קלף השטן ומזל גדי(לא שכחתי,קשת:)

longshut1

New member
קלף השטן ומזל גדי(לא שכחתי,קשת:)

בואו נדבר,בזמן שנשאר עד לסיום חודש הגדי,קצת על המזל המסתורי הזה,ועל הקלף שמייצג אותו בטארוט,שמוסיף ערפל על התדמית הפרובלמטית של אותו גדי. אז מהו בעצם קלף השטן? אנשים רבים רואים אותו בתוך המפריד בין טוב לרע,או בין יצר הטוב לבין יצר הרע.לעומת מכן,לי קשה לתחום איזהשהוא קו,שיבדיל בין המוסרי ללא מוסרי,בין הטוב לרע,בין מה שראוי לבין מה שלא..וקשה לי גם להתביית על עיקרון מסויים אחד בטארוט שמנחה אותנו כיצד והיכן לשרטט את אותו קו. אני לא רואה בקלף השטן מין צוהר לתכנים שכל עניינם הוא ללמדנו מה רע או מה טוב.לי נראה שבעמדה בה מופיע קלף השטן,או בבית בו מופיע מזל גדי,יש נטיה לאדם להיסחף בתוך פחדים לא רציונליים,לאבד את עצמו רגשית עד כדי מצב של חוסר יכולת להגשים את עצמו,עד כדי איבוד מגע ותחושה עם מנגנונים נפשיים המקשרים בין נטיות רגשיות לכושר שיפוט רציונלי,וכן הלאה.אך בין כך לקו תיחום מוסרי,אין בעיני קשר.. ני מאוד מאוד אוהב את גישתו של קראולי לקלף השטן-כשם שזהו אותו מקום בנפשך שבו אתה מתמגנט אל מול יופיה של האשליה,ממש מתמגנט בעוצמה כל כך חזקה,זהו אותו מקום בו תוכל להניע את עצמך תוך תנופה ויכולת סיבולת חזקים מאין כמוהם.השטן,מזל גדי,הוא הנקודה הגבוהה ביותר במפה האישית(בית 10),ומסמל את כוח הרצון,את היכולת ליזום וליצור דברים בשלמות,בנחישות,בעבודה קשה.קלף השטן,כמו מזל גדי,מייצג תפיסת עולם שבה יצירה היא בעלת ערך,או יותר נכון:כדי שיצירה תיחשב יצירה,עליה להיראות.להיראות,וכאן אסיים במוטיב תנכי ידוע,להיראות,למען יראו וייראו..למה שיראו וייראו את שואלת?או,שאלה טובה,מדוע קלף השטן כל כך מפחיד אנשים לעיתים?מדוע הדימוי השטני שימש השראה לאמנות כה יפה,מאידך?מצד שלישי,מדוע השטן נחשב גם לפניו האחרים של האלוהים?מדוע השטן הוא האניגמה הגדולה של המין האנושי,ומדוע הוא הנקודה הגבוהה ביותר במפה האסטרולוגית?מדוע מיוחס כה הרבה כוח,ומדוע אנשים חוששים להשתמש באותו כוח?מדוע אנשים חוששים לרתום את סגולותיו של השטן למרכבותיהם?שאלות טובות,שלפעמים אנו מעדיפים לחשוב שהן קלות,ע"י קטלוג השטן לתחום הטוב והרע..מה שלדעתי נוטל את עוקצו.אבל היי,פלורליזם מחשבתי.. שאלות רבות,ומעניינות,בואו נדבר על זה קצת..

