קו 104 יחזור לפעול לפני צאת השבת

מצב
הנושא נעול.
לא מדובר רק בנסיעה הזו, מדובר בכל הנסיעות של 821 ושל 841

וקו 821 היום יוצא מרעננה ב-17:00, שזו שעה קרובה יחסית לזמן
שבו קו 841 עבר שם.
אם לא היה ביקוש לנסיעה הזאת בשבת כאשר הוא כן נסע דרך ז'בוטינסקי, אז זה הגיוני לגמרי לקצר אותו גם בשבת. השאלה היא האם היה ביקוש או שלא
לא מדובר רק בנסיעה הזו, מדובר בכל הנסיעות של 821 ושל 841
לפניו שהיו לפני צאת השבת.
נסיעה של 17:00 ושל 18:00 ושל 19:00 ושל 19:45.
אתה יכול לתאר לעצמך איזה ביקוש יש בשבת אחר הצהריים לנסיעות בין גוש דן לבין הצפון.

לא הגיוני שצירי תנועה שהיה בהם כיסוי תח"צי במשך שנים ארוכות בשבת אחר הצהריים עד סוף שנת 2014, משנת 2015 כבר אין צורך בכיסוי תח"צי בהם.

orchilit

New member
הלו"ז עודכן באתר "דן" . הקו מתחיל ב18:30 בשני הכיוונים

קו 104 יחזור לפעול לפני צאת השבת
משרד התחבורה חוזר בו מהגזירה של הפעלת קו 104 לאחר צאת השבת,
ובמוצ"ש הקרוב יתחיל הקו לפעול שוב שעתיים לפני צאת השבת

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4669442,00.html

S o l l y

New member
למה דווקא שש וחצי ?

למה דווקא שש וחצי ?
מעניין אותי למה דווקא השעה הזו, אם כבר יש "חילול" שבת אז למה לא להתחיל לפני?
מישהו יודע איך זה נבחר ?

orchilit

New member
פעם היו קווים שהתחילו אפילו ב1700/1730 בדן

למה דווקא שש וחצי ?
מעניין אותי למה דווקא השעה הזו, אם כבר יש "חילול" שבת אז למה לא להתחיל לפני?
מישהו יודע איך זה נבחר ?
אני זוכר את 51, 247 מתחילים בשעות כאלו.

orenhz

Member
קו 841 המיתולוגי יצא ב-15:30 מת"א ועבר בשטח העיר ב"ב

אני זוכר את 51, 247 מתחילים בשעות כאלו.

ולא זכור לי שמישהו דיבר על זה.
לכן לא מובן למה בעיריית ב"ב התנגדו בתוקף שקו 1 יתחיל לפעול כבר לפני מוצ"ש.

mister K

New member
הם התנגדו כי מישהו כנראה שלהב אותם להתנגד...

ולא זכור לי שמישהו דיבר על זה.
לכן לא מובן למה בעיריית ב"ב התנגדו בתוקף שקו 1 יתחיל לפעול כבר לפני מוצ"ש.
אני בספק רב אם ראש עיריית בני ברק היה יודע בכלל שהקו פועל לפני צאת שבת, אלמלא מישהו אחר היה מעורב בזה.

orenhz

Member
בינתיים יש עיתונאי (שמבקר גם פה) שמצליח לסובב פה את כולם

אני בספק רב אם ראש עיריית בני ברק היה יודע בכלל שהקו פועל לפני צאת שבת, אלמלא מישהו אחר היה מעורב בזה.
ופועל על תקן השטינקר ש"מחמם" את ה
, ומדווח להם על כל קו שפועל בשבת, גם אם הטענות שלו אבסורדיות לחלוטין ומוטות מאוד

