קסדה קסדה קסדה

tomerxh

New member
קסדה קסדה קסדה

שלום חברים,

אחרי זמן די ארוך 4 שנים.. צריך להחליף את הקסדה מתנה לפסח :)

אין לי יותר מידי מושג בקסדות חוץ מכמה חברות..

אני רוצה קסדה מלאה,

הבנתי שיש משקף שמש, ממליצים?לא ממליצים?

האם יש כיסוי לפלסטיק שלא נשרט?

ממולץ לקנות "מדבקה נגד אדים"?

השימוש בקסדה יוםיומי גם בחורף..

מחירים? לא נראלי שאם זה עובר את ה1500 זה ישנה..הרי בסוף זה מה שישמור עלי..איכשהו..

מודה לכם,

ד.א להזמין מהארץ או מחו"ל יש הבדלים מטורפים?

תומר

barnyrebal

New member
לאחר חפירה מרובה

אבל ללא נסיון, החלטתי להוציא על קסדת שואי (Shoei )
QWEST

הביקורות עליה (באתרים בחו"ל) היו מצויינות, המחיר לא זול - 2600 ש"ח (עשו לי הנחה כי קניתי עוד ציוד).
ואפשר למצוא דרך EBAY בהרבה פחות.

מכל מה שמדדתי היא הייתה לי הכי נוחה, ועמדה בכל תקני האבטחה (החל משארפ 5 כוכבים, דרך EC2205 DOT וכלה ב Snell), בחודש וחצי שהיא על הראש שלי אני מאוד מרוצה ממנה.

אופציה אחרת, היה לא מזמן מכירה של HJC HQ1 באופנועית במחיר של סביב 1500, אם עדין יש, אז מצב ששווה לבדוק.

בהצלחה

barnyrebal

New member
חבר שהוא רוכב ותיק המליץ לא לקחת כאלה עם משקף

אחת הסיבות היא הטבע האנושי הדפוק.
במידה ויש משקף שמש לקסדה, אזי מצב שתשתמש בו במקום במשקף ההגנה...

מעבר לכך, לא ראיתי קסדות רציניות (מהחברות המובילות) שיש בהם גם משקף שמש

hofnoan

New member
מה ז"א משקף שמש לא מגן??

מה השטויות האלה?
משקף שמש זה כמו המשקף הרגיל רק שהוא כהה. הבעיה היחידה היא שכשמגיע הלילה מתעצלים להחליף ונוסעים עם זה בעיר וזה מסוכן. בקסדה שלי נורא נורא קל להחליף לכן כשאקנה אחד כזה בקרוב בטוח שאחליף בלילה.

barnyrebal

New member
יש קסדות עם משקף שמש פנימי

בנוסף למשקף ההגנה.
לשטות הזאת התכוונתי.

barnyrebal

New member
אין עם זה בעיה

אם כי אני מטיל ספק על איכות המסנן + איכות המשקף.

אם פי 3

New member
אתה מדבר על הגנה כמו של משקפי-שמש?

לא כל כך מבינה לאיזו הגנה אתה מצפה מהמשקף.

לעניות דעתי, הוא אמור (כל משקף) בעיקר להגן מרוח כשהיא קרה ו/או לא נעימה וכל מיני מעופפים למיניהם (חיים לשעבר ודוממים תמיד) שלא יעופו על העיניים - וזה בעיקר עניין של תחושה. אם למישהו נוח לרכוב עם משקף שמש בלבד, או עם משקף פתוח - שיהיה לו לבריאות. זה לא כמו לרכוב עם קסדה נפתחת במצב פתוח (שזה לא בטיחותי בעליל).

מבחינת הגנת UV, אני באמת לא יודעת (אישית, משקפי הראיה שלי מתכהים בשמש, כך שמשקף השמש משמש מעט מאד, רק ברכיבה מול שמש ישירה ומסנוורת, ועדיין, טוב לי שיש אותו, לאותם מצבים נדירים).

NEO83

New member
איכות המסנן?

מה זה בדיוק אמור לסנן?

זה רק מגן על העיניים מהשמש, על מה אתה מדבר?

dori78

New member
שתי בעיות

1. הוא לא מגן מקרני UV כמו משקפי שמש טובים.

