קניית סלולרי באיביי

TetiBETTY

New member
קניית סלולרי באיביי

חברה שלי שמתגוררת בניו יורק מעוניינת לרכוש מכשיר מאיביי ושלחה אותי למשימה...
ראיתי פלאפון שהיא מעוניינת בו שנמצא בBID של $300.
פניתי למוכר ואמרתי לו שאני מוכנה לשלם לו $350 בלי BID, הוא ביקש $360 וסגרנו.
כשביקשתי ממנו שישנה את המחיר של המוצר על מנת שאוכל לשלם הוא כתב לי:
If you want buy through eBay, the price is $400 (because charge fees are around $48 + $15 for ship). I receive $337 clean
לא הבנתי דרך איפה בדיוק הוא חשב שאני אקנה זאת ממנו, אז כתבתי לו שוב, במקרה והוא שכח, שהמשלוח הוא לארה"ב, ושאין מיסים בדואר פנימי שם. והוא ענה:
I can ship to NYC for free. The problem is that if you want buy through ebay, I can't sell for $360. (because 4% ebay fees and 9% PayPal fees)

האם זה נכון בכלל עניין האחוזים שמוכרים משלמים לאיביי? ובכלל מה כדאי לי לעשות בעניין? לוותר ולנסות מוצר אחר (למרות שהמחירים שם גבוהים יותר)?
הרי מלכתחילה הוא הרוויח מהעניין, יש לו רק BID אחד שם.. אז מה הוא היה עושה אם המוצר היה נמכר לו ב$320 למשל? הוא היה "סופג את ההפסדים", לא?

חשוב לציין שמדובר במוכר עם ציון של 100%, כך שזה מוזר לי ההתהפכות הזו בנושא.
אשמח מאוד לתשובות מבעלי נסיון ויודעי דבר..
תושה רבה ושבת שלום

Amiram_e

New member
העובדות היבשות נכונות אבל

הלקוח לא בסדר בהתנהלות שלו מולך.
אני מבין שראית עמוד של איביי עם מכירה פומבית? מהיכן חשב הלקוח שתקני? האם רמזת לט באישהו אופן שאת רוצה לסגור את העסקה מחוץ לאיביי, באופן ישיר?
האם את יכולה להעלות את תוכן המכתב שכתכת לו?
זה נכון. איביי גובים עשרה אחוזים עבור כל מכירה ופייפל עוד כ-5. אבל זה לא אמור לעניין אותך. הלקוח פירסם עמוד מכירה, הוא היה צריך לחשב את כל העלויות וניראה לי שהוא סתם מורח אותך.
מה שאני הייתי ממליץ זה לשלוח לו מייל, לכתוב, "תודה רבה הבנתי. אבקש שתשלח לי בקשת ביטול למכירה". במידה ולא הזמנת עדיין בכלל אז פשוט תתעלמי ממנו. תמשיכי הלאה.
אגב, ניסיון של סגירת מכירה מחוץ לאיביי - דבר המנוגד לתקנון של איביי. הם יכולים לסגור לו את החשבון.
בכל מקרה, הייתי מתרחק ממנו כמו אש. תחפשי מכירה אחרת.

למעלה