קניית דירה ללא הערת אזהרה

yarsef

New member
קניית דירה ללא הערת אזהרה

שלום אני מתכוון לקנות דירה מקבלן, בפרויקט שמלווה בערבות בנקאית. טרם התקבלו אישורי בנייה. העו"ד שלי המליץ לא לחתום על החוזה ללא רישום הערת אזהרה על הדירה. הקבלן מסרב ואומר שמספיק הערבות הבנקאית. חשוב לציין שאני אמור לשלם 40% מהתשלום לדירה עד קבלת ההייתרים. האם הקבלן צודק שמספיקה ערבות בנקאית? אשמח לעיצה.

shlomi993

New member
דירה לפני היתרים

לדעתי- עליך להתנות את הרכישה בכך שיהיה סעיף מפורש שאם לא יתקבלו היתרי הבניה עד לתאריך X -תוכל לממש את הערבות הבנקאית. הבעיה- האם הבנק שמוציא את הערבות יסכים לכך ? תמהני... גם אם הבנק יסכים- על עו"ד שלך לקבל מסמך מהבנק טרם החתימה + לבדוק היטב בנוסח הערבות הבנקאית לאחר התשלום כי אכן היא מנוסחת בהתאם לסיכום.

yarsef

New member
דירה לפני היתרים

תודה על התשובה, העו"ד שבדק את הערבות הבנקאית, אמר לי שמדובר בניסוח סטנדרטי. האם ניסוח סטנדרטי מכסה הכל? העו"ד מפחיד אותי כי הוא אומר שלבנק תמיד יש סיבות להתנער מתשלום כשקורה משהו- למשל אם הקבלן פושט רגל או נעלם. האם זה לגיטימי לבוא לקבלן בדרישה שירשום הערת אזהרה בנוסף? או שצריך להתעקש על ניסוח מפורש של הערבות כמו שציינת? שוב תודה, ירון

shlomi993

New member
מה תעזור הערת האזהרה ?

חוץ מזה- הבנק לא יאפשר לרשום ממילא

שאלה..

יש לך עו"ד...אני מבינה שהואר מייעץ לך בנושא. אתה וודאי משלם לו סכום ניכבד.. אני באמת ובתמים לא מבינה מדוע אתה לא הולך לפי עצתו-כי הרי כוונתו היא לטובתך בלבד? אשמח אם תתייחס לשאלתי ברצינות-אני רצינית מאוד-זו איהנ ביקורת.. תודה.

למעלה