mister K

New member
זה נגמר מבחינתי

ופועל על תקן השטינקר ש"מחמם" את ה
, ומדווח להם על כל קו שפועל בשבת, גם אם הטענות שלו אבסורדיות לחלוטין ומוטות מאוד
זה נגמר מבחינתי
קודם כל, מי שמפר כל כלל של אתיקה עיתונאית בסיסית הוא לא עיתונאי.
עידן יוסף מבחינתי שבר את הכלים בכך שהתחיל לשקר בפוסטים שלו (לא שקודם הוא היה אמין במיוחד כשכתב על "אוטובוסים סולאריים" ועוד שטויות).
הוא לא היחיד פה שעוסק בעיתונות ולא היחיד שמכיר טוב את עולם התחבורה. תאמין לי שאני מכיר טוב את הכללים וכפי שניתן לראות מפרשת 104, כתבי תחבורה אמיתיים כבר לא שותקים לאור השטויות שהוא כותב.
אמנם יש לי חיים ובעוד חודש אני גם טס לחו"ל לכמה חודשים, אבל התקשורת ("המגוייסת" עאלק) כבר עוקבת חזק אחרי הנושא ולא תיתן לו לחגוג.

orenhz

Member
יופי, עכשיו עצבנתם אותו לגמרי:

זה נגמר מבחינתי
קודם כל, מי שמפר כל כלל של אתיקה עיתונאית בסיסית הוא לא עיתונאי.
עידן יוסף מבחינתי שבר את הכלים בכך שהתחיל לשקר בפוסטים שלו (לא שקודם הוא היה אמין במיוחד כשכתב על "אוטובוסים סולאריים" ועוד שטויות).
הוא לא היחיד פה שעוסק בעיתונות ולא היחיד שמכיר טוב את עולם התחבורה. תאמין לי שאני מכיר טוב את הכללים וכפי שניתן לראות מפרשת 104, כתבי תחבורה אמיתיים כבר לא שותקים לאור השטויות שהוא כותב.
אמנם יש לי חיים ובעוד חודש אני גם טס לחו"ל לכמה חודשים, אבל התקשורת ("המגוייסת" עאלק) כבר עוקבת חזק אחרי הנושא ולא תיתן לו לחגוג.

קורה שגם עיתונאים רוצים להיות סובייקטיבים. אבל לפחות שיציינו שזה מאמר "דעה", ולא יציגו את זה כעיתונאים "לכאורה" אובייקטיבים.

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-103644-00.html

mister K

New member
ראיתי את הבדיחה הזאת

קורה שגם עיתונאים רוצים להיות סובייקטיבים. אבל לפחות שיציינו שזה מאמר "דעה", ולא יציגו את זה כעיתונאים "לכאורה" אובייקטיבים.

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-103644-00.html
ראיתי את הבדיחה הזאת
ממש פרס פוליצר לכתיבה עיתונאית...
וממתי ע.י מבדיל בין ידיעה למאמר דעה? אני חושב שהוא היחיד שראיתי כותב טורי דעה שמפרשים ידיעות שהוא עצמו כתב.

אני דווקא מנסה להסתכל על חצי הכוס המלא

ראיתי את הבדיחה הזאת
ממש פרס פוליצר לכתיבה עיתונאית...
וממתי ע.י מבדיל בין ידיעה למאמר דעה? אני חושב שהוא היחיד שראיתי כותב טורי דעה שמפרשים ידיעות שהוא עצמו כתב.
לא כל יום עידן יוסף כותב משפט כזה:
"במשרד נורמלי לא היו חושבים אפילו לבטל את הנסיעות בשבת של קו 104 לפני שקיימו דיון וירדו אל השטח, אבל לך תבין את הראש היהודי."

האם ייתכן שעידן יוסף תומך בנסיעות של 104 בשבת?
אם כן, חבל שלא כתב זאת עוד לפני שמשרד התחבורה תיקן את הטעות.
או שאולי הוא כל כך עצבני על משרד התחבורה שבמסגרת ההתקפה על המשרד נפלט לו משפט שלא התכוון אליו.

