קנסות חניה וכו

TheAGC

New member
קנסות חניה וכו

שלום, שאלה. קבלתי מכתב בפברואר על חוב לעיריית גבעתיים (חניה אסורה) למעלה משנתיים. למיטב ידיעתי, לא בוצעה עבירת החניה הזאת כי העבירה בוצעה ליד מקום עבודתי שם היה לי מקום חניה שמור. ובכל זאת, התקשרתי לחברה (שוהר שירותי חניה שכנראה לקחו את הבעלות על החוב הזה), ואמרתי להם שאני לא מכיר את החוב אבל אני מוכן לשלם, רק לא את ההצמדה על שנתיים בהם לא קבלתי על כך שום התראה. הם אמרו לי לשלוח להם מכתב רשום בנושא. כך עשיתי. זה היה בפברואר 2005. קבלתי את תשובתם היום (חמישה חודשים לאחר מכן!) בו הם טוענים כי הם לא מוצאים עילה להפחתה או לביטול וכו וכו וכו שאלתי מה סכום הקנס החדש ושאלתי האם ספגתי הצמדה וריבית על חמשת החודשים בהם חיכיתי לתשובה שלהם. ענו לי שכן. האם זה חוקי? האם אני חייב לשלם את ההצמדה על התקופה בה המתנתי לתשובה שלהם מעל חמישה חודשים? האם בכלל הם יכולים לקנוס אותי בכל התקופה (שנתיים) למרות שלא קבלתי שום התראת חוב בנושא? האם בכלל מותר להם לחלוט את החוב מהעירייה לחברה הזאת? מאין יבוא עזרי. הרי כמו שאני לא יכול להוכיח שלא קבלתי את התראות תשלום החוב, ככה הם לא יכולים להוכיח שקבלתי אותם (ובאמת לא קבלתי אותם). החוב עצמו קטן (330 שקלים), אבל מדובר פה בעניין עקרוני. תודה מראש עמית גלבר

למעלה