קטע מוזר...

קטע מוזר...

עברו להם עליי שבעה חודשים במחנה שנלר הידוע לשמצה ונגמר לי הפס הורדרד הקבוע, החליפו לי לפס חדש כתמתם, עד פה הכל בסדר, עד שהסתכלתי קצת יותר מקרוב על הפס וגיליתי שכתוב עליו לצד הפרטים האישיים שלי "כללי התנהגות בהמתנה לטרמפ" וזה כולל על איזה מכוניות לא כדאי לעלות ושאסור להגיד לאן רוצים להגיע כשפותחים בשיחה וכל מיני כאלה.... האם רק אני רואה את המעוות בתמונה??

a e q u i t a s

New member
לא ממש לא

שנים חיילים מדברים על הפרדקוס בעניין, אסור לעלות לטרמפים, אבל צה"ל עדיין מדפיס פסים על נהלי עליה לטרמפים (דן חלוץ, שיש לו הרבה מאוד זמן לקרקר לתקשורת, לטיפולך המסור הודה

ליטל 18

New member
גם אני תהיתי לגבי זה

אבל יש איזה חוק בצה"ל שאומר שאם אין שום תחנת אוטובוס במרחק x ק"מ מסויים מהבסיס או אם האוטובוס מגיע בתדירות של יותר מ-x שעות אז מותר לתפוס טרמפ. אולי זה קשור לזה?

lirandr

New member
../images/Emo45.gif

2 ק"מ מתחנת אוטובוס או לחלופין אוטובוס שמגיע בתדירות של יותר משעתיים .

ליטל 18

New member
אתה בטוח?

כי אם ככה אז זה אומר שאצלנו מותר לתפוס טרמפים...
מותר שרק אחד מהשניים יחול או שחייבים ששני הכללים יהיו תקפים למקרה?

idos2

New member
את צריכה לברר את הנהלים

הספציפיים בבסיס שלך. בכל מקום זה שונה, אצלינו הנהלים אומרים שאפילו אם אתה תקוע בסוף העולם שמאלה, בשעה שאין תחבורה ציבורית אסור לך לסוע בטרמפים. אז כמובן שנשאלת השאלה מה אתה עושה אם משום מה אתה נתקע איפושהוא ביום שישי בלילה, מתחיל ללכת ברגל ומחכה ליום שבת בלילה שיחזרו האוטובוסים?

iEyal

New member
א. תמיד אפשר להתסדר../images/Emo3.gif

ב. בדרך כלל הצבא יודע מתי לשחרר חייל כדי שהוא יוכל להגיע הביתה לפני כניסת שבת/הפסקת האוטובוסים ולכן מצב כזה סביר להניח שלא יקרה. ואם קורה אז תסתכל בסעיף א'

idos2

New member
לגבי ב', אני יכול לחלוק עליך

כבר שמעתי על מקרים בהם חיילים דתיים פשוט לא חזרו הביתה כי ידעו שלא יספיקו להגיע לשם לפני כניסת השבת, אז נכון שמדובר על לפני הרבה שנים, אבל עדיין, זאת סתם היתה נקודה להדגים את אטימות חוקי הצבא, לא יותר מזה.

iEyal

New member
גם אם מותר לא היתי עולה על טרמפ

המצב בארץ ממש לא מאפשר לעשות את זה בראש רגוע

idos2

New member
זאת כבר דעה אישית שלך

אני נסעתי הרבה מאוד בטרמפים לפני הגיוס, היום כבר אין לי צורך כי אני יכול לסוע בחינם בתחבורה ציבורית. בכל אופן - כמה שזה "מסוכן", אם עושים את זה בצורה נכונה, זה לא פחות בטוח מלסוע באוטובוס...

ליטל 18

New member
אצלנו זו בעיה כי זה אולי

מסוכן לנסוע בטרמפים אבל ברגע שמשחררים אותנו דקה וחצי לפני שהאוטובוס עובר ואנחנו מפספסים את האוטובוס אז אנשים לא יחכו עוד שלוש- ארבע שעות לאוטובוס שאחריו.... הבסיס צמוד לישוב ישראלי וברור שמדברים עם הנהג לפני שעולים על הרכב כדי לבדוק אם זה לא איזה ערבי מהפר ליד.... חוץ מזה אצלי זה היה הפוך, עד שהגעתי לצבא וגם בכלל עד היום באזרחות לא עליתי לטרמפים אבל יצא הרבה פעמים מצב שהצבא בכלל לא מתחשב בחיילים שלו.

פשוט מאוד

לצה"ל יש סטוקים של אלפי אם לא עשרות אלפי פסים, ומן הסתם בתקופה שהם הודפסו היה מותר לעלות לטרמפים.

ranzz

New member
ואם בפסים מוזרים עסקנו

גם לכם כתוב בפס בצד ימין למעלה "כל החיים לפניך!"??? מה הקשר? וד"א... יש אפשרות לנסוע בטרמפים לאחר תדרוך או אישור של אל"מ או משהו כזה...

idos2

New member
אצלי כתוב

"הופעתך קובעת תדמיתך!" ולפחות אצלינו במערך, על פי ההוראות של יהודה(
) אסור לסוע בטרמפים זה לא מנע מהקמב"ץ במיל' להדפיס הוראות נסיעה בטרמפים בתדרוך החודשי של לפני כמה חודשים...

The MoonWalker

New member
אצלי נראה לי שניהם כתובים.

ולדעתי "כל החיים לפניך" זה בא כדי לבאס אותך, כדי שתדע שכרגע אתה לא חי את החיים שלך, אלא אתה חי את החיים שהצבא קובע לך.

ranzz

New member
אמרתי צד ימין למעלה!

בצד שמאל כתוב גם לי "הופעתך קובעת את תדמיתך". ודווקא יש לי מישהו בפלוגה שתופס טרמפים באישור שלו. ואל תקרא לו יהודה!

idos2

New member
אצלי זה הדבר היחיד שכתוב למעלה

וזה בצד ימין למעלה. אהה כן, יש שם גם "בלמ"ס". ואני יקרא לו איך שאני רוצה, יש לך בעיות עם זה, חייל?

ranzz

New member
אין בעיה

מחר אני אגש אליו ואתן לו את הפרטים שלך. ואז כשתראה 6 פלאפלים על קטנוע רודפים אחריך תבין שאתה לא תזלזל בדבריי...

idos2

New member
הוא נוסע על קטנוע?

פחחחחחח, גדול
וזה בעייתי שקצינים בדרגתו כבר לא עושים אבט"שים

ranzz

New member
הבן אדם קומבינטור לאללה

יש לו TRAJET על אף שאין לו 4 ילדים + קטנוע. all expences paid

למעלה