קחו $50 בשביל לשחק פוקר

דם הבן

New member
כמובן שהכוונה היתה ללפני הפלופ.

השאלה היתה תיאורטית. אני באופן אישי יודע שלא הייתי נכנס למשחק על מאות שקלים, ולכן בטורניר הייתי עושה call בטוח, ובמזומן זה תלוי כמה היה לי. מראש לא הייתי מוכן לסכן יותר ממה שאני מוכן להפסיד, אז הייתי נכנס אול אין. אבל- נניח ונכנסתי עם חמישים והגעתי למצב שיש לי 350, והיו עושים לי אול אין על כל ה350, הייתי זורק את האסים. כי צריך גם לדעת מול מי אתה משחק, וכדאי לשחק מול אנשים שיש להם פחות ממך בהרבה או בערך באיזור שלך. אם אתה עם AA ויש לך סכום של כמה מאות, אבל מישהו אחר עם כמה אלפים רוצה שתצא, הוא ייקח אותך על ידיים גם אם הוא לא יותר טוב ממך, כי אכפת לו פחות להפסיד. למה הכוונה? נניח ומישהו יושב עם אלפיה ואתה עם 350. לך יש אסים. הוא מעלה אותך במאה, אתה משווה, או אפילו מעלה ל200. אחרי הפלופ, שבשביל השאלה נניח שלא היה בו אס, אלא פלופ מעפן כמו 3-7-10 ריינבואו, הוא לוקח אותך אול אין. זורק או לא?

modz0r

New member
אין סיבה לא להשוות

יש בקופה כבר 550 שקל, שאתה צריך לשים רק 150 בשביל לזכות בזה, כשרוב הסיכויים שאתה מוביל ביד (אם יש לו סט, באמת שאין כבר מה לעשות). ובקשר ל"עץ" חדש.. חופשי :)

Papito

New member
אני הייתי נוהג כמוך

הסטטיסטיקה אמנם לטובתך ויש לך 8 אאוטים (יש לך מצב לסטרייט פלאש משני כיוונים, 2 ו 7) אבל זה הראש, בפוקר כמו בחיים יש לפעמים שיקולים אחרים חוץ מהראש. GOOD FOLD

Kgt1

New member
הוא בטח מתכוון לאאוטים לנאטס אולטימטיבי... של

הסטרייט פלאש

Kgt1

New member
היו 4.. 2 על הטרן ו-2 על הריבר...ת'כלס לא

יודע למה 8...

כשאומרים אאוטים מתכוונים למספר הקלפים שיעזרו

לך. אם אתה רוצה לדעת מה ההסתברות שהם יגיעו (בערך) אתה צריך להכפיל ב-2 אם אתה תראה קלף אחד וב-4 אם תראה שני קלפים...

Kgt1

New member
אוקיי... אני חשבתי לתומי שזה כולל את ההסתברות

Papito

New member
אה חחח איזה חמור אני תאמין לי

אסור לשתות בצהריים!! 2 אאוטים

Kgt1

New member
אז מה שאני מבין ממך זה שלדעתך הייתי צריך בכלל

לשים אחד מהם על פול האוס מראש?

Papito

New member
תראה, אני לא בנאדם שנותן למתמטיקה

לשלוט לו במשחק ובניתוחים. אז אם הניתוח שלי יישמע לך קצת "חובבני" (כלומר עם פחות מספרים ואחוזים) אז אל תתרגש. כשיש לך זוג על השולחן (שולחן = communitycards) ושניים נדבקים אלייך, אני כמעט תמיד שם אחד מהם על פול. זה בהנחה והם יודעים לשחק. כבר קרה לי שהפסדתי אול אין בHU על סטרייט שלי מול פול בגלל איזה קלף שהפך לזוג בשולחן.

Kgt1

New member
אני מתייחס לכל הסבר, גם מתמטי וגם לא, וגם

ההחלטה שלי פה הייתה כמובן לא רק מתמטית או לא מתמטית... משהו מאוד חשוב שעכשיו נזכרתי ושכחתי לציין, הייתה עוד יד אחת בלבד שפחדתי ממנה שיכלה להיות לאחד מהם בקלות - A 2 יהלום.... עם היד הזו, אני בכלל נהפך לאנדרדוג לדעתי ביד הזו, מול ה-4 באופן מוחלט, וגם מול היהלומים....

חבל

ככל שיהיה לך יותר ידע מתמטי זה ישפר את המשחק שלך ויגדיל לך את הרווח. במיוחד במצבים כאלה ששני שחקנים נכנסו אול-אין אליך ואתה יודע פחות או יותר מה יש להם. מצבים כאלה הם מתמתיקה נטו ללא שיקולים אחרים. לגבי הטענה "כשיש לך זוג על השולחן (שולחן = communitycards) ושניים נדבקים אלייך, אני כמעט תמיד שם אחד מהם על פול. זה בהנחה והם יודעים לשחק." - אני לא יודע אפילו איפה להתחיל להסביר לך למה היא לא נכונה. אני רק אגיד שאחד מהמאפיינים של שחקנים חלשים שהם משחקים רק את ה-nuts ותמיד מפחדים שליריב שלהם יש את שני הקלפים הספציפיים שיכולים לנצח אותם. ודווקא כשהם תופסים יד מפלצתית אף אחד לא משלם להם כי כולם יודעים שהם חזקים. בשבילם פוקר זה כמו משפט פלילי - הם צריכים הוכחה מעבר לכל ספק סביר שיש להם את היד הטובה ביותר. לעומתם שחקנים טובים מתייחסים לפוקר כמו משפט אזרחי - הם שוקלים את כל הגורמים ואם הם חושבים שסביר יותר שהיד שלהם טובה משל היריב הם הולכים אותה. ד.א מעניין אותי לדעת את מי משני השחקנים שמת על פול-האוס. את זה שהימר עם פול-האוס 350 לתוך קופה של 62 עם פלאש וסטרייט דרואו? או את זה שהלבט מלא זמן עד שהוא השווה?

Papito

New member
יש לי ידע מתמטי ואני משתמש בו הרבה

אבל יש לפעמים החלטות שאתה צריך להחליט בניגוד לראש. השילוב בין יכולת לדעת מה קורה ובין שילוב סטטיסטי היא מה שהופכת שחקן למנצח. הישענות על רגש או על מתמטיקה נטו. היא הפסד בטוח.

למה הישענות על מתמתיקה נטו במקרה הזה היא הפסד

בטוח?!? ההפך הוא הנכון... ההתקפלות שלו עלתה לו ב-40 ש"ח בטווח הארוך. שוב פעם - במקרה הזה הוא ידע בדיוק מה קורה, שם את היריבים שלו בדיוק על הידיים שהיו להם וכל מה שהוא היה צריך לעשות זה לחשב אם סיכויי הקופה שלו קטנים או גדולים מסיכויי הניצחון שלו. במקרה הזה סיכויי הניצחון שלו היו גבוהים בצורה משמעותית, ההתקפלות שלו היתה לא נכונה ותעלה לו כסף בטווח הארוך...

Papito

New member
אני אשאל אותך שאלה

כשסטו אונגר, דוייל ברונסן וג'וני מוס זכו ביותר מפעם אחת ומפעמיים, נראה לך שהם ישבו עם הכובע הגדול שלהם וחישבו סטטיסטיקה? אם נראה לך שהכל מתמטיקה אז בכיף שלך חבר. אני אולי שחקן פחות טוב ממך אבל כשלי אין את הנאטס אני מעדיף לשחק את הבנאדם שמולי ולא את הקלפים או את האחוזים. חג שמח

למעלה