קיטוריה... (מותר נכון?)

noa0912

New member
קיטוריה... (מותר נכון?)

מחר יש לי מבחן בביוכימיה. אני חייבת לדעת (אולי משהו יוכל להאיר את עיני) מי המנמניאק שהמציא את השמות של החלבונים השונים, ושל האנזימים בפרט?!?! או בכלל של כל המולקולות האלה? מי?! מי הכימאי שהמציא את ה nomenclature הארור הזה? מה עשיתי רע!? אני מתכננת בפרטי פרטים פעולת נקם! איך אני אמורה לזכור שמות כמו diisopropylfluorophosphate? (יש עוד כמה כאלה אבל בחרתי עבורכם את גולת הכותרת) ולא די בזה אלא גם את הנוסחה הכימית שלהם. שבוע קשה עומד לעבור על כוחותינו. אחרי המבחן הזה אין לי שנייה לנשום (גם לא לשאוף כל מיני דברים שאני מנסה להגמל מהם למען הזכרון...) יש עוד שניים אחריו. אחד בגנטיקה, שעם כמה שקשה דוקא נחמד, כי אין שם שום שמות מוזרים של חומרים ואין שינונים, זה רק קצת משחקי מחשבה... ועוד אחר במיקרוביולוגיה, שגם בשבילו צריך לזכור כל מיני שמות מביאי חררה. אאאאאאאאאאאאאאאאאאאא... זהו, שחררתי... סליחה...

Mירב

New member
לא מבינה בזה כלום אבל המון ../images/Emo50.gif

לאיזה תואר את לומדת?

miko1810

New member
כבר כשאיזתי משוואות ידעתי

שהמקצוע הזה לא בשבילי!! שיהיה לך המון בהצלחה! מה אומרים היום במחלקות כמו שלך? שיבוט נעים??

iris mom of two

New member
לא מבינה בזה

אבל ראיתי את בעלי לומד למבחנים האלה, זה סינית מצויה. המון בהצלחה, אלו מבחנים קשים מאד, אבל אפשר לעבור אותם בכבוד.

ניתושית

New member
בהצלחה כפרוש../images/Emo24.gif

את מחפשת פעולת נקם באיש שהמציא??? מה דעתך לשלוף לו מולקולה אחר מולקולה מהגוף?! יכול להיות חביב למדי, לא?

דפנה KC

New member
כן מבינה את זה ../images/Emo8.gif

ואם אני עברתי את הנ"ל בשלום (פארמקולוגיה אמרנו?) אז גם את יכולה. הכי מבאס זה ששוכחים הכל יום אחרי...

justlior

New member
אני מבין שעוד לא התנסית עם

כימיה אורגנית 2. diisopropylfluorophosphate? קטן עליך. אבל כמו שדפנה אמרה, אין לך מה לדאוג, תוך שבוע מסוף הסמסטר לא תזכרי כלום. ורק כדי לעודד אותך אני אשתף אותך אם סוג השאלות שאני צריך לענות עליהן: מיכל על גלגלים מלא במים עד גובה H, בצד השמאלי התחתון של המיכל יש חור כך שבורחים מהמיכל מים במהירות קבועה V (ישנו לחץ אוויר בתוך המיכל על מנת לייצב את מהירות זרם המים. כתוצאה מכך המיכל מתחיל לנוע במהירות U כפונקציה של זמן. מצא את מהירות זרם המים הדרושה על מנת שהמיכל ינוע במהירות 3 קמ"ש לאחר 30 שניות. נכון שאת מרגישה יותר טוב? השאלה הספציפית הזאת, אגב, הופיעה במבחן שהיה לי לפני יומיים.

טל ר

New member
חסרים נתונים

- מסת המיכל (כולל המים). - קוטר החור. ואם כבר נתנו לך את מהירות זרימת המים, כבר עשו חצי מהעבודה. טל.

justlior

New member
סליחה, קודם תפתח את המשוואה,

אחר תציב את המספרים, חוצפן. אגב, שכחת לציין שחסרה הטמפרטורה, בשביל לדעת מהי צפיפות המים.

טל ר

New member
לבקשתך

rho - צפיפות המים. A - שטח החור. v - מהירות המים. U - מהירות המיכל. m - מסת המיכל ההתחלתית כולל המים. גובה פני המים במיכל אינו רלוונטי. הנחות: - זרימת המים אחידה בכל שטח חתך החור ונשארת קבועה כל 30 השניות. - אין חיכוך. - מסת הגלגלים זניחה. - המים אינם אוזלים במהלך 30 השניות. - התנועה היא אופקית.
dU/dt = rho*A*v^2/(m - rho*A*v*t) U = -v*ln(m - rho*A*v*t) + C C = v*ln(m) U = v*ln[1/(1 - rho*A*v*t/m)]​
טל.

דפנה KC

New member
טוב הבנו...

שהתאוריה של לשכוח אחרי שבוע לא תופסת במקרה שלך... מזעזע...

טל ר

New member
אל תתחילי איתי...

אז את כאן בחודש הבא? חכי ותראי מי גדל ולמד לחייך. טל.

למעלה