2. הוא אכן מגן על העיניים מברחשים ושאר מעופפים. אבל מה קורה עם אבני חצץ קטנות שעפות ממשאיות?
זה לא נעים לקבל אחת כזאת לאף או לפה, רק כי התעצלת לסגור את המשקף ונשארת עם משקף השמש המובנה.

ככה וככה

להגנה מ-UV יש חשיבות עקרונית גדולה - משקפ/י שמש גורמים להרחבת האישונים (בגלל שיש פחות אור). אם אין סינון UV, העיניים חוטפות יותר UV מאשר אם היית ללא משקפי שמש. אבל העיניים חשופות לאור שמש כל החיים. אז השאלה היא כמה נזק נוסף יגרם מקסדה ללא הגנת UV? זה תלוי כמה זמן אתה רוכב בשמש בשבוע. עשה לעצמך את החשבון. לא בטוח שזה באמת כזה נורא.

לגבי הגנה מאבנים - בקסדה שלי משקף השמש יורד עד שיש לו חפיפה טובה למדי עם מגן הסנטר. כך שלאבן אין קו ישר שהיא יכולה לעוף ולפגוע בפנים.

אגב, נקודה אחרת לשים לב - האיכות האופטית (שקיפות) של משקף השמש. אצלי (LS2) המשקף באיכות ירודה. לכן אני מעדיף להשתמש במשקפי שמש.

Shachafm

New member
קרא את זה.

כתבה מצויינת של אבי פרידמן. קרא הכול.
בגוף הכתבה יש קישור לכתבה אחרת על תקן סנל (תרגום לעברית של מחקר שפירסם עיתון בשם מוטורסייקליסט). ממליץ לך מאוד לקרוא גם את זה. ביחוד אם חשבת על שואי.

barnyrebal

New member
אפשר להרחיב שגם על sharp ישנם מחלוקות

וקראתי כמה כתבות באנגלית שמוצאות דופי במבחני sharp.
בנוסף טוענים שנהגי מרוצים לא יקחו בהכרח קדות שעומדות בתקן שארפ אלא דווקא בסנל.
אראי, טענו כנגד שארפ שהבדיקות שלהם נקודתיות ולעומתם אראי בודקים כל כל שטחה העליון של הקסדה (לעומת שארפ שהודקים ב 5 נקודות, הם מול פגיעה בחפץ קהה והם מול חד (דבר שלא מדוייק בכתבה)).

עוד משהו, רב הקסדות לא יקבלו גם DOT וגם EC2205 והסיבה היא פשוטה, כל תקן כזה דורש תשלום, אז החברות מעדיפות להוציא דגמים שונים לפי אזור התקן (דגמים מקבילים).

וסרטון בסגנון "עשה זאת בעצמך" לבדיקות חוזק קסדת אראי -
https://www.youtube.com/watch?v=xJxmGvh_bPE

tomerxh

New member
תודה והכל

תודה והכל, באמת התכוונתי למשקף הפנימי ולא החיצוני..
אבדוק בנוגע לתקן ..אבל עד עכשיו לא קיבלתי מאף אחד שם לקסדה חוץ מקסדה שעולה כמו חצי משכורת חחח
צריך קסדה ממוצעת + באיזור ה1000 - 1250 ש"ח שעונה על רוב הדרישות..קשיחה (בשאיפה שתהיה קלה), קסדה מלאה, אמינה שהרצועות לא נקרעות, שיש לה יכולת שליפה מהירה, מרופדת מפנים, בעלת פתחי אוורור..
ועל הדרך.. אם מישהו מכיר מגן גב טוב יש לי מעיל dainese ישן סה"כ במצב מעולה רק שאין לו מגן גב..המלצתכם מבחינתי קודש

פרארי1

New member
נסה לחפש דגמים של HJC

הם בדרך כלל נותנים תמורה טובה למחיר שהוא נמוך בהרבה ממותגי היוקרה.
אני מניח שאם תקפוץ לכלבוטקס (ברמת גן ברחוב נגבה פינת הירדן או בת"א ברחוב שוקן, בתוך סוכנות פרפר) יוכלו לעזור לך גם עם המגן למעיל וגם עם הקסדות - הם מחזיקים מספר דגמים של HJC וכמובן גם מותגים אחרים.
בקסדות שום המלצה לא יכולה להחליף מדידה והתאמה אישית.

ועוד משהו קטן - אנא השאר את ה"חחח" מחוץ לפורום.
תודה.

למעלה