קנס וחצי

enigmatic1

New member
קנס וחצי

קיבלתי דו"ח מהמשטרה על עבירת מהירות (שנתפסה במצלמה). אני לא מעוניין לערער על העבירה עצמה אבל הבעיה היא שקיבלתי רק את ההודעה השנייה, עם קנס של 50% (כלומר במקום 750 ש"ח, 1125 ש"ח) לא קיבלתי את ההודעה הראשונה בכלל. כתבתי למשטרה והם כתבו בחזרה שחובת ההוכחה על אי ההגעה מוטלת עליי. עשיתי בירור בדואר וכל מה שקיבלתי מהם הוא שלא ניתן לבדוק את טענתי שהדואר לא הגיע, כי ההודעות לבוא ולקחת דבר דואר רשום (כלומר הודעת הקנס) מגיעות בדואר רגיל. מצד שני הם כן כתבו שדבר הדואר הוחזר לשולח (כלומר למשטרה) מכיוון שלא נדרש. האם אני יכול לטעון שהמשטרה הייתה צריכה לשלוח שוב את ההודעה (במקום רק לשלוח שוב אחרי חצי שנה את הודעת הקנס וחצי)? האם יש משהו אחר שאני יכול לטעון כאן - הרי אמנם לא ניתן להוכיח שום דבר, אבל כמו שאי אפשר להוכיח שאני אישית לא דרשתי את דבר הדואר, כך גם אי אפשר להוכיח שזה לא אבד בדואר (או אצל הדוור וכו') - באמת חבל לי לשלם עוד קרוב ל-400 ש"ח על כלום.

asaforon

New member
ביטול קנס ש"קפץ"

אם דואר חזר כלא נדרש - יראו אותו כדואר שנמסר , וזאת עפ"י חזקה הקבועה בחוק. המשטרה מוכיחה כי שגרה את הקנס המקורי, ובד"כ יש בכך די. בהעדר אפשרות להוכיח כי הדואר ששוגר ע"י המשטרה לא הגיע ליעדו, סיכוייך לביטול הדו"ח נמוכים. בברכה א.אורון

enigmatic1

New member
תודה - אבל יש עוד...

תודה על התשובה - תיארתי לעצמי שזה המצב. העניין הוא שמדובר ברכב ליסינג, כך שההודעה הגיעה לחברה בה אני עובד. וככל הנראה ההודעה הראשונה אבדה או בדואר או במערכת הדואר של החברה - וקיבלתי רק את הקנס השני. האם יש לי קייס מול החברה (כי הרי הם יכולים לטעון שזה אבד בדואר ישראל)? מהקצת שאני מכיר את מערכת הדואר של החברה, בהחלט יש סיכוי שהודעה שכזו נפלה בין הכסאות ואף אחד לא הלך להביא אותה. הבעיה כמובן שאין לי שום דרך להוכיח אם זה רשלנות של החברה או רשלנות של הדואר... (צריך לציין שהקנס הוא על שם החברה ולא על שמי הפרטי, כי זה רכב ליסינג)

asaforon

New member
הדו"ח הוא ע"ש החברה

ומבחינת המשטרה לא שולם המועד ולכן "קפץ". מבחינת המשטרה החברה היא שחייבת את תשלום כפל הקנס. תשובתי הקודמת בעינה נשארת, אם החברה תוכל להוכיח כי הדואר לאהגיע, ניתן יהיה לפעול לביטול הפיגורים (ואולי אף הקנס). אם לא היא תשא בכפל. השאלה אם אתה או החברה ישלמו, אינה קשורה לעניינו. בברכה עו"ד א.אורון

למעלה