קטע אחרון ודי ל-הלילה...

• פותח הנושא ST
  • פורסם בתאריך

ST

New member
קטע אחרון ודי ל-הלילה...

בס``ד למרות כל הפערים, והדעות, והעדות (שימו לב לאותיות - דעות ועדות...) - כולנו אחים! (נכתב ע``י יאיר לפיד ופורסם ב``מעריב``) האיש ההוא. האיש ההוא - שאני שונא - העומד בהפגנות עם שלט ``מוות לערבים``, הוא בעצם אותו האיש - שאני אוהב - המגיש מימיה לשבוי מפני שגם הוא בן אדם. והאיש ההוא - שאני שונא - שבשם ערכים דתיים, שהוא אפילו לא מבין, תובע זכות הסטורית על הפרת והחידקל, הוא בעצם אותו האיש - שאני אוהב - שעומד לידי ביום הכיפורים, ומראה לי בסבלנו אין קץ את הקטעים הנכונים. והאיש ההוא - שאני שונא - שדוחף אותי בתור לאוטובוס וזיעתו נדבקת אלי, הוא בעצם אותו האיש - שאני אוהב - שמבזבז יום שלם בשביל להחזיר הביתה את הילד של השכנים שאיבד את דרכו. והאיש ההוא - שאני שונא - שקורא לי ``אחי`` למרות שהוא לא, הוא בעצם אותו האיש - שאני אוהב - שאם ארצה או לא ארצה - הוא אחי . הוא אחי! כי זה מה שיש, ואתה חלק ממשהו, ומעבר לכל ההבדלים, והצעקות והענינים, המשהו הזה לא נורא כל-כך ואם תרצה או לא תרצה, המשהו הזה או גם אתה!

מ ע ו ל ה

והלוואי - שנתאים עצמינו להגדרותיו. שנגיש מימיה לשבוי מפני שגם הוא בן אדם. שנעמוד לידו ביום הכיפורים, ונראה לו בסבלנות אין קץ את הקטעים הנכונים, ונבזבז יום שלם בשביל להחזיר הבייתה את הילד של השכנים שאיבד את דרכו, ושנקרא לו ``אחי`` כי זה מה שיש ואנחנו חלק ממשהו ומעבר לכל ההבדלים הצעקות והענינים!!!

למעלה