קיסרי האם באפידורל או בהרדמה מלאה

want a baby

New member
קיסרי האם באפידורל או בהרדמה מלאה

בנות אני רוצה להתייעץ איתכן. בהמשך לשרשור שהיה כאן על קיסרי כן או לא אני עכשיו בפחדים מהניתוח (ידעתי שאסור לי להיכנס ולקרוא) נכון שבמקרה שלי אין לי ברירה - אבל זה מה שעושה את זה מפחיד עוד יותר (הידבקויות סיכונים בהריונות הבאים וכו'..). היה רופא אחד שאמר לי שלא אוכל לקבל אפידורל מסיבות רפואיות אך לאחר פגישה עם מרדים ראשי שיהיה המרדים שלי בניתוח (אני עושה באופן פרטי) הוא אמר לי שאין בעיה עם אפידורל במקרה שלי ושהוא מעדיף כך אך ההחלטה היא שלי ואם אני אתעקש הוא יעשה לי הרדמה מלאה. מה לדעתכן היתרונות והחסרונות של כל אחת מהדרכים? אני נוטה כעת יותר לאפידורל כיוון שכך אוכל לראות מיד את התינוק שלי אבל זה נראה לי לא השיקול היחיד שצריך להיות לי. מחכה לתשובות.

want a baby

New member
../images/Emo41.gif בנות שילדו בקיסרי - תענו לי....

אני מחכה לתגובות... עוד יומיים הניתוח ואני חייבת להחליט.

elga06

New member
אני עברתי את זה בכיף בהרדמה מלאה!

כתבתי פה מליון פעם עד כמה זאת היתה הלידה הכי מדהימה שלי ועד כמה ממש לא כאב לי ודווקא נהינתי משהות שבוע ברמב"ם (לישון בלילה בידיעה שזה נגמר ממש אוטוטו) אתה הולכת לישון שולפים את הגוזל החוצה לפני שהחומר מגיע אליה ואז מרדימים ממש בכדי לסגור את הבטן וכו'. כשאת מתעוררת את כבר אחרי זריקת מורפיום אחת ומציעים לך עוד אחת. זאת ההצעה הכי טובה כי זה מה שעוזר בעצם לא להיות בכאבים ולעבור את היום הראשון בכיף ואת השאר בסבבה. שוב, אני מחלימה מאוד מאוד מהר בתור מי שפתחו לה את הגב לשניים והשתילו פלטינות לאורך ורוחב ואמרו שחצי שנה אני לא אזוז והייתי חזרה בבית ספר אחרי חודש מאז כלום לא ממש כואב לי יותר מדי ואני על הרגליים כמו קפיץ.

אני חושבת שזאת

החלטה מאוד אישית, האופציה לראות את הילד מיד לאחר הלידה, למרות שזה בדיוק למספר דקות ואז מיד לוקחים אותו לבדיקות או מה שצריך בתינוקיה ואת נשארת שם בגלל שתופרים אותך. או שפשוט את מעדיפה לא לראות כלום, בכל זאת חדר ניתוח, לא כל אחד יכול לעמוד בזה. בניתוח עם אפידורל, מרגישים לחץ בבטן מדי פעם, לא יודעת להגיד לך אם זה קטע שחותכים, סוגרים, מוציאים את הילד, אבל זה לא נעים, אם את חושבת שזה יפריע אז אולי עדיף הרדמה מלאה

billi4

New member
בתור אחת שעברה את זה פעמיים

קודם כול, אני לא בעד לבחור קייסרי, אבל רק שתדעי שלי היה ממש קל. אחרי 4 ימים הייתי בבית ותפקדתי מצוין. אז זה לא חייב להיות סיוט. אני חושבת שאם יש לך בחירה עדיף הרדמה אפידורלית (או ספינאלית) ככה את שותפה ללידה, את מרגישה שמוציאים את התינוק (לא לדאוג זה לא כואב!) את רואה אותו, הם מביאים לך אותו קרוב לפנים, את אכשהוא שותפה ללידה. התאוששות אחרי הרדמה חלקית קלה הרבה יותר. צינור ההרדמה שדוחפים לך לגרון בהרדמה מלאה גורם לך לרצות להשתעל (שזה קצת כואב אחרי ניתוח קייסרי) בהצלחה

