קניית ציוד.

gil00g

New member
קניית ציוד.

לפני יומיים עשיתי את החלק הראשון של הקורס בפרי-גל (שדות-ים) ועכשיו אני רוצה לקנות ציוד. חשבתי אולי עדיף שאני ידע יותר מה אני הולך לקנות כדי שלא ידחפו לי סתם דברים. מישהו יכול לעזור לי לבחור ממה שיש אצלהם, ראיתי באתר שלהם ( http://wind.co.il/ ) יש להם ציוד של gaastra ושל airush? בתודה, גיל.

hagit oz

New member
עזרה בקניית ציוד

היי גיל, ראשית כל לפי מה שאמרת "חלק ראשון של הקורס" - למה התכוונת, כמה שעות היית במים ומה הספקת לעשות? לגבי ציוד, אני סומכת על מתי פרידמן שיידאג לך, אם עשית כבר את הקורס בשדות ים אז לא צריכה להיות לך בעיה, יש שם אחלה בעלי ניסיון בתחום שימליצו לך על מספר אפשרויות שיהיו עבורך טובות. בגלל החוסר ניסיון שלך שזה בסדר, קח מספר הצעות, תכתוב אותם ותשלח לי בפורום ואני אדאג להגיד לך את דעתי האמיתית. סה"כ החברות טובות, השרות שתקבל יותר חשוב וכמובן שגם המחיר. לא לקנות ציוד דרך תמונות באתר, כמובן לבדוק בדיוק מה אתה קונה... בוא נתחיל מזה שתרשום לי את ההצעות שנתנו לך ואני אנסה לייעץ לך ברמה הכללית כמה שאפשר- הציוד הדרוש והמומלץ להתחלה: מצנח הכולל בר, גלשן, ליש לגלשן, אפודת ציפה, קסדה וטרפז בהצלחה! חגית עוז

gil00g

New member
לחגית

כשאמרתי "חלק ראשון של הקורס" התכוונתי שבשדות ים הם מחלקים את הקורס לשני חלקים בשלב הראשון (3 שעות) יש תאוריה, הטסת המצנח על הקרקע וגרירות בחוף ובמים, בחלק השני (אם קונים ציוד לפני החלק השני מקבלים אותו מתנה והנחה על הציוד) לומדים לעלות על הגלשן, וממש לגלוש. בימים הקרובים אני ילך אליהם לראות מה יציאו לי, ואני יכתוב פה. נ.ב איזה גודל מצנח כדאי לי, אני שוקל בערך 60 ק"ג? גיל.

hagit oz

New member
לגיל

היי גיל, אוקיי, הבנתי... לגבי גודל המצנח - תראה, גולש בממוצע בדרך כלל מחזיק שני מצנחים (14,10 או 16,12) וזאת כדי לנצל כמה שיותר ימים של רוח, הרי פעם הרוח יכולה להיות חזקה ואז תצטרך מצנח יותר קטן ולהפך. בהתחלה גולשים משקיעים במצנח אחד שיתאים להם לתקופה הנוכחית בה התחילו לגלוש ושיתאים כמובן לאזור בו הם גולשים, אם אתה גולש באזור קיסריה אז בתקופה של ספטמבר שזה בקרוב מאוד מתחילה עונת הצפוניות שקיסריה מתברכת ברוחות טובות מאוד ולא חלשות במיוחד, לכן אני אולי הייתי בשלב הזה הולכת על מצנח בגודל 12 - אבל תחשוב עוד ותתייעץ גם עם המדריכים שלך. חשוב לי לציין! תוודא שאתה שולט טוב במצנח לפני שמשחררים אותך לבד לכיוון המים, אם לא עדיף לקחת עוד מספר שיעורים ואז להתמודד לבד - מומלץ מאוד! בהצלחה! חגית עוז

ליאור KO

New member
גיל שלום.

אין כמו מועדון פרי גל . אני לקוח מרוצה מאוד ולאורך כל השנים קיבלתי שרות מכל הלב . לך על זה . בהצלחה .

לגיל

קודם כל ברוכים הבאים לספורט. לגבי ציוד, אמנם חגית אמרה שגולש ממוצע מחזיק 2 קייטים אבל שים לב שהיא גם רושמת שבדרך כלל בהתחלה לוקחים מצנח אחד - הכל הוא שיקול כלכלי! יש לך אפשרות, לך על שני קייטים שיתנו לך את מירב טווח הרוחות ואת מירב ימי הגלישה (בעיקר בתקופת הלימוד שלך ועוד בים התיכון). ההמלצה שלי היא ללכת על קייט חדש (שוב, במידת היכולת הכלכלית שלך) ואם תקפיד על כללים לא מסובכים אז אתה גם תשמור עליו וראיתי הרבה מתחילים שגולשים על קייטים לא מעט זמן מתקופת ההתחלה שלהם ועד לרמה של מתקדמים. אתה יכול ללכת על קייט C שילווה אותך מההתחלה ועד שתגיע לרמה הכי מתקדמת שלך או על קייט שטוח שמוגדר לרוב למתחילים ובינוניים או לגולשי קייט בגלים אבל אתה תהנה ממנו בגלל הנוחות שלו וההנפה הקלה מהמים, השחרור האדיר שלו ועוד. לגבי קייט C לך באמת על גודל 11-12 מטר, במקרה של שטוח ניתן גם ללכת במשקל שלך על 10 מטר אבל לא מומלץ פחות מזה. לגבי גלשן, אין שום סיבה ואף רצוי מאד לקנות משומש כי מדובר בגלשן מאד זמני. לרוב ניתן אצל סוכנים מסויימים לקנות גלשן למתחילים, משומש במחיר טוב אך לקבל אפשרות להחזירו לאחר כמה חודשים ולקבל זיכוי מלא לקניית גלשן חדש מהדגם האחרון. שיהיה המון המון בהצלחה ושמור על בטיחות

gil00g

New member
קניתי ציוד.

תודה לכולם על העזרה. היום הייתי בשדות ים ואחרי שראיתיי כמה דברים הלכתי על ציוד יד שנייה. גם אני וגם אבא שלי התחלנו לגלוש ביחד וכדי שנוכל לגלוש ביחד קניניו שני מצנחים ושני גלשנים, מצנח אחד 10 מטר והשני 13 מטר. אמרו לי בחנת שאחרי שאני ילמד לגלוש טוב אני יוכל להחליף אצלהם את הגלשן לגלשן יותר קטן וטוב. כל העסקה כולל טרפז שני בארים אם חוטים משאבה שני גלשנים ושני מצנחים (בדקתי את המצנחים והעפתי אותם בחוף והם נראו במצב די טוב, הגלשנים גם נראים כמעט חדשים לגמרי) יצא קצת פחות מ5K. גיל.

gil00g

New member
מקומות גלישה?

איפה כדאי לי ליגלוש בתקופה הזו, מאזור קיסריה אפשר קצת דרומה עד אזור חיפה? גיל.

hagit oz

New member
מזל טוב!

היי גיל, ראשית כל אני שמחה שהכל הסתדר ומה שנשאר לך עכשיו זה רק לתרגל ולהיות כמה שיותר במים. בכל אופן, לגבי מקומות גלישה, כבר בחודש הבא - ספטמבר תוכל להנות מהרבה חופים לאורך ים התיכון כגון: קיסריה - שדות ים, בית ינאי - קריות - חיפה - אזור בת גלים, בת ים - חוף טאיו שנמצא בגבול בין ראשון לבת ים, תל אביב - טרומפלדור ודולפינריום (פחות מומלץ למתחילים), חוף פולג בנתניה....נראה לי שמספיק לא? עדיף כמה שיותר קרוב הביתה ושעדיין יהיה חוף שייתן לך את התנאים הנוחים והנכונים. הרבה הצלחה לך ולאבא שלך, כל עזרה שתצטרכו זה המקום לשאול את השאלות המקצועיות, תודה חגית עוז

בשעה טובה

מזל טוב גיל, הרבה הצלחה לך ולאבא וכמו שאמרתי מקודם שמור על כללי הבטיחות שלמדת וכללי בטיחות נוספים שתלמד מגולשים ותיקים ומנוסים. ובעוד חודש ככה שלח פה הודעה ותכתוב: "נעים מאד, אני גיל ואני מכור לקייט"

למעלה