קחו $50 בשביל לשחק פוקר

milor77

New member
קחו $50 בשביל לשחק פוקר

במדריך פוקר חינם יש הסבר מפורט על איך אפשר לקבל $50 לפוקר סטארס או פול טילט (בלי להפקיד) על ידי מענה על שאלון פוקר קצר (10 דקות) כל התשובות לשאלון במדריך תבלו

Kgt1

New member
נצל"ש יד יפה לניתוח שהייתה לי היום, מה

דעתכם? שולחן בליינדים 0.5-1. אני עם 56 דאימונד. עוד 4 אנשים ביד, בלי רייזים פרה-פלופ. פלופ יורד 34 דאימונד ועוד 4. הראשון (עם 170 שקל מאחוריו) שמדבר מביא רייז 7. השניים הבאים מתקפלים. אני (עם 350 שקל) נותן רי רייז של 40. האחרון לדבר מביא אול אין (הוא מכסה את שנינו בקלות). הראשון מתלבט מלא זמן ומשווה... אני מתלבט מלא זמן ובסוף מקפל.... הראשון מראה K4, האחרון Q4, אבל בבד ביט תופס ראנינג קווינס (האמת שהייתה מספיקה לו אחת, אבל הוא קיבל אפילו שתיים), ולוקח את האול אין שלו ואת ה50 שקל שלי. בשולחן בד"כ יכולות להיות עיסקאות (להריץ פעמיים וכדומה), אבל בגלל שהיו שניים בפנים תיארתי לעצמי שהפייבוריט ביניהם לא יסכים לעיסקה, וזה היה כמובן שיקול בפולד שלי... קיפלתי דרואו מטורף, כאשר לא שמתי אף אחד מהם על פול האוס - האחרון הרביץ אול אין מהיר מדי, השני התלבט יותר מדי זמן (ועל כן ידעתי יותר טוב שהוא כנראה באמת יושב עם 4 וקיקר גבוה). אבל בסוף לא נכנסתי ליד משתי סיבות - פחדתי (בצדק) מזה שסתם פלאש וסטרייט פשוט אולי לא יספיקו לי (זאת אומרת, אם נגיד באמת הם שניים עם 4 וקיקר, אז הקיקר הזה ירד לי מהפלאש דרואו), וכמובן לחכות עם 4 אאוטים לסטרייט פלאש זה לא שווה... ובנוסף פשוט התקמצנתי על הכסף, זה היה קצת גדול עליי האול אין הזה. אבל האם לדעתכם הייתי צריך לשלם? כי כשרואים את הידיים שלהם, יש לי כל כך הרבה אאוטים... כולל ה-4 שיהיו הנאטס האולטימטיבי... אולי הרי-רייז שלי היה גדול מדי?

עשית טעות

קיפלת את היד כשסיכויי הניצחון שלך יותר גדולים מסיכויי הקופה שלך אחרי ששני שחקנים נכנסו אל-אין והצלחת לשים אותם פחות או יותר על הידיים שבאמת היו להם. קודם כל נחשב את סיכויי הקופה שהיו לך (מול שני השחקנים האחרים) - בקופה היו: 170 + 350 +40 = 560. והיית צריך להשוות עוד 310. כלומר סיכויי הקופה שלך היו 310:560, או 1:1.8. סיכויי הניצחון שלך היו 39.2% או 1:1.55. לכן היית צריך להשוות גם אם אתה שם את שניהם על 4...

תיקון קל

חשבתי שהעלת ל-40, לא ל-50. עכשיו סיכויי הקופה שלך עוד יותר טובים - 1:1.9.

Kgt1

New member
תיארתי לעצמי שמבחינת פוקר נטו וסטטיסטיקה

עשיתי טעות, אבל מצד שני לסכן את כל הכסף שלי בשביל פחות מ-50%... :\

ישנה אימרה מפורסמת:

"you have to be willing to die in order to live" אם אתה לא מוכן לסכן את כל הכסף שלך כשאתה צריך אז או שתעבור לשחק בסכומים נמוכים יותר או שתעבור לשחק limit. אבל אם תמשיך לשחק בפחד אתה תפסיד בטווח הארוך או שלא תרוויח כמו שהיית יכול להרוויח...

Kgt1

New member
אני גאמבלר מאוד רציני, אבל כשאני לא רואה זכיה

ריאלית מספיק קשה לי לסכן סכום כזה... באופן כללי אני לא מסכים גם עם האימרה הזו... קח לדוגמא את ההחלטה של פיל איווי מHSP ביד מול booth בפרק 12 של העונה ה-3, כאשר הנ"ל הכניס מולו אול אין אחרי הפלופ (בגובה יותר מ-300K כזכור לי), כאשר לאיווי היה קינגים, ואין לי ספק שהוא לא שם את Booth על יותר מזוג נחות וסטרייט דרואו (ובת'כלס, אפילו לא היה לו זוג), ושם איווי היה חזק עוד יותר ממני ביד הזו אני חושב...

