קנס על חניה עם שלט למכירה?

UrbanSpaceman

New member
קנס על חניה עם שלט למכירה?

הי! קיבלתי לאחרונה מספר דוחות חניה על זה שהחניתי אוטו (במקום המותר לחניה) עם שלטים למכירה. האם ישנו חוק האוסר חניה עם השלטים? כמו-כן, קיבלתי מספר דוחות בדואר, בבת אחת, כמה חודשים אחרי המעשה. האם מותר לרשום דוחות בצורה כזאת? הרי לו הייתי מקבל דוח ראשון, הייתי מוריד את השלטים, אבל במצב כזה, כשהדוחות נשלחים רטרואקטיבית, לא הייתי בכלל מודע לזה שאני עובר על החוק! תודה על עזרתכם!

י ש י ר

New member
רכב המוצע למכירה

יש תקנת תעבורה האוסרת על העמדת רכב כשעליו פרסום אישי (רכב המוצע למכירה) בשטח ציבורי.

אכן קיימת תקנה כזאת ...

תקנות התעבורה תשכ"א 1961 73. רכב המוצע למכירה או שרשיונו פקע לא יחנה ולא יעמיד אדם בדרך רכב המוצע למכירה או רכב שרשיונו פקע. אבל מי יגיד לנו מההבסיס החוקי להגבלה הזאת, אשר מונעת ממך שימוש מלא ברכושך, כאשר אתה מציע אותו למכירה, אבל עוד לא מצאת קונה?

UrbanSpaceman

New member
כלומר, תקנה זו נוגדת חוק אחר?

ישנו חוק שמתיר שימוש מלא ברכוש, כולל הצעה למכירה? וזה כולל מכוניות?

לא ולא צריך חוק כזה

העקרון המשפטי מתיר את כל מה שאינו אסור. אתה רשאי להציע את רכבך למכירה אלא שהמחוקק אסר עליך להחנות בצד הדרך רכב המפורסם למכירה. בנוסף, ישנם הגבלות מקומיות לגבי שלטים, הצבתם, רישוים ומיסוי.

PINIZ

New member
נראה לי שהתקנה לא חלה

על מי שאינו מעמיד את רכבו למכירה בשטח ציבורי אלא נוסע ומחנה אותו מעת לעת שלא לצורך מכירה. מתוך ההיקש של רכב שרשיונו פקע ניתן להבין שהכוונה היא בהחנית הרכב לצורך מכירה, דהיינו מטרת ההעמדה היא לזמן ארוך ולצורך מכירה.

be_roo

New member
ההיקש שלך שגוי

שכן התקנה מתייחסת בפירוש לשני מקרים נפרדים ומפרידה בינהם במילה "או".

ואנחנו חוזרים לסוגיית ה"דרך"

נדמה לי שבנושא כביש 6, והשאלה האם הוא "דרך" (ולכן חל בו מה שחל), צוטט פסק דין שאומר שכל מקום שהציבור יכול לעבור בו (אני לא בטוח לגבי הניסוח), הוא דרך, גם אם מדובר בשטח פרטי שהכניסה אליו בתשלום. על פי זה, בעצם לא ניתן להעמיד רכב למכירה בשום מקום (אולי בלב ים?). האמנם? האם אין כאן סתירה בין הגדרת "דרך" לבין תוכן התקנה המדוברת?

יש בזה משהו... ../images/Emo141.gif

ויש לי בצנרת מאמר מסודר עלן כביש האגרה. מכל מקום, אני לא רואה מצב בו כביש 6 משמש זירה למסחר בכ"ר משומשים.

י ש י ר

New member
הרחוב: כמגרש חניה למכירת מכוניות

הרחוב: כמגרש חניה למכירת מכוניות החוק נוצר כדי למנוע שרחובות שלמים לא יהפכו למגרשי חניה למכירת מכוניות משומשות ושמבקרי הרחוב והדירים ימצאו מקום חניה בסמוך למגוריהם.(אנו יודעים את הקושי במציאת חניה) בדרך כלל המשטרה לא נותנת דוחות על עברה זאת, אך כשיש תלונות של הדירים היא נותנת. ידוע שיש מקומות ואזורים הידועים בכל עיר ששם למעשה הרחוב הפך למין מגרש חניה למכוניות המיועדות למכירה. (בשביל מה שסוחר מכוניות ירכוש מגרש פרטי למכירת מכוניות כאשר למעשה יש לו את האופציה להשתלט על רחובות שלמים) יש לציין שבדרך כלל החניה ברחובות אלא הם ללא תשלום. מסכנים הדירים המתגוררים ברחובות אלו.

ואם אני מפרסם רק בעיתון ... ../images/Emo141.gif

... שאני מוכר את הרכב (ואז הוא גם כן "מוצע למכירה"), והולך לישון - איפה אחנה את הרכב, אם אין לי חצר משלי? ויועץ משפטי אחד במשרד התחבורה (לימים היה לשופט בבימ"ש מחוזי) הציע חוכמולוגיה אחרת: ראובן ישים שלט למכירת מכוניתו של שמעון, ושמעון ישים שלט למכירת מכוניתו של ראובן.

למעלה