עדיף הרדמה אפידורלית

מכל הסיבות שבעולם... התאוששות הגוף, החוויה של עדין להרגיש שאת יולדת (מרגישה את ההתעסקות עם הבטן ויציאת התינוק) היא חוויה אחרת לגמרי מאשר להתעורר למציאות אחרת (אני אמא) . חוץ מזה שלגוף עצמו הרבה יותר קל להתאושש מהרדמה אפידורלית מאשר מלאה. ברוב הפעמים מנסים הרדמה אפידורלית גם אם יש בעיות גב/בעיות אחרות ור-ק אם זה לא מצליח אז מרדימים הרדמה כללית- מתוך נקודת הנחה שזו אינו ניתוח חרום ואז יש זמן לנסות הרדמה אפידורלית. לירון

יש לי חברה שהורדמה מלא

והיה לה מאד קשה להתאושש. לה לא הייתה ברירה כי היא לא יכולה לקבל אפידורל, אבל היא אמרה שלקח לה כמה שעות רק להבין איפה היא ושהיא ראתה את התינוק שלה רק כעבור הרבה זמן וזה עצבן אותה. מנגד, אני מכירה מישהי אחרת שלקחה הרדמה אפידורלית ובאמצע הניתוח אמרה שמציק לה או לא יודעת מה, וביקשה שירדימו אותה לגמרי [באמצע הניתוח] והסכימו... אל תפחדי מסיפורים, אני מכירה כמה נשים שילדו גם לידה וגינלית וגם קיסרי ואמרו שהתאוששו מהקיסרי יותר מהר ובכלל זכור להן כאירוע חיובי יותר מאשר הלידה הוגינלית שבה הן התענו גם במהלכה וגם לאחריה... אז קבלי

זאת שאלה מצויינת למרדים

אם כבר את יכולה לדבר איתו, תבקשי שיציג לך את כל היתרונות והחסרונות. בפורום לא תמיד יודעים את הדברים האלה אבל זה המקצוע של המרדים, הוא אמור לדעת מצויין לענות על זה.

want a baby

New member
ביקשתי ממנו - תאמיני לי

כיוון שהיתי מש נגד אפידורל עקב פריצת דיסק רצינית שיש לי (פחדתי מכאבי גב נוספים וגם מכך שלא יצליחו להרדים כמו שצריך) הוא הסביר לי שהקשר בין כאבי גב לאפידורל לא הוכח וסטטיסטית אותו אחוז נשים סובלות מכאבי גב גם מקבוצת היולדות ללא אפידורל וגם עם אפידורל. לגבי הרדמה כללית אמר רק שמבחינה רפואית הוא מסכן יותר אברים (נשימה וכו') ולכן נחשבת יותר קשה ופחות מומלצת. כמו כן הוא אמר שמהרדמה כללית מתעוררים לאט ולא כל כך מבינים מה הולך מסביב ובאפידורל הכל יותר מודע. כמובן שאחרי הסבר כזה כמעט השתכנעתי ללכת על הרדמה אפידורלית, אבל משהו עדיין בפנים לא שלם עם עצמו ולכן היה לי חשוב לשמוע דעות של בנות שעברו את זה. האם יש כאן מישהי שעברה גם וגם?

בדולח 13

New member
השיקול הכי חשוב - הבריאותי.

אני מניחה שאין לך ברירה ואת חייבת ניתוח, לא נורא גם אותי ניתחו. השיקול בהרדמה לדעתי, הוא ההשפעה על העובר. הרדמה כללית מסוכנת יותר לעובר. אני עברתי בשבוע 30 ניתוח ארוך ברגל בהרדמה ספינאלית, הציעו לי הרדמה כללית אבל בהתייעצות עם המרדים הובהר לי שכללית מסוכנת לעובר. אבל, במידה והרדמה אפידורלית מסוכנת לך, אין לך בכלל על מה לחשוב. הניתוח קצר מאד בייחוד בשלב בו מוציאים את העובר ומנתקים אותו מחבל הטבור כך שהוא לא נחשף להרדמה לזמן רב. בכל מקרה, לאחר קיסרי את רואה אותו למספר דקות ואז תופרים אותך, מעבירים להתאוששות ולוקח מספר שעות עד שאתם מתאחדים. בהצלחה בכל מה שתחליטי בדולח

GayasMomy

New member
עדיף אפידורל

למה? לא יודעת, אולי ככה יש לך הרגשה של קצת שליטה על מה שקורה מסביב וגם תראי את התינוק\ת שלך. בניתוח הקודם שלי (מסיבה רפואית) בחרתי באפידורל והרגשתי כמה פעמים לחצים בבן אבל המרדים הוסיף חומר תוך כדי. בהריון הנוכחי כנראה שגם אצטרך לעבור קיסרי (
ואני חושבת שאבחר באפידורל למרות ששוב אני מפחדת.... מכל מקום שיהיה לך בהצלחה ושתהיה התאוששות קלה. כמו כן רציתי מה זאת אומרת ניתוח קיסרי פרטי? זה לא באחד מבתי החולים בארץ? זה עם רופא שאת מביאה? אשמח לשמוע פרטים.

