קטנטונת מתעייפת

ayagu

New member
קטנטונת מתעייפת

זוכרים שסיפרתי לכם על ההתקדמות הגדולה של קטנטונת והמוטיבציה העזה? ובכן.. בימים האחרונים קטנטונת לא במיטבה. עייפה מאד. אפילו חום נמוך ללא תסמינים של ממש. ביום חמישי הזעיקה אותנו מבית הספר בטענה שאינה מרגישה טוב והיום בקשה להישאר בבית. אפשרתי לקטנטונת לנוח היום. אבל התחושה שלי היא שהלחץ מתחיל ללתת את אותותיו. היום בערב אנחנו ביום הורים ונחשוב מה לעשות. כרגע היא במיטה עדיין נחה ואני משוכנעת שהעייפות היא נפשית. קצת התלבטתי אם לאפשר לה להישאר- אבל לבסוף החלטתי שהילדה זקוקה למנוחה. מגישוש ראשוני הבעייה היא לא חברתית אלא עייפות החומר.( מאד טוב לה בכיתה) מה שכן שמתי לב שדברים מאד קטנים לאחרונה מלחיצים אותה מאד. מה דעתכם? איה

תמר ס

New member
האם ניסית לדובב אותה,לראות מה

בדיוק מפריעה לה? יש לנסות לעלות על הנקודות המטרידות אותה,שמביאות למצב הזה. אז-אולי נוכל גם לעזור,או לפחות לנסות. אני לא זוכרת את הפרטים (כמדומני שאמרת שאינה מקבלת טיפול תרופתי?) אך מנסיוני עם הפרעושית שלי בת השמונה, דחינו את הטיפול התרופתי עד השנה (כיתה ג').התחלנו רק לפני כחודשיים. תחילת השנה הסתמנה בהרבה כאבי בטן,טלפונים לעבודתי,בקשות להשאר בבית ותלונות מסוגים שונים. מדי פעם אכן השארתי אותה לנוח בבית. גם זה עוזר לעיתים. אך זה לא פתרון...רק עוזר לילדה להתחבא ממה שמקשה עליה. אצלנו הבעיה נעלמה כשהתחלנו בטיפול תרופתי,שיחות עם המורה וחיזוקים ממנה כגון מדבקה ביומן בכל יום טוב,הערות מחזקות במחברות וכדו'. נסי להבין מה המקור לעיפות הזו,יהיה לך קל יותר למצוא את הדרך המתאימה לעזור לה. בהצלחה

zivadina

New member
הצעה:

מספר פעמים ד"ר מנור הסבירה כאן שכאשר הכדור לא משפיע מספיק, הילד מתאמץ יותר להתרכז ולכן מתעייף. אני מציעה לך לבדוק מול הרופא המטפל אם צריך לשנות את המינון. ייתכן שהילדה עלתה במשקל, וזקוקה למינון גדול יותר. בנוסף, לפני שמגיע התור למומחה, אולי תקחי אותה לרופא המשפחה כדי לשלול שינויים בבריאות? כך תגיעו מוכנות יותר למומחה.

ההתקדמות מעייפת

אני חושבת שבנוסף למה שנאמר כאן אם הילדה הצליחה לשפר את המקום שלה בחברה\בלימודים עכשיו היא צריכה לשמור עליו ולהמשיך להשקיע וזה נראה לי בהחלט מעייף.גם הילדים שמטופלים ומתמודדים יפה עדין לדעתי צריכים להתמודד קצת יותר ולעבוד קצת יותר קשה.גם הבן שלי מתלונן לפעמים שהוא עייף או שהוא צריך לעבוד יותר קשה מאחרים דבר שעובדתית לא בהכרח נכון אבל הוא חושב כך ואולי גם כל אנשי המקצוע וטבלאות ההתנהגות והתמיכה והמעורבות שלנו מעייפת אותם (למרות שברור לי שהיא חיונית על כל הקשת). אם זה אכן כך אפשר רק להבין אותם ולתת להם מקום לדבר על זה.

ayagu

New member
אז ככה...

קטנטונת לא עלתה במשקל. בדקתי. בנוגע לתסמינים האחרים: חום נמוך. צריך לבדוק לעומק. (כל הזמן בסביבות37.5) קטנטונת טוענת שהיא עבדה מאד קשה המון זמן ולא נשברה. יצאה לבית הספר ופעילות אחר הצהריים לכן היא עייפה. סדר היום של קטנטונת מצדיק ניהול יומן. בכל מקרה אני שמחה שאפשרתי לה היום להישאר בבית.

susieq

New member
כמה זמן יש לה את החום?

אם זה מעל שבוע ,שבועיים כדי לעשות בדיקות דם וכמובן להתייעץ עם רופא ילדים כי לא בטוח שהעייפות בכלל קשור לריטלין וADD .

למעלה