לא שכחת אותי יקירי!!../images/Emo140.gif

אני רואה בשטן,כמו בדמות ינואר-את הזמן הקדום-הבראשיתי. זהו איתות לחזור לבסיס הדברים. להפנים שכל "המורכבות,התיחכום"-הינו חארטא בארטא,,,,,, כמו לינואר-מזל גדי-גם לשטן יש שתי פנים=לא רק זקן וישן-גם צעיר ומתחדש תמידית,,,, זהו הכוח שבשטן וזהו הקשר לגדי-הכוח להתחדש ולהתחיל מתחתית התחתית,,,,,, גם אם הכול קמל,כואב,סובל,מת-יש בך כוחות להושיט יד מתוך הכאוס לכאורה,ולחוש בקרני השמש. השטן לוקח אותך מכאן? השטן לוקח ממך? אבל הוא גם משליך אותך -בכוח-להתחלה חדשה-להתפתחות מלהיבה-למודעות גבוהה. כך הגדי-ניצב בסוף השנה ומפנה אותך בסיבוב להתחלת השנה. שתי פנים-שתי משמעויות-שני רבדים.

עוד פנים לשטן-../images/Emo42.gif

פנים נוספות לקלף השטן ולמזל גדי המשוייך אליו,הן אלו,המראות את הגעתו של האדם לפסגה ורכישתו את הכוח והשליטה,דבר שעשוי להביאו למגלומניה ומשם,לעשיית טעות הנובעת מתחושתו שהוא כל יכול,ואז,הנפילה היא הדבר הבא! את שעוריו האדם לומד דרך השטן הדוחק בו להגזמה ונפילה,עד שיפתח את חוש המידה הנכונה.שיעורו של האדם בהקשר זה,היא הצניעות.

היי אלי :)..נשארו עוד 3 ימים

והמזל מתחלף...למה "קשת"?מה ההקשר? למיטב הבנתי(אפילו שמדובר בפלורליזם מחשבתי) קלף "השטן" אינו מייצג את מזל "גדי",ההקשר הוא בנוסך "הפוך על הפוך". ...והסיפור... לפני שנים רבות כאשר אלוהים הראה פניו לכל כשהכל פרח וכולם היו מלאי טוב ,שמחה ואושר עילאי ישב לו אלוהים בכסאו הרם והתבונן על כל אשר ברא... הוא מאוד רצה שגם ילדיו יחגגו עמו בשמחה ויצירתיות (יצר-יצירה-יצירתיות) וכך,הוחלט למנות את "פאן" כאחראי על כל השמחה והיצירתיות האלוהית "פאן"-השוטה,המתבדח,בעל כוחות יצירה כשל אלוהים,,,"פאן"מלך היערות וכל יצירי האדמה,,,מלך הפיות,האהבות והאשליה... "פאן" הוא כמו שמאן דגול משקף וכל אדם את פחדיו,מגדיל אותם עוד ועוד וזה תפקידו המקודש. ה"דמוניזציה" שנעשתה בתקופת הנצרות יצרה את דמות ה"שטן" השטן שעומד כביכול בניגוד לאלוהות הטהורה... הכנסיה הפאטריארכלית השמידה וסלפה כל דבר שהיה קשור לתרבות ה"אלה". בדיוק כמו שהנשים דוכו כך גם מנהגים פגאניים,ו"פאן" הפך ל"שטן" היצירתיות דוכאה גם היא והאלוהות "הזכרית" קבלה בלעדיות. היצר הפך למילת גנאי... אנחנו,בני האדם יוצרים את "השטן"-דרך הזדהות עם פחדינו ועם רצוננו להשיג עוד ועוד (פה נכנס ה"גדי" השאפתן) "פאן" בדרכו ההומוריסטית מלמד אותנו שכל עוד אנו כבולים לדחפינו להשיג עוד ועוד...כל עוד אנחנו חיים בתחושת חסר וחוסר בטחון (גדי) הרכושנות וכמובן ה ר צ י נ ו ת התהומית של חיינו-כל עוד זה כך נמשיך לסבול.. "פאן" הוא מלך-מלך החומר .הוא כל משנאמין שהוא.הוא כל משהיננו . כשאתה משוחרר מכל אחיזה,מכל הגבלה של השכל והמוראליות-תוכל באמת להינות מהחיים על פני האדמה - משהו שבן מזל גדי ממוצא אמור לגדול לתוכו. ברכות לבביות ושבוע מלא קסם ושמחה

דבר נוסףףףףף.....

לסיום- לקחנו את "השטן" ברצינות רבה מדי,את חיי החומר,את האהבה,את ההשגים השטן מזכיר לנו בדרכו הבלתי מתפשרת (בדיוק כמו שאנחנו עם עצמינו) שיש שמחה ויצירתיות הוא מלמד אותנו לוותר על היאחזויות איך לא לקחת כל כך ברצינות את החיים...ה כ ל ז מ נ י לא להשתעבד לכוח... --------------------------------- תסלח לי אלי,אבל הבית העשירי(הקריירה) אינו שיא המפה האסטרולוגית... אולי בעולם ההשגי שלנו כך הם פני הדברים. באסטרוליגיה כל בית יש לו משמעות ומשקל,משקובע את שיא המפה זה מערך הכוכבים וההיבטים-הווה אומר- התייחסות. ברכות לבביות

הבית העשירי!-../images/Emo42.gif

הרי לא נוכל להתעלם מהעובדה שהבית העשירי נמצא במקום הגבוה ביותר במפה,מה גם שהוא מעיין מסכם של התפתחותו של האדם לפניי הכנסו טל הבית האחת עשרה והשתיים עשרה שהם בתים קולקטיביים.דבר זה בשום אופן לא מבטל את ערכו הרב של כל בית אחר במפת הלידה!רצוי גם להוסיף שאמנם בית עשר מראה עיניני קרירה , אך לא רק. שם,בבית זה,נוכל לראות את תחושתו של האדם לגבי החותם שהוא מניח על העולם.

אפלה מוארת../images/Emo42.gif

עלה בי הרהור שגם את מתאימה לנושא הנידון,,,, לכאורה הכינוי הינו "אפלה",,,,,,,,אבל מוארת! את בחרת כינוי שמביע דבר והיפוכו-או-בעצם שתי משמעויות שהן אחת-למרות שהן שונות! מתה עליך

..ויהי אור באפלה..../images/Emo42.gif../images/Emo24.gif

...אמרת "גבוהה"..ביחס למה? ואם יש "גבוהה" במפה האסטרוליגיה לפי כל כללי "ההפכים" צריך להיות גם "המקום הנמוך ביותר במפה"-האמנם? מה זה בכלל הדבר הזה-מפה אסטרולוגית...אם לא פוטנציאל או אם נדייק עוד יותר- "כלים בעזרתם". אם נצא מתוך ההנחה (האפשרית) שהכי חשוב זה החותם שהאדם משאיר אחריו "בעולם החיצוני"- אכן "שיא" המפה. אני באופן אישי רואה את המפה כדבר דינמי,עם הרבה יותר "רוח" שיכולה לעבור בין ההבטים השונים של הפסיכה. ברכות

ושוב...הבית העשירי-../images/Emo42.gif

לפי עניות דעתי,הרי שמפה אסטרולוגית הינה אירגון סדר והגדרה של מה שלא יהיה שמשוייך לה,ברגע נתון במרחב הזמן.מאחר וכך,הרי שהיא מראה של דברים המסודרים על פי קטגוריות שונות כאלו ואחרות.לכן,מבלי להעניק לבית כזה או אחר,למזל כזה או אחר ,לכוכב כזה או אחר,משמעות עדיפה,בכל זאת,יש סדר והגדרה.הבית העשירי במפה "גולמית" סמלית,הוא הגבוה במפה,ואפשר ללא ספק לראות את הגבוה כנמוך מבחינות מסויימות וההפך.ולכן,מהבחינה העקרונית של יחס למפה,הרי שהבית העשירי מהווה שלב המגדיר מה שהוא מגדיר.באשר למפה בכלל,בוודאי שהינה מראה של פוטנציאלים ולא נשכח את הנאמר,"הכל כתוב והרשות נתונה". חלק מצרכיו של האדם,כצורך המוטבע בו,הוא חותמו על העולם בקנה מידה קטן או גדול יותר.במידה לא מבוטלת נובע הדבר מהצורך של האדם להפגין את קיומו ונוכחותו ,אך גם להענות לציפיות שלו מעצמוולציפיות הוריו כפי שהפנים אותם.כמו כל פרט במפת הלידה ,לא נוכל להתעלם מחשיבותו של בית עשר.

...ולא רק הבית העשירי..../images/Emo82.gif

...אלו שרוקדים עלולים להיתפש כשוטים בעיני אלו שאים יכולים לשמוע את המוסיקה... הכל נכון כנראה שזה עניין של השקפה או אינטרפרטציה אישית. יש הגדרות,יש סדר יש משמעות .... עדיין אני מאמינה שהצורך הזה "להפגין את קיומו ונוכחותו" לא תמיד בא לביטוי בבית העשירי.הבית העשירי הוא הביטוי עצמו(לפחות כפוטנציאל), לגבי ה"צורך" זה כבר סיפור יותר מורכב. נ.ב. אני משתפת ולא מנסה ליצור ויכוח על דבר זה או אחר...

תמר מחסמבה ובית עשר../images/Emo42.gif../images/Emo25.gif

תמר חביבה,יש לי תחושה שאנחנו מסתובבות במעגלים בריקוד מוזר ביותר...אני חייבת לציין שמשמח אותי שחתימתי מוצאת חן בעינייך ואפילו שמת אותה בתחילת דברייך,או שמא,התחלה היא גם סוף????

אכן אכן ../images/Emo41.gif

כל האפשרויות נכונות . ולגבי ההתחלה/סוף= המעגל הוא לעולם מעגל מתחיל ונגמר באותה נקודה,לא כן? העיקר שלא נפסיק לרקוד ברכות

שיר לתמר מחסמבה-../images/Emo23.gif../images/Emo42.gif

מעגלים מעגלים ספירלות זוהרות אל קסמים של ריקוד מסחרר נשמות נוגעות לא נוגעות בנגוהות הזמנים לצלילי מנגינות זורמות אל מעגלים מעגלים......

../images/Emo42.gif חן חן...השראה של 5 בבקר?

...ו....בתנאי שאת מצטרפת לריקוד :) ..עוד מעגל נסגר..חדש מתחיל..השמש זורחת (היום קצת קשה לראות)ו...שוקעת הולכת למקום אחר...נותנת מקום לאפלה לעטוף את השמים במצנפת קטיפה רכה.. השמש עדיין כאן,אך אנו רואים רק את משמוגש לפנינו.. לעיתים משמוגש לפנינו מעורר סלידה ופחד לעיתים מעורר השראה לעיתים-פיהוק ו...כאן השטן או ה"Pan " לוחש לנו האם אתה מאמין שזה כל משיש כאן? האם אתה מאמין בפחד הזה? כי אם כן- אין בעיה אני אעזור לך להוכח שאתה צודק... אתה יכול גם לצחוק על זה טוב ,אז גם אני אצחק איתך... אני (השטן) מוכן להתחייב בפניך שכ ו ל פעם אוכיח לך שאתה צודק אני מוכן להתחייב בפני כל אדם שאשרת את פחדיו לנצח.. ואם אתם פוחדים בחושך מהשטן הרשע דעו לכם,שפוחדים אתם מעצמכם,דעו לכם שכל ה"חושך" האפשרי קיים בכם ואני מתוך נאמנותי אשרתכם נאמנה.... ברכות ברכות ברכות

oz2li

New member
השטן על פי טופי

לא רוצה להשמע שטחית מדי אבל בהיכרותי במהלך קריאה השטן משקף חוש הומור ציני, נקמה , יחסי מין ,מעשה קונדס , אובססיה ,תשוקה משיכה לכסף ,מעילה בכספים חומרנות ,התמכרות לתענוגות הגוף . אני חייבת לציין שדיעותיכם מעניינות ומעמיקות אולם רק ברמת התיאוריה לדעתי... אבל .מה אני מבינה ?

למעלה