קיץ משעמם להפליא כרגיל

קיץ משעמם להפליא כרגיל

ובכל זאת... עוד מעט חודש מהיום הארוך בשנה. סימני התקצרות נרשמים.
חצי יולי מאחורינו... בלה בלה בלה

והימים האחרונים מתונים יחסית - גמז"ל. צ'וח מספר על טפטופי בוקר בחוף

ר ו פ ן

New member
נפלא! מזמן לא שמעתי

הלך טוב כעת, עם התראות 'צבע אדום' מהמחשב.. נשמע אולי קצת ביזארי אבל קומפוזיצייה מעניינת לימים טרופים אלו.

נראה לי סגנון אהוב עליך.., נכון?! מזכיר קצת את התנהגות השפן על הבמה...

ותודה ל'שטחים הפתוחים' על פעילות המגננה הרבה שלהם

haimb100

New member
דווקא חייבים לציין את העננות היפה בגליל המערב

י, בימים האחרונים. רק כרגיל כשאני מסיים את העבודה, אני יוצא ומתעצב אל ליבי שהעננות הזאת מסתיימת אחרי שעבורים את כרמיאל בואכה ראמה-שזור, ומעל הכפר בהיר כמעט לחלוטין
השעה היחידה ביממה בקיץ שיש עננות אצלנו, היא בסביבות 8 בבוקר, נחת לשעה ואז הכל במערב ומעל ההרים.
מה שכן קריר מאוד בערבים ובבקרים האחרונים. עד כדי סגירת תריסים וחצאי חלונות

חיימקה, תתקין מערכת סולארית ולראה איך אתה

מתחיל ליהנות משמים בהירים ומתבאס כשאיזה ענן מצליל על הסביבה.
לפחות בקיץ..

ronenrad

New member
הקיץ משעמם לצפונים - במרכז ממטרי ברד- גראד

הגיע המשלוחה של הבוקר מאשקלון דרך אשדוד השפלה מרחב דן ועד רעננה בתוספת קולה ולחם שום מוגשים על כיפת ברזל חמה

haimb100

New member
יש אנשים ליברלים ודמוקרטים

שמשום מה חושבים שדמוקרטיה וחופש ביטוי פירושם, תחשבו כמוני או אל תחשבו בכלל.
המפלגות הדתיות + מסורתיים/דתיים במפלגת הליכוד שסוברים משהו בעיניי דת, מסורת וכשרות מהווים כ-30-50% מכלל הנציגים היהודים בכנסת ?
אבל הם חושבים אחרת ממני, אז אין סיבה שישמיעו את דעתם, יגידו מה הם חושבים, ישתתפו בהחלטות הקשורות למרחב הציבורי בו הם חיים.

רגע ? למפלגה דתית שנבחרה באופן דמוקרטי אין זכות להגיד את דעתה ו/או להשפיע בנושאי כשרות ? גיור? שבת ? אז מה כן ? אולי בנושאים מדיניים ? הם פשיסטים, גזעניים וקיצוניים.
אולי בנושאי צבא ? חלילה.

אבל באמת אני מנסה להבין.
נניח ש-30% בארץ לא מעניין אותם כשרות וממילא אין להם בעיה לאכול במסעדה פתוחה בשבת
עוד 10%- 20% שומרים חלקית אבל ממילא אין להם בעיה לאכול במסעדה שפתוחה בשבת כל עוד הם לא אוכלים במוצהר בשר חזיר/לבן.
אז מתוך ה-50-60% שנותרו, לפחות חצי מהם דתיים אין להם זכות להביע את דעתם בנושא למי אפשר לתת כשרות ? ואם הם חושבים אחרת, אז הם הורסים לכולם את החיים ?! (חוץ מזה שהם גזענים ופשיסטיים והזויים) ?
כמובן אפשר לא להסכים איתם. אפשר להצביע שונה (דמוקרטיה, אמרנו ?) אבל "הורסים לכולם את החיים" ? בגלל שמתערבים בענייני כשרות ? לא נסחפנו קצת ?
אולי להכריח רב או משגיח לתת כשרות למקום שפתוח בשבת זו כפייה ?
אולי להכריח משגיח לתת כשרות במקום שלא ניתן לפקח עליו יום וחצי בשבוע, מה קורה לכלים שלו - זו בעיה ?

z2s3

New member
תשובה - לא ! בכל העולם הנאור

המערבי, והדמוקראטי, יש הפרדה מוחלטת בין דת למדינה. רק פה לא.
כל מה שמנית פה הוא לא עיניין של המדינה, אלה שלך עם עצמך בבית, או בבית כנסת. המדינות האחרות שבהן מעורבת דת במדינה הן אירן, וישראל...
כשיושבים בממשלה גורמים, שלדעתם יש לכבוש את רמאללה ושכם כי אלוהים הבטיח אותם לאברהם, זה סוף הדמוקרטיה, ושם אנו נימצאים.

מצוין לא יזיק שלטון דיקטטורי קצת בארץ

רק חבל שהדמקורטיה בארץ נוטה תמיד לפעול לטובת השמאל והערבים, ומה לעשות אדון זוהר זכותנו לשבת בארץ ישראל רק בגלל זכות ההבטחה לאברהם אבינו, לולא זה אין לנו זכות קיום בארץ ואנחנו סתם כובשים, (ההנה אני מסכים איתך אנחנו עם כובש, רק שההבדל הוא שאני רואה בזו מצווה חשובה וזכות להבטחת לאברהם אבינו ואתה רואה זאת כדבר של רשע ומצוקה על החלש, לכן לפי השיטה שלך אנחנו לא צריכים להיות בארץ בכלל, גם חיפה תל אביבי וכל השאר נכבשו., שיהיה יום שקט

z2s3

New member
תסלח לי ידידי הדוס, אבל הציונות

שהקימה את המדינה הזאת לא הייתה דתית, אלה אפילו אנטי דתית. יש לעם היהודי זכות להתקיים בארצו בה בחר, ולא בזכות הבישליקים שאברהם שילם במערת המכפלה ע'פ התפיסה הפרימיטיבית וההזויה שלכם.
אולי פיספסת את זה לבגרות שלך, אבל היה בזמנו וויכוח נוקב מאוד בין הציונים המעשיים, אם למקם את המדינה העתידית בא'י או במקום אחר, וכמה שזכור לי מהבגרות, לא היה שם אף דוס שייצג את זכויות אברהם אבינו.
היה בהחלט רעיון משונה כזה, להפסיק את סבל אלפי השנה של היהודים בגלות, ולהקים לנו מדינה ! זאת לידיעתך הציונות ! לא איזה כמה אבנים קדושות בקבר יוסף שצמוד למחנה בלאטה.
הרעיון המשיחי / יהודי / ציוני נולד רק אחרי מלחמת 6 הימים, בוצע באופן לא חוקי, וממשיך עד היום להרוס ולהזיק לכולנו, כולל הערבים.

הציבור הדתי ציוני שכח שמקימי המדינה היו חילונים ברובם.
% הדתיים במלחמת העצמאות היה נמוך מאוד.

מדוע צריך זכות?

מי שנולד לפה? או עלה\היגר באופן חוקי זכותו לשבת.
לא צריך שום "זכות" לא בשביל הצדקה עצמית ובטח לא במישור הבינ"ל.

haimb100

New member
פונדמנטליסטי, פשיסטי, גזעני, איראן זה כאן...|

אני נאור, אני דמוקרט.
מי שחושב אחרת ממני הוא פונדמנטליסט ופשיסט וגזען.

לאור הוויכוח הפורה והענייני (גם בכל השירושים הקודמים), לא נשאר לי אלא להסכים ולסיים.
ב"ה, יש לנו כאן מבוגר אחראי, כל השאר גזענים, פשיסטים, ופונדמנטליסטים.
נשאיר את הדמוקרטיה למבוגרים, אני חוזר למערה.

כמו שכתבתי מעליךל הדמוקרטיה היא רק לצד אחד

ומי שלא מסכים עם הדרך הוא גזעני פשיסט ומסכן למדינה,, וכך אגב גם התקשרות הארורה שלנו, אתה פותח כל ערוץ וכל מה שאתה שומע זה רק צד אחד של המפה מהמפרשנים ועד קוראי החדשות למנהם, מאוד מקווה שיקום בעתיד ערוץ עם קצת יותר שוויון,

z2s3

New member
למה ? יש לכם מספיק ערוצים

שמדקלמים את המנטרות שלכם. לצערך הרב הם תקשורת מגוייסת וחד מגמתית, כך שאפילו בשבילך הם חסרי משמעות.

למעלה