אגב, לא הבנתי משהו. אם מדובר בחוק ושמירתו, מה קיום דיון וירידה לשטח רלוונטים? אם הפעלת 104 לא חוקית (וזה הרי המסר שעידן יוסף מנסה להעביר בעקביות) מה זה משנה מה קורה בשטח ואיזה דיון צריך לעשות? ייתכן שעידן יוסף מתחיל לרדת מעץ "החוק" עליו טיפס?

mister K

New member
לי זו נראית כתיבה אמוציונלית נטו

"במשרד נורמלי לא היו חושבים אפילו לבטל את הנסיעות בשבת של קו 104 לפני שקיימו דיון וירדו אל השטח, אבל לך תבין את הראש היהודי."

או שאולי הוא כל כך עצבני על משרד התחבורה שבמסגרת ההתקפה על המשרד נפלט לו משפט שלא התכוון אליו.

אגב, לא הבנתי משהו. אם מדובר בחוק ושמירתו, מה קיום דיון וירידה לשטח רלוונטים? אם הפעלת 104 לא חוקית (וזה הרי המסר שעידן יוסף מנסה להעביר בעקביות) מה זה משנה מה קורה בשטח ואיזה דיון צריך לעשות? ייתכן שעידן יוסף מתחיל לרדת מעץ "החוק" עליו טיפס?
בכל זאת הוא חווה שני הפסדים בתוך שבוע (אי ביטול קו 25 בפ"ת והחזרת נסיעות קו 104) והוא כנראה עדיין לא רגיל להפסיד.

נ.ב: יפה שכתבת "חצי הכוס המלא" ולא "המלאה" כמו השגיאה הנפוצה...

אלה לא ההפסדים הראשונים שלו

בכל זאת הוא חווה שני הפסדים בתוך שבוע (אי ביטול קו 25 בפ"ת והחזרת נסיעות קו 104) והוא כנראה עדיין לא רגיל להפסיד.

בעבר הוא הפסיד לגבי קו 909 ולגבי פעילות קו 1 של המטרונית בפסח ובשבועות.

הניצחון הכי מרגיז שלו היה לגבי קו 1 של המטרונית בראש השנה.

mister K

New member
בעניין ראש השנה זה היה כישלון שלנו

בעבר הוא הפסיד לגבי קו 909 ולגבי פעילות קו 1 של המטרונית בפסח ובשבועות.

הניצחון הכי מרגיז שלו היה לגבי קו 1 של המטרונית בראש השנה.
בעניין ראש השנה זה היה כישלון שלנו
אבל אז עוד לא הכרנו אותו מספיק ולא היינו מוכנים למחטף הזה, אז גם לא הייתה תגובה והתקשורת לא ידעה מזה בזמן.
עכשיו זה כבר משהו אחר... שיתרגל להפסיד.

אגב, ההפסד הכי גדול שלו עד עכשיו היה ביטול הכוונה לקצץ דראסטית את כל הקווים "החורגים לשבת" בימי שישי אחר"צ.
להערכתי, כ-90% מהקווים שהיו אמורים להיות מקוצצים אז וביניהם הרבה קווים בין עירוניים מרכזיים של אגד, לא קוצצו.
היו גם קווים שכבר קוצצו ונסיעותיהם הוחזרו בהוראת משרד התחבורה. כל זה קרה בעקבות עירוב התקשורת בזמן והעלאת הנושא למודעות הציבור.
מחטפים כאלה לא יהיו יותר אם נמשיך לעמוד על המשמר.

orenhz

Member
ועדיין יש לו לא מעט נצחונות

ועדיין יש לו לא מעט נצחונות
מי יודע כמה נסיעות בוטלו בימי שישי ושבת בוטלו אחרי שהוא אכל למשרד התחבורה את הראש.

עידן יו

New member
אשיב בקיצור

אשיב בקיצור
סליחה על התגובה המאוחרת. פשוט הרגע נחשפתי להתכתבות שברובה אינה מכובדת בלשון המעטה.
אשיב לך, ותוך כדי גם לכמה אחרים:
על השינוי בקו 104 נודע לי בסביבות 23:00 בלילה ביום בו פורסם שהקו בוטל.
התקשרו לראיין אותי בנושא, ביקשתי שיחזרו אלי עוד כמה דקות כדי לקרוא את הכתבה שאדע במה מדובר.
קראתי, כתבה לא משוחדת - לשם שינוי.
מה שכתבתי אינו פליטת קולמוס. אני לא מעוצבן על משרד התחבורה אלא מתקומם - במישור השכלי, לא הרגשי.
למיטב ידיעתי, פעילות קו 104 בשבת חוקית לחלוטין ועצם המחשבה לבטל אותו היא פוליטיקה בגרוש של פקידים ללא טיפת מתודולוגיה.
הטקסט האמור לא הועלה באתרנו בפורמט "חדשות" אלא בפורמט "מאמרים" המיוחד למאמרי דעה, וכך גם מצוין בראש המאמר בגדול מצד ימין.
&nbsp
מכפישי ומשמיצי מוזמנים להמשיך להתבוסס בביצה בינם לבין עצמם. ניחנתי באורך-רוח ובעצבי ברזל של גמל זקן.

זו עובדה שאתה לא יצאת נגד ביטול הנסיעות של 104 אלא לאחר

אשיב בקיצור
סליחה על התגובה המאוחרת. פשוט הרגע נחשפתי להתכתבות שברובה אינה מכובדת בלשון המעטה.
אשיב לך, ותוך כדי גם לכמה אחרים:
על השינוי בקו 104 נודע לי בסביבות 23:00 בלילה ביום בו פורסם שהקו בוטל.
התקשרו לראיין אותי בנושא, ביקשתי שיחזרו אלי עוד כמה דקות כדי לקרוא את הכתבה שאדע במה מדובר.
קראתי, כתבה לא משוחדת - לשם שינוי.
מה שכתבתי אינו פליטת קולמוס. אני לא מעוצבן על משרד התחבורה אלא מתקומם - במישור השכלי, לא הרגשי.
למיטב ידיעתי, פעילות קו 104 בשבת חוקית לחלוטין ועצם המחשבה לבטל אותו היא פוליטיקה בגרוש של פקידים ללא טיפת מתודולוגיה.
הטקסט האמור לא הועלה באתרנו בפורמט "חדשות" אלא בפורמט "מאמרים" המיוחד למאמרי דעה, וכך גם מצוין בראש המאמר בגדול מצד ימין.
&nbsp
מכפישי ומשמיצי מוזמנים להמשיך להתבוסס בביצה בינם לבין עצמם. ניחנתי באורך-רוח ובעצבי ברזל של גמל זקן.
שהביטול בוטל.
הרי אם משרד התחבורה לא היה מבטל את הביטול, סביר להניח שלא היית כותב את מאמר הדיעה האחרון שבו אתה מתקומם נגד משרד התחבורה.
המאמר הזה נכתב בעקבות ביטול הביטול ולא בעקבות ביטול הנסיעות של 104.
אם ביטול הנסיעות של 104 זה אכן לדעתך "פוליטיקה בגרוש של פקידים ללא טיפת מתודולוגיה", מדוע התקוממת וכתבת זאת רק לאחר ביטול הביטול ולא לאחר ביטול הנסיעות עצמו?
פשוט, כשאתה כותב את זה בדיעבד, יש לזה ניחוח פחות אמין.

עידן יו

New member
באמת סליחה

שהביטול בוטל.
הרי אם משרד התחבורה לא היה מבטל את הביטול, סביר להניח שלא היית כותב את מאמר הדיעה האחרון שבו אתה מתקומם נגד משרד התחבורה.
המאמר