לך עוצמה רגשית.
נסי לשדר לגוף שליטה והבנה, המחשבה הטובה עוזרת באיזון ומחזירה את תחושת העשייה.

דאגה, מהשטן, עושה הרבה בלאגן!

איתך

אמונה 28

New member
מזדהה

הי ליאתוש'
קודם כל, שווה לאמץ מחשבה חיובית בנושא, כיוון שדאגה משפיעה על הרגש ורגש משפיע על הטונוס...
גם אני לאחרונה מרגישה הרבה יותר מתח ביישור הרגליים וגם הפיזיותרפיסטית שלי, הבחינה בכך. בואי נקווה, שזה גם באשמת הקור וחילופי מזג האוויר הקיצוניים מאוד שהיו לאחרונה. אם את רוצה להרגיע את עצמך ואת מצפונך, אולי כדאי לך לקבוע תור לביקורת נוירו אורטופדית, ליתר ביטחון.
מעבר לכך, תעשי לעצמך דברים טובים ומחממים, את הגוף ואת הנפש ותזכרי שהגוף שלנו הוא דינאמי ותמיד דורש תחזוקה בסיסית בעיקר במתיחות, אז אולי כדאי לחזור לזה קצת... פאסיבי/ אקטיבי- מה שאפשרי מבחינתך.

ביקורת נוירואוטופדית, היא דבר שמעורר חששות, הרבה פעמים, ולכן נוטים להדחיק אותה או להגביר את הדאגה סביבה ובעקבותיה, אבל את מוזמנת לקחת את שרביט המודעות שבך (ועד כמה שהצלחתי להכיר, היא גדולה ומכובדת...) ולנתב את הפחד למקומות טובים.
לעניות דעתי,
שווה ללכת שלב אחר שלב ולא לראות בעיני רוחך, ניתוח מאיים, עוד בטרם שללת דרכי שיקום פשוטות וקלות יותר. ניתוח מבחינתי, הוא קיר זכוכית, ששוברים, רק אם אין לנו מקום לעמוד עליו... כל עוד לא קיבלת חוות דעת רפואית שאת סומכת עליה, אל תמהרי להסיק מסקנות דואגות... אולם, לשקט שלך, תעשי את הבירור הרפוא המתבקש במצב, על פי הנחיית איש מקצוע.

בינתיים, תעלי את מאזן הרגשות החיוביים שבך באמצעות פנאי לתחומים אהובים ומרגיעים, תשדרי לטונוס רוגע והבנה ואולי גם זה יועיל במקצת.

הכי חשוב זה- לא לדאוג!!
איתך

mosheh

New member
אם לא עשיתן/ם מתיחות

לפחות פעם בשבוע אז זה התוצאה, בתור נכה אישית אם אני לא עושה מתיחות רציניות פעם בשבוע אז אני מרגיש כיווצים ללא קשר למזג האוייר,
אבל זה אצל כל אחת ואחד זה שונה

לליאת

אצלי כמשל, המתח הרגשי גורם להתכווצויות בשרירים.
אני מתגבר עליהם בכמה דרכים:
א. מתיחות והארכת השרירים בכל יום ארבע פעמים בפרט חיזוק רצועות הברכיים.
ב. חימום הגוף בכל האופנים.
ג. הרפיות ע"י דימיון מודרך ונשימות מדודות...

רצוי להתיחס לכאב כאל דבר חיובי הבא להגן ולהתריע...

בהצלחה.

אברהם יוסף סְלוֹמַה
Abraham Josef Sloma

יו"ר

אנשי"ם – ארגון נכי שיתוק מוחין ע"ר 58048474-9
מאיר בעל הנס 24, רמת-גן 364 52
אתר: WWW.ANASHIM-CP.ORG.IL

טלפקס': 11 10 676 03
נייד: 084 43 63 054
ביפר: 04 08 756 03
דוא"ל: [email protected]
http://www.facebook.com/group.php?gid=392785109578&ref=ts

ח"ן העמותה : 106978 בנק הפועלים סניף 546
לעמותה אישור ניהול תקין.
לעמותה אישור 46 למס הכנסה

go bananas

New member
מקווה שתשארי בחתיכה אחת

ניתוח עושים אך ורק לשריר שהוא מקוצר- ואני מתכוונת לקונטרקטורה של ממש.
אם אפשר להרפות את השריר, לחמם, ולמתוח ולהגיע לאורך יפה גם כשזה כואב- אז הוא לא מקוצר עדיין- הוא במתח. ואפשר עוד להשפיע על זה.
אולי כל ערב תעשי לעצמך ספא- תרגעי, תעשי דמיון מודרך, ותשתמשי במכשיר שעושה ויברציות, ותחממי ותמתחי טוב טוב מתיחות פאסיביות ואקטיביות ותצליחי להגיע להארכה?
אולי תעשי פיזיותרפיה?

בכל אופן, את צריכה להיות במעקב נוירולוגי ואורטופדי פעם בשנה. אז כדאי שתלכי להתייעץ.
ואל תרוצי לניתוחים. אורטופד טוב גם לא ימהר לנתח אותך.
כשעושים ניתוח לא מאריכים שריר, אלא מאריכים את הגיד שלו. בעצם השריר בסופו של התהליך מתקצר ונהיה יותר חלש. וצריך לחשוב טוב טוב לפני שעושים את זה כי לפעמים אפשר לאבד תיפקוד אחרי ניתוח.

go bananas יקרה שאלה חשובה בנושא ספזאם

בס"ד
שאלתי היא לארונה יש לי ספסטיות גבוהה כך אני מרגישה
שיש למשל תחושה של פחד מדבר מסויים הספסטיות חזקה והקושי שרירים גדול ממה זה יכול לנבוע ?
יש רמות לספסטיות ? האם ניתן לעשות משהו בכך .? האם כדאי וצריך לשאול רופא ? כך חשבתי .
תודה רבה אשמח לתשובה . סליחהעל השאלות הרבות

למעלה