לא מסכים

אני חושב שאם פיל אייבי היה שם את בראד בות' על יד לא יותר טובה מזוג וסטרייט דרואו הוא היה משווה תוך שנייה. הוא פשוט חשש שלבות' יש יותר טובה כמו סט, 2 זוגות, סטרייט או זוג אס ונתן את האול-אין כדי להסוות את חוזק היד שלו. דבר נוסף - סיכויי הקופה שלו היו הרבה יותר גרועים משלך הוא היה צריך להשוות 260 כדי לזכות ב310, כלומר סיכויי קופה של 1:1.2 והוא חשב (בדיעבד בטעות) שטווח הידיים שאיתם בראד בות' היה עושה את האול-אין במקרה הספציפי הזה חזק יותר מזוג המלכים שלו. עוד דבר נוסף - בעוד שאייבי חשש מסט, סטרייט, זוגות או אפילו זוג אס (פחות סביר), לך לא היה שום יד לחשוש ממנה למעט הפול-האוס (33 ו 43) המאוד מאוד מאוד לא סבירים (אני מסכים עם הניתוח שלך לגבי הידיים של הירבים).

Kgt1

New member
לא מאמין בחיים שאיווי באמת שם אותו על אסים,

סלואו פליי לאסים זה דבר שלא קורה במצבים של רייז רירייז בHSP, זה חולני מדי... אני דווקא לוקח מהקישור הזה את הציטוט הזה: Smart poker players, like Phil is, think like this, “Even though I probably have the best hand, I’ll just find a better spot to get this guy. You take this one and I’ll take the next one” is the sort of thing he is thinking and what I would be thinking if I were in his position. וזו בדיוק הייתה המחשבה שלי... אבל כן, אתה צודק לגבי הערך קופה אצלי, זה היה שווה הרבה יותר... אבל ההגיון לדעתי אותו הגיון... אולי באמת צריך לפחד פחות על הסכום (אני לא משחק על סכומים שאני לא יכול להפסיד באופן כללי, אבל זה עדיין כואב להפסיד כל כך הרבה כסף ועוד ביד אחת).

Kgt1

New member
ואגב, סביר להניח שה-300K כואבים לאיווי פחות מ

ה-300 ש"ח לי :) הוא באמת פחד יותר כנראה מהעובדה שהמשחק מוקלט...

מילת המפתח היא probably

פיל הבין שרוב הסיכויים שהוא פייבוריט קטן (ליד כמו זוג + draw) אבל יש סיכוי לא רע שהוא אנדרדוג גדול (לסטרייט, זוג אסים, סט ושתי זוגות). במצב כזה שהקופה מציעה לך בערך 1:1 על הכסף שלך זה לא צעד רע להתקפל. שים לב שהיו 58 ידיים שמנצחות אותו (6 זוגות אס, 9 סטים, 16 סטרייטים ו-27 זוגיים) שזה לא מעט...

Kgt1

New member
חחחחח טוב בגלל שזה 58 ידיים שיכנעת אותי, ב-57

הייתי טוען אחרת :)

דם הבן

New member
תיאורטית

אתה יכול לזרוק AA כי עשו לך אול אין על כמה מאות שקלים? רוב הסיכויים שתנצח, אבל יש גם סיכויים שלא.

Kgt1

New member
הערה מבריקה

תיאורטית, AA היא היד הכי חזקה בפוקר, בהפרש קצת יותר גדול מכל יד אחרת, מאשר היד המדוברת. אה, לא רק תיאורטית, אלא גם מעשית.

modz0r

New member
ברור..?

בלינדים 1\2, יש לך AA, יהלום ולב, אתה מעלה לפני הפלופ ל-7 שקל, 3 אנשים משווים לך. פלופ: KK4 (שתי לבבות ועלה), ה-BB עושה צ'ק, אתה מעלה ל-23 שקל, זה שמאחוריך עושה פולד, הרביעי נכנס אולאין עם 190 שקל, ה-BB נכנס אולאין גם הוא עם 210 שקל. לך יש 150 שקל לפניך, ובקופה כרגע יש 398 שקל שבהם אתה יכול לזכות, אתה משווה או זורק?

modz0r

New member
הוא הגיב את זה למישהו שדיבר על אחרי הפלופ

ככה שאם הוא מתכוון ללפני הפלופ, הוא עדיין טועה.

למעלה