קיבלתי היום זימון לראיון לגרין כארד

אפרת ר

New member
קיבלתי היום זימון לראיון לגרין כארד

לא ממש האמנתי שראיתי את זה כי לפי האתר של משרדי ההגירה פה בשיקגו הם עוד עובדים על אוקטובר 2002, והתאריך על הקבלה שלי הוא דצמבר 2003... אבל יש לנו ראיון בתחילת דצמבר! אז כמובן שיש לי כבר שאלות... מישהו עשה את התהליך פה ? האם זה כמו הראיון בארץ? או שיותר מעמיק? כתוב שצריך להביא אישורים של affidavit of support - הרי זה מה ששלחנו עם הבקשה לא? כלומר לבוא עם העתקים של זה ושל כל הטופסולוגיה של זה (דוחות מיסים של 3 שנים)? כתוב להביא הוכחות על חיים משותפים.. חשבון בנק משותף וביטוח משותף על האוטו מספיק? או שיש עוד משהו ? תמונות משותפות? מספיק מהחתונה? או שכדאי מלפני ואחרי גם? כל עיצה או מידע יתקבלו בשמחה... אני יודעת שאני לא צריכה לדאוג יותר מידי כי אנחנו באמת נשואים ולא סתם בשביל הניירות, אבל בכל זאת אשמח להגיע הכי מוכנה שאפשר.

saritoosh22

New member
אני עברתי את זה כאן.

מה שאנחנו עשינו (לפי עצת העו"ד), לקחנו ארגז ובו שמנו כל פיסת ניר שבה רשומים השמות של שנינו, החל מתעודות וכלה בחשבונות משותפים, אף אחד לא עיין במסמכים בכלל. הבאנו גם תמונות משותפות שלנו עם בני משפחה וחברים ותמונות מלפני החתונה ואחרי ושל החתונה והכל בקיצור. את צריכה לעבור חיסונים אצל רופא שיפנו אותך אליו. צריך להביא דו"חות מס של 3 שנים אחרונות של הבעל, להוכיח שהוא יכול לפרנס אותך (אם הוא משתכר 14K בשנה זה מספק אותם). בעיקרון, אם המראיין יתרשם שאתם אכן נשואים, לא תישאלו יותר מידיי שאלות. בגדול, נכנסים, לוקחים ממך תביעות אצבעות ואת מצהירה שוב שאת לא נאצית או קומוניסטית, אח"כ המראיין עובר על הניירת שוב, מבקש לראות פספורט שלך ותוך כדי שיחה בוחן את שפת הגוף שלכם ומבטים וכו'. אם יש לו איזשהו חשד, הוא יפריד בינכם וכגל אחד מכם יתושאל בנפרד. תחזיק ידיים, תחליפו מבטים ותספרו לו שאת חושבת שאת בהריון, שהבעל יספר לו שאם אכן את בהריון הוא ממש נרגש בלה בלה, עובד כמו מטה קסם!

doronf65

New member
היי שריתוש, ברוכה הבאה!

אם את פה זה אומר שהתאפסת קצת על עצמך? אפשר כבר לצלצל?

saritoosh22

New member
הי דורון,

אני מאופסת יום כן יום לא, תלוי כמה כואב לי באותו היום הגב. מה שלומכם? שלחתי לכם מסר, לא קיבלתם? בטח שאפשר להתקשר, תמיד אפשר!

אפרת ר

New member
נראה לי שדברים השתנו מאז הראיון שלך

כי כבר מזמן עשיתי את הבדיקות הרפואיות, וגם נשלחתי לעשות טביעות אצבעות לפני כמה חודשים (עוד לפני שקיבלתי אישור עבודה ויציאה), גם את הדוחות מס של השלוש שנים שלחנו עם הטפסים של הבקשה... נביא כמובן העתקים של הכל... הבעיה שבעלי קצת מרחף, ומתאים לו לשכוח את התאריך יומולדת שלי או יום הנישואים שלנו :)

saritoosh22

New member
לא עבר כ"כ הרבה זמן מהראיון שלי

הראיון שלנו התקיים ביולי שנה שעברה. עברתי בדיקות פעמיים, פעם אחת באמצע התהליך ופעם אחת בסמוך לראיון. טביעות אצבעות נתתי 3 פעמים, פעם אחת בתחילת התהליך, פעם שניה באמצע ופעם שלישית, ביום הראיון. ואת הדו"חות שלחנו כשהתבקשנו ושוב התבקשנו להציגם ביום הראיון. בעלי עד היום לא יודע את תאריך יום ההולדת שלי ולא יום הנישואים שלנו.

doronf65

New member
חחחחחחח

חחחחחחח לגבי מוטי... LOL זה לא הזמן שעבר מאז, אלו המערכות שעוברות שידוד מהיר ביותר, ומתייעלות מאוד, לשמחתנו. ומוטי לא נשאל על תאריכים כי עוררתם אמון, ובאתם עם ילד על הידיים
שהיה הוכחה הכי טובה לנישואים אמיתיים. שפת גוף, טיפול משותף בילד, זה לוקח על הידיים והשני מכין בקבוק או מוצץ, לילד טוב עם שני ההורים מה שמעיד על זה שהוא חי עם שניהם, ולחוקר מאומן אין תורך לחפור עוד...

saritoosh22

New member
זהו בדיוק,

עוררנו אמון. זה בדיוק מה שאני מנסה לומר לאפרת, צריך לעורר אמון אצל המראיין, שהרי הוא לא מתחיל מיד לשאול תאריכי לידה וימי נישואים, קודם מתנהלת שיחה, אם מתעורר איזשהו חשד אצל המראיין, אז יש צורך בשינון ימי הולדת וצבע מברשות שיניים. והיות והמקרה של אפרת הוא לא נישואים פיקטיביים, אין לה ממה לחשוש אלא לבוא בטיבעיות להגיד שלום ולחייך. ואגב מוטי, לפני שהלכנו לראיון, ניסיתי ללמד אותו בע"פ את מספר הטלפון שלנו ואת הזיפ קוד של הבית, ללא הועיל כמובן.

doronf65

New member
מזל טוב!!

מתוך common sense בלבד ולא מנסיון: זה אמור להיות זהה לשגרירות. תביאו העתקים של מה ששלחתם וכו'. אם יש ספק - אין ספק. כלומר: הביאו הכל. תפציצו אותם בטון של חומר, שצריך ולא צריך, העיקר שכשהם יבקשו משהו - לא יהיה חסר לכם! הוכחות חיים משותפים: כשהייתי צריך להוכיח דברים "באוויר" כמו הוכחת שהות של אשתי בארה"ב על מנת לארגן אזרחות לבן שלנו, הבאנו אלבומים, מכתבים, דרכונים, כל מה שרק חשבנו. הכל היה מסודר כך שקל להוציא ולשלוף. אפילו הכנתי מכתב שהסביר הכל, והקונסול התפעל ממנו, ועבד לפיו. הוא קרא וביקש על פי מה שכתוב: תביא זה.. וזה.. וזה.. וזהו, הכל התקבל. אני מציע להביא חשבונות חשמל, גז, מים, חוזה דירה, אם הגשתם מס הכנסה משותף, תמונות מכל התקופות וכל מה שעולה על דעתכם. בד"כ כשהם רואים כזה ים של הוכחות הם פותרים אתכם מהר. ותתכוננו לשאלות שתישאלו ושם הם מצפים שתענו דומה. אין לי נסיון בזה... המון בהצלחה!! דורון

למעלה