קח/תן/ השאל/ מכר

קח/תן/ השאל/ מכר

אנו צריכים לשנה הבאה את הספר "פצפונת ואנטון" של אריך קסטנר, לאלון לכיתה ד'. אולי במקרה יש למישהו את הספר מונח על המדף להשאלה לשנה או למכירה יד 2 ?

יכוליות שאני מוזרה ואל תעלבי

אבל למה לא לקנות את הספר וזהו?
אין כמו לשלהב ילדים עם ספר טרי, חדש ונקי שיישמר לדורות...

הערה: אני ספרנית במקצוע...

Kermit2m

New member
ממש מסכימה

שווה להשקיע בספר חדש שיעשה חשק, במיוחד כשמדובר בקלאסיקה שכזו.

לא רוצה להיכנס לאפחד לכיס, כמובן

אבל בגדול, בלי קשר לרויטל - לדעתי אם משקיעים בחיבור לאינטרנט,
אז אפשר להשקיע גם בספר.

מקווה שלא יהרגו אותי פה, אני בין כה וכה בקבוצת
סיכון

Maya651

New member
לדעתי גם ספרים משומשים עושים חשק

הכל תלוי בספר ולא בתאריך ההדפסה שלו. אני אוהבת לקנות ספרים משומשים ולא קניתי ספרים חדשים כבר שנים, לא רואה סיבה להוציא עליהם כסף.

ממש לא נעלבת, פשוט יש כ"כ הרבה

הוצאות לקראת השנה החדשה, + ילד נוסף שמתחיל בית ספר וצריך הכל חדש, אז מנסים קצת לחסוך. וכמו שקניתי לו כמה ספרי לימוד משומשים במצב מעולה בחצי המחיר, מנסה לבדוק גם את האופציה הזו..

מזל! כבר פחדתי לעצבן

מבינה את ההיגיון שלך,
אבל אם את כבר רוצה את הספר... אפילו משומש שיהיה.
העיקר לקרוא והמווון!

ניצן 29

New member
זה גם יותר אקולוגי וזו סיבה מצויינת

בפני עצמה לקבל\ לקנות יד שניה.
יש לזה גם פן חינוכי להפליא וחשוב מאוד במיוחד בעידן השפע בו אנו חיים.

Kermit2m

New member
מסכימה

ובחיי כשהתחלתי לכתוב את ההודעה שלי התייחסתי לאקולוגיה, חסכון בכסף וגם פתרון בעיית אחסון (למרות שעם הIPAD/קינדל זה מתחיל להפוך לפחות רלוונטי), ובסוף מחקתי.
אני הכי בעד לשאול ספרים מהספריה, ואני לא רק נאה דורשת אלא גם מקיימת.
אבל, יש סיטואציות שבעיני מצדיקות את ההשקעה בחדש. תחילת שנת לימודים היא אחת מהן. כשהכל נראה ומריח חדש, זה תורם להתרגשות ולהתלהבות. קלמר חדש, יומן חדש (עוד משתמשים בדברים האלו בכלל?), כלי כתיבה חדשים, מחברות חדשות כמובן, וגם ספרים חדשים. כמובן שאם אח צעיר צריך את הספרים של הבכור, לא הייתי קונה חדש. אבל אם אין, הייתי משקיעה בחדש.

פלגיה

New member
גם ספרי לימוד אני קונה משומשים

אין בעיני שום סיבה להוציא כסף על חדש. המחברות חדשות, הקלמר - מהשנה שעברה או מלפני שנתיים (הגדולה שלי היתה עם אותו קלמר, שמור היטב, לאורך כל היסודי), ועטיפות הספרים חדשות. זהו. הספרים - משומשים.

Tula1

New member
היום לצערי,עם כל הרצון שלי לקנות משומש,

זה פשוט בלתי אפשרי
כי כל חומר הלימוד זה חוברות!! שכותבים בפנים!!

אני לא מבינה איך מערכת החינוך הגיעה למצב כזה שהיא מאכילה את הילדים בכפית עם החוברות האלה.
כשאני הייתי בכיתה א' וב' היו מקראות, והיינו כותבים ה-כל במחברות.
תשובות מלאות והכל!

גם התאמנו ככה על כתיבה, גם חסכנו בנייר, וגם אפשר היה למכור ולקנות משומש בלי חשש
ואוי ואבוי למי שהעז!!!! לקשקש במקראות...

אז היום אני באה לחנות עם רשימת הספרים לכיתה ב'
וחוץ מספר אחד (!) הכל נאלצתי לקנות חדש, מהסיבה הפשוטה שהכל חוברות.
ומה שהכי מרגיז זה שמחוץ לחנות הספציפית הזו יש שני קונטיינרים של מיחזור נייר והוא מפוצץ עד אפס מקום בחוברות משומשות שאנשים הביאו
לא חבל על הנייר???

אני מקווה שבכיתות הגבוהות יהיו הרבה פחות חוברות

פלגיה

New member
אני אמביוולנטית בקטע הזה

בגלל שעבדתי בפיתוח חומרי למידה, ואני מבינה מאוד את המקום הזה, שלא רוצה שכל הלמידה של א-ב תתבסס על מיומנות כתיבה בלעדית, כך שבעיני יש מקום לבקש הדגשה, סימון בצבע, הקפה בעיגול, חיבור בקו, ציור, השלמת ציור וכו' וכו'.
מצד שני - גם כאב לי הלב לזרוק הקיץ עשרות חוברות לאחר שימוש חד פעמי. זה כן משתפר בכיתות הגבוהות יותר, אבל לא במתמטיקה ואנגלית, שם יש תמיד חוברות עבודה בנוסף לספר הלימוד. בסופו של דבר כולם יעבדו עם טאבלטים, וזה יחסוך קצת, לפחות ברמת זריקת הנייר לפח, אם לא ברמה הכלכלית. עד אז - זה מה שיש. לא-ב באמת קשה לקנות משומש. מצד שני, לא-ב באמת אין הרבה ספרים יחסית.

Maya651

New member
מסכימה

אצלנו כל שנה קנו ספרים משומשים לבית הספר וזה לא הוריד לי בכלום מההתרגשות לפני כל שנה. לא צריך לבזבז איפה שאפשר לחסוך, אלא אם יש כסף מיותר, לדעתי. לי זה מעולם לא הפריע ואני עדיין נהנית לקרוא ספרים משומשים.

למעלה