לדעתי עדיף אפידורל

גם בגלל שאת נמצאת במצב של עירנות וכך תזכרי את החוויה (חשוב מאד בעיני), מה גם שהרדמה מלאה זה נורא. בתור מי שנותחה ניתוח קטן בהרדמה מלאה אני יכולה לספר שיש לזה תופעות לוואי של סחרחורות ובחילות גם שבועיים אחרי. ההרדמה היא טראומה לגוף. לגבי סיכונים אני לא יודעת מה ההשוואה בין האופציות, אבל הלב אומר לי שאפידורל עדיף. תתיעצי עם עוד רופאים

בלינקה

New member
בהרדמה כללית יש יותר סיכונים

וזה בלי שבכלל דיברנו על האפשרות לפגוש את התינוק שלך מיד כשהוא יוצא מהבטן, מה שאין לך בהרדמה מלאה.

בלינקה

New member
התכוונתי שעם אפידורל את יכולה לפגוש

את התינוק מיד כשהוא נולד, ובהרדמה מלאה לא.

עופריקה

New member
נכון, מרדימים/רופאים יעדיפו

להרדים מקומית ולא כללית. מישהי חייבת פירוט??

want a baby

New member
אז השאלה שלי בעיקר היתה

האם הם מעדיפים את זה בגלל עלות (אפידורל יותר זול) או שזה באמת עדיף לאישה. לפי התשובות כאן אני רואה תמיכה חד משמעית באפידורל לעומת כללית, נראה לי שאלך על זה ואספר לכם איך היה..

עופריקה

New member
הסיבה היא רפואית

עם כמה שפחות סיכונים. אני לא רופאה אבל אנסה להסביר, ממה שאני יודעת. בהריון יש נטיית יתר לבצקות. בהרדמה כללית יש לבצע אינטובציה (הכנסת צינורית לדרכי הנשימה) על מנת לאפשר נשימה. יש סיכוי גבוה יותר שיהיו בצקות בדרכי האוויר ובמיתרי הקול, דבר שיקשה על הפעולה או חלילה יסכן בריאותית. כמו כן הריריות שבירות ביותר. לכן, אם צריך להרדים, הכי פחות מומלץ להרדים בהרדמה כללית. כמובן שאם זו הברירה היחידה אז מרדימים, אבל עדיף להמנע. סליחה מראש על הסירבול בתשובתי. וכאמור אינני רופאה, זה הסבר מהרצאה שקיבלנו במהלך הלימודים מרופא מרדים. הרבה בריאות

המרשמלו

New member
אני עברתי קיסרי בהרדמה מלאה

ברמב"ם אבל אין לי דרך להשוות את זה להרדמה אפידורלית או ספינלית. רציתי מאוד להיות ערה במשך הניתוח אבל לא התאפשר ובדיעבד אני די מברכת על כך. כשנכנסתי לחדר הניתוח (המדהים ממה שיכולתי לראות בלי משקפיים) הייתי די בחרדה מההולך להתרחש וההרדמה המלאה "גאלה" אותי מחרדה ממושכת יותר (כך לדעתי). ההתאוששות היתה קשה אבל לא בגלל ההרדמה לדעתי, אלא בגלל הכאבים באזור הצלקת ובגלל שהתחילה לי בחילה וכמעט הקאתי, דבר מאוד כואב כשהבטן צורחת (ביקשתי וקיבלתי משהו נגד הבחילה והיא מיד עברה). את הצינור שהכניסו לי לגרון בכלל לא ראיתי כי הוציאו לי אותו לפני שהתעוררתי וממש לא כאב לי אח"כ הגרון. מיד כשהתעוררתי ידעתי איפה אני, לא הייתי מבולבלת, והתאמצתי מאוד "להיות גיבורה" כדי שיתנו לי לרדת למחלקה כמה שיותר מהר. הבעיה היחידה היתה שבעלי שהיה אמור לשמור על המשקפיים שלי איבד אותם מרוב התרגשות כשפגש את התינוק ולכן כדאי לתת אותן לאחיות בחדר ההתאוששות לפני הניתוח. אחרי שחיפש נואשות בחצי בי"ח מצא אותן בעריסה של התינוק

למעלה