קידוח באזור תיבת הסתעפות

tito1337

New member
קידוח באזור תיבת הסתעפות

היי,
אני מעוניין לשים מוט לוילון מעל אחד החלונות. לצערי יש באזור תיבה הסתעפות (קצת קשה לראות מסומנת בחצים אדומים) ומתחתיה שקע חשמל (שמימינו יש עוד שקע שלא מופיע בתמונה).
סימנתי בקווים אדומים איפה שברור לי שאסור לקדוח.
השאלה אם אפשר לקדוח איפה שסימנתי בקו ירוק, באותו ציר אופקי של התיבה, מימין לה?

ראו תמונה
https://ibb.co/i7V56z

WarDog

New member
פתח את הקופסא, ותראה אם יש צינור שהולך לכיוון ימין

אם אין שם צינור אז קח קו ישיר מעל השקע התחתון ועוד 5 סמ' לכל כיוון כאזור "אסור", ככה יש את הסיכוי הכי קטן לפגוע בצינור חשמל.
&nbsp
דרך אגב רוב הסיכוי שמהשקע אין לך צינור שעובר מקביל לרצפה לשקע שלא בתמונה אלא יורד לרצפה(בקו ישיר מהשקע הנראה) עובר ברצפה ואז עולה ישירות לשקע שלא רואים.

tito1337

New member
תודה על הטיפ

יש בקיר הניצב עוד 2 תיבות הסתעפות באותו הגובה בערך, כנראה שעוברים חוטים בין שלושלתן?
אגב מעבירים צינורות של חוטי חשמלי ברצפה??

WarDog

New member
לא בהרכח יש קישור בין כל הקופסאות

לא בהרכח קיים קישור ישיר בין כל הקופסאות באותו קיר, תלוי לאיזה מעגל קשורה כל קופסא.
&nbsp
כן, לפעמים מעבירים צינורות חשמל ברצפה.

tito1337

New member
זה גבוה מדיי..

אגב הסכנה לא לקדוח רק בחוט עצמו אלא לפגוע בתעלה\צינור שחוטי החשמל יושבים בה, נכון?

רשר

Well-known member
מנהל
הסכנה העיקרית היא בזמן הקידוח כשיש מתח על המקדח

לכן משתמשים במקדחה מבודדת ולא נוגעים במקדח בזמן קידוח - ממילא הוא מסתובב ויכול לפצוע,
תיקון מחייב חציבה קטנה והרכבת מופה על הצינור, את החוטים שנפגעו צריך להחליף בין 2 הנקודות אליהן מחובר הצינור,
אסור ואווילי לתקן חוטים במקום שישיה אחר-כך נסתר - חיבור מבצעים רק במקום שמאפשר גישה

tito1337

New member
הבנתי.

אבל למה אתה מניח שמעל התיבה בטוח לקדוח? (הצעת לקדוח 20 ס"מ מעליה)
אני לא מצליח לפתוח אותה, יש אולי עוד דרך לדעת אם יוצא ממנה צינור עם כבלים לכיוון ימין?

למעלה