קניית תנור

nla45

New member
קניית תנור

שלום לכולם! אני מאד מעוניינת לקנות תנור לעבודות פיוזינג. מכיון שאני גרה בבית משותף ואין לי מקום כרגע "לאכלס" תנור בדירה שלי חשבתי להיעזר בחצר של הורי. האם יש אפשרות לקנות מעין מחסן (מחסן שמאפסנים בו בד"כ ציוד - כלי עבודה לגינה) ולשים בו תנור? האם זה בטיחותי??? ואם כן, מה הצרכים של תנור שכזה לגבי מערכת החשמל?? או כל צורך אחר? אני מאד מודה לכם על העזרה

תלוי מה את רוצה לעשות

ומה תרצי לעשות בעוד 5 שנים. הן מבחינת שטח הן מבחינת עומק. האם תנור רדוד יספיק לך בעוד 5 שנים??? אולי תרצי לעשות דברים יותר עבים או יותר עמוקים? האם את מתכוונת לעשות תליונים לשרשראות, בטכניקת הפיוזינג או שתרצי לעשות לוחות יותר גדולים? מאידך גיסא, אני מתנגדת ל"אמבטיות" - אלא אם כן את רוצה ליצור בשיטת הייצור ההמוני. לדעתי מספיק תנור בגודל של 60 על 60 ס'מ. אפילו אמן גדול כמו ריק לא-לונד, שפאר קירות שלמים, הסתפק ביצירת פאנלים של 50 על 50 ס'מ. www.richardlalonde.com/ יש לי ספר שלו, אני אראה לך.............

תנור

תנור במחסן פלסטיק, ראיתי את הפתרון הזה אצל לא מעט אנשים. לגבי בטיחותי אני לא יודעת. לטעמי הבעיה העיקרית של מחסנים מסוג זה היא חוסר בפתחי אוורור . והמרחק של התנור משולחן העבודה... מחסן צריך להיות בגודל כזה שיוכל להכיל את כל האבזרים הנלווים.-כחומרי הפרדה תבניות... בעקבות דיונים על פעולות התנור , האם תוכלי לעקוב ולקפוץ ולראות שהכל פועל כרגיל.. אך אם זו הפשרה על מנת לקבל "עצמאות " אולי... ה"עצמאות "הזו מאוד חשובה בתהליך התפתחות וההתמקצעות לגבי צורכי מערכת חשמל, תלוי בגודל התנור ואופן בנייתו ישנם המותאמים לחד פזה וישנם לתלת לטעמי כדאי לך לבדוק זאת עם היצרן/משווק לפני הקניה ולהתיעץ עם איש חשמל מה נדרש להכין בתשתית הבית בהצלחה

nla45

New member
קודם כל תודה לשתיכן..

למה הכוונה ל"אמבטיות" אינני מתכוונת לייצור המוני. האופציה של תנור בחצר הוא בהחלט הרבה פחות נוח אבל אולי כפי שצויין עבור עצמאות זה כדאי. אני אנסה לחשוב שוב לגבי תנור בבית..אפשר לעבוד באותו חדר שבו התנור נמצא - תוך כדי השריפה?

אמבטיה זה סוג של תנור מוארך ודי צר

לא ממש צר, לפחות רוחב של 50 ס'מ , עפ'י טביעת העין שלי, אבל אולי יותר. מספר חברות ייצרו כאלה תנורים בעבר הלא רחוק [אולי גם היום] לצורך פיוזינג - Skutt, Evenheat ואולי גם Paragon . אפילו בבצלאל היה תנור כזה, שם הוא גם היה [אולי עודנו] עמוק, כך שניתן היה להעמיס לפחות שתי שכבות של זכוכית בעת ובעונה אחת. [לא מומלץ לפיוזינג] . במקרים אחרים התנור היה "רק" צר וארוך, אבל לא עמוק. עדיין - יש מקום לשתים שלוש עבודות סימולטאנית. אם התנור מבודד כראוי, אפשר לעבוד יחד איתו, למה לא? אם תנור עובד מחזור של 24 שעות, אז לא עובדים 24 שעות??? לאו דוקא. אבל, כל אחד לפי הקצב והצרכים שלו.

תנורים

http://www.centredeverre.com/Products/Large-24-to-Ovals-.html על מנת שיהיה לכם מושג, בקישור המצורף יש צילומים של הרבה תנורים, של הרבה חברות, וגם המידות וגם המחירים שלהם. אני מניחה שלגבי חלק מהם אפשר יהיה לשאול את אילן מגיל רפאל אם הוא יהיה מוכן לייבא אותם. לחלופין, קרמיקון מייבא את חברת Skutt ואני מכירה לפחות מישהי אחת שנהנית מכזה - אובלי - מה שאני כיניתי אמבטיה. בכלל תשוטטו לכם קצת שם, תכירו עולם רחב ומרווח יותר משלנו.............. רמי כמובן צודק בעניין האוורור. אותי מפחיד קצת החיבור לחשמל , כאשר התנור עומד במחסן, והחשמל חשוף בחוץ. לא יודעת, שאמנון יגיד אם אפשר לעשות חיבור בטוח בתנאים האלה.

אמנון אלבז

New member
מנהל
חשמל - על ידי חשמלאי מוסמך

קו החשמל שמועבר למחסן אפשרי בהחלט בפיקוח וביצוע של חשמלאי מוסמך שיודע את כל הכללים הנכונים והבטוחים, לאחר שחשמלאי מוסמך אישר את ההתקנה והשימוש בתנור בתוך מחסן, חשוב לאוורר את המקום כהלכה במידה ושוהים במקום בזמן ההפעלה, לבדוק ולהרחיק חומרים דליקים, מחסן באופן אוטומטי מתקשר למקום אכסנת צבעים טרפנטין טינר וכו. אני הבנתי שהשואלת מדברת על רכישת מחסן למטרה ספציפית זו, לדעתי הפתרון נהדר ועדיף מהפעלת תנור פיוזינג בתוך דירה או חדר עבודה ששוהים בו בני אדם.

nla45

New member
נכון, אני מתלבטת לגבי קניית מחסן.

העניין הוא שהעלויות הן גבוהות מאד! גם קניית מחסן גדול, צריך לבטן את המקום , עלות חשמלאי וגם מערכת אורור ... משהו יודע היכן אפשר להתעניין לגבי מחסנים קנויים? תודה

האם את מתכוונת מחסן משומש??

אם כן - אני לא יודעת. אם לא, אז מחסנים יש ב-הום סנטר, כתר פלסטיק ודומיהם. אני חושבת שעושים את זה מפלסטיק ממוחזר.

למעלה