קמנו היום בבוקר, שמחים

Koketka11

New member
קמנו היום בבוקר, שמחים

מאוהבים
התנשקנו וכל אחד הלך לדרכו
בדרך קיבלתי טלפון מחנות פרחים שמחכה לי משלוח פרחים. הופתעתי כי יום הולדת כבר היה לי.
כשחזרתי הביתה, ראיתי מייל בו חמי מברך אותי ואת בעלי על עשר שנות נישואין שחל היום.
ואז טלפון מבויש מבעלי שגם הוא שכח ונזכר רק בעקבות המייל. רק שהוא ראה את המייל לפני והספיק להתקשר לחנות פרחים.
ככה עוברת לה תהילת עולם. מתעוררים בוקר אחד ולא זוכרים שיום נישואין היום...

חחח לנו זה קרה בתחילת החודש עם יום ההכרות

אנחנו נשואים טריים יחסית, כך שעדיין מציינים בקטנה את יום ההכרות/הדייט הראשון שלנו והשנה זה פשוט נשכח....

יוליק12

New member
אנחנו 14 שנים ביחד ועדיין חוגגים בכל שנה

את היום בו נפגשנו.
בשנה הראשונה חגגנו בכל חודש את היום הזה

חמודים אתם

בשנה הראשונה הבחור הבין שאני מאוד אוהבת את פו הדוב וחבריו אז קנה לי בכל חודש בובה אחרת שלהם (מהבובות הטובות והיקרות), אחרי שנה כמעט כזו-רמזתי לו שהגיע הזמן לעבור לתכשיטים (לאו דווקא טבעת נישואים)-הבין את הרמז מאוד מהר...

אשרז4

New member
מה זה משנה, אם קמתם מאוהבים אז זה שווה כל

זר פרחים או חגיגה, לא?

ומזל טוב

אני כבר שנתיים

מתכננת מה נעשה ביום הנישואין העשירי שלנו שחל השנה באוקטובר- הכיוון היה ניו יורק אבל זה כנראה לא יקרה

moma422

New member
קודם כל מזל טוב לזוג המאושר

משום מה היתה לי הבנה שאתם לא נשואים, אלא סוג של ידועים בציבור.

Koketka11

New member
יותר גרוע, התחתנו פעמיים

פעם בקפריסין ופעם בארץ. בן זוגי מאמין בלהתמסד ואפילו הולך עם טבעת בניגוד אלי.

Koketka11

New member
טוב, עכשיו מה זה סקרנת אותי. אני רוצה לשמוע

מה חשבת ומה את חושבת עכשיו
אני טיפוס הכי בורגני שיש. אפילו שיניתי שם משפחה לזה של בן זוגי. שוב כי הוא לחץ ולחץ ולחץ ולחץ ולחץ ולחץ ולחץ ....

moma422

New member
אולי בילבלתי אותך עם מישהי אחרת

אבל היה כאן דיון על זוגיות ולמה נשארים ביחד ואני חושבת שאת כתבת שכל יום בעצם אתם בוחרים להישאר ביחד. אז הנחתי שאתם חיים ביחד ללא חותמת של הרבנות. כמובן שעכשיו , למרות עברך האקזוטי
, המשפחה המאתגרת... אני מבינה שאת "סתם" נשואה ועוד פעמיים. מענין אם חוץ מגרושות ונשואות יש בפורום ידעות בציבור.

Koketka11

New member
...

כשנכנסתי להריון, נכנסתי לדכאון, כי הרגשתי שזהו, מעכשיו אני איתו לא מתוך בחירה אלא אילוץ. גם החתונה הייתה אילוץ בעיני. ככה שחלקית את צודקת. אני רוב הזמן חיה בדיסוננס קוגנטיבי עם עצמי. בעיקר כי התחתנתי עם בחור שמאמין בללכת "בי זה בוק"
אבל אין רע גם ביציבות ובמשפחה יציבה, בטח כשיש ילדים.

rnavina

New member
מה זה משנה אם היתה חתונה או לא?

בעיני הילדים המשותפים זו המחויבות האמיתית, הרבה יותר מחתונה.
אין כלל הבדל בין זוג נשוי עם ילדים לבין זוג שלא התחתן אבל עשה ילדים ביחד.

moma422

New member
ובכל זאת הרוב מתחתנות לפני הילדים

גם בעיני זה לא משנה

בעיני זה משנה.

חתונה (מכל סוג: אזרחית, דתית, בטקס בהוואי, או אצל "אלביס פרסלי" בלאס ווגאס) היא הצהרת מחויבות רשמית ופומבית של הזוג אחד כלפי השני (לאהוב, לכבד, להיות נאמנים, וכו').

ילדים, הם הצהרה פומבית של שני בני הזוג כלפי הילדים (לדאוג, להגן, לחנך ולאהוב).

כך שבעיני, יש ערך מוסף לחתונה (או להיות ידועים בציבור).

rnavina

New member
לא הבנתי את הסוגריים בסוף כי כל זוג שחי יחד

נחשב ידוע בציבור, לפי ידיעתי.

להיות ידועים בציבור, עד כמה שידוע לי

כרוך בפרוצדורה כלשהי (הבאת עדים, וכו')

לא כולם מבצעים אותה.

ועדיין, בעיני, חתונה היא משהו מעבר לזה. בחתונה יש את הצהרת המחויבות שתיארתי למעלה, ו"ידועים בציבור" זה תיאור מצב (הם גרים ביחד, ומקיימים זוגיות / חיי משפחה משותפים).

ואגב

יש לדעתי גם הבדל מסוים מבחינת המדינה.

קרובת משפחתי למשל נמצאת בסטטוס ידועה בציבור ולא נשואה מסיבות כלכליות (איחוד תיקים במס הכנסה, או ירושה, או לא יודעת מה. זאת זוגיות פרק ב')

rnavina

New member
לא ידוע לי על פרוצדורה. נסכים שלא להסכים

לגבי משמעות החתונה. בדיעבד, לא הייתי מתחתנת ברבנות וגם עם חתונה אורתודוקסית רגילה שכוללת קניין האשה יש לי בעיה רצינית. כנראה שהייתי מחפשת חלופה.

למעלה