"קנס" בגין עזיבת עבודה טרם מלאת

מצב
הנושא נעול.

mr dish

New member

שנה.....בתי עזבה את עבודתה בחברת "יס" כעבור 7 חודשים, למרות החתמתה על התחייבות לעבוד לפחות שנה. עקב כך הפחיתו משכרה 2500 שקלים בגין "עלות הכשרתה" לעבודה, בקורס פנימי שנמשך חודש....מיותר לציין שהכשרתה נעשתה בין כותלי החברה, בידי אנשי החברה וללא כל השקעה חיצונית של מרצים מיוחדים, אנשי מקצוע או השקעה נוספת...האם הקנס הזה חוקי? אני שוקל להפנות את העניין לבחינת בית הדין לעבודה - מה דעת הממוחים?

nitsansh

New member
קורס של חודש זו לא השקעה??

שנה.....בתי עזבה את עבודתה בחברת "יס" כעבור 7 חודשים, למרות החתמתה על התחייבות לעבוד לפחות שנה. עקב כך הפחיתו משכרה 2500 שקלים בגין "עלות הכשרתה" לעבודה, בקורס פנימי שנמשך חודש....מיותר לציין שהכשרתה נעשתה בין כותלי החברה, בידי אנשי החברה וללא כל השקעה חיצונית של מרצים מיוחדים, אנשי מקצוע או השקעה נוספת...האם הקנס הזה חוקי? אני שוקל להפנות את העניין לבחינת בית הדין לעבודה - מה דעת הממוחים?
קורס של חודש זו לא השקעה??
אם הקנס הזה היה כתוב בחוזה אז זה נראה לי חוקי... אבל אני לא מתיימר להיות מומחה...

אין מדובר בקנס

אין מדובר בקנס
אלא, בפיצויי. השאלה היא האם הפיצויי סביר או מופרז? אם במהלך חודש ההשתלמות קיבלה בתך שכר, נראה לי שזה פיצויי סביר ומקובל בשוק העבודה, במקומות שרוצים למנוע תחלופת עובדים רבה. לא נראה לי שרצוי להעמיד למבחן את נושא הפיצויי, מאחר ותניה כזאת היא שכיחה ומקובלת וכן, בשל הכלל כי הסכמים יש לכבד. יש מקרים, נדירים, שבית הדין פסק שינוכה רק חלק מהפיצויי בשל סמיכות ההתפטרות לשנת עבודה.

mr dish

New member
בתי ושאר המשתלמים של החברה אינם

אין מדובר בקנס
אלא, בפיצויי. השאלה היא האם הפיצויי סביר או מופרז? אם במהלך חודש ההשתלמות קיבלה בתך שכר, נראה לי שזה פיצויי סביר ומקובל בשוק העבודה, במקומות שרוצים למנוע תחלופת עובדים רבה. לא נראה לי שרצוי להעמיד למבחן את נושא הפיצויי, מאחר ותניה כזאת היא שכיחה ומקובלת וכן, בשל הכלל כי הסכמים יש לכבד. יש מקרים, נדירים, שבית הדין פסק שינוכה רק חלק מהפיצויי בשל סמיכות ההתפטרות לשנת עבודה.
מקבלים שכר בחודש ההכשרה, רק ארוחה קלה והסעה הלוך ושוב, הסעה שממילא עושה זאת בכל יום.אני מכנה זאת קנס מכיוון שאת הסכום הפחיתו משכרה המוסכם של בתי, לא כדרישת החזר או תשלום נפרדת...שאלתי לא היתה האם זו דרישה הוגנת, מקובלת או נפוצה.....שאלתי היא - האם מעשה זה של החברה עומד במבחן חוקי העבודה!!!

רענן111

New member
זו הלנת שכר

מקבלים שכר בחודש ההכשרה, רק ארוחה קלה והסעה הלוך ושוב, הסעה שממילא עושה זאת בכל יום.אני מכנה זאת קנס מכיוון שאת הסכום הפחיתו משכרה המוסכם של בתי, לא כדרישת החזר או תשלום נפרדת...שאלתי לא היתה האם זו דרישה הוגנת, מקובלת או נפוצה.....שאלתי היא - האם מעשה זה של החברה עומד במבחן חוקי העבודה!!!
זו הלנת שכר
אם ביתך לא קיבלה שכר במהלך חודש ההכשרה, זו הלנת שכר, כי עובד זכאי לשכר גם בעת הכשקתו. נשמע לי מאד מטזר, כי יס מכירה היטב את דיני העבדוה ואת חובות המעביד. מה דעת מנהלת הפורום?

האם זה חוקי?

האם זה חוקי?
זה חוקי ומקובל, כבר השיבותי לך. מה שלמעשה לא חוקי זה שבתך לא קיבלה שכר בזמן ההשתלמות או ההכשרה. זה לא חוקי ומהווה הלנת שכר. עדיך לבתך שתתבע שכר לתקופת ההתלמדות, הסיכוי כאן יותר גדול.

שיר ורד

New member
אני מציע שבתך תצטרף לדיון ותפרט את

אני מציע שבתך תצטרף לדיון ותפרט את
הנתונים הבאים: האם קיבלה שכר שאיננו נמוך משכר מינימום בתקופת ההכשרה . האם הוחתמה על התחיבות לעבודה במשך שנה? מה גובה הקנס? האם גובה ה"קנס" מופיע בהתחיבות והאם גובה הקנס תלוי במשך תקופת עבודתה. כמה זמן לפני תום תקופת ההתחיבות נותר מיום סיום עבודתה?

לא נראה לי....

לא נראה לי....
יש לי חברה שהתחילה לעבוד בחברת "יס" חודש שעבר, היא עברה הכשרה והיא קיבלה שכר עבור ימי ההכשרה האלו. נראה לי שתבדקי שוב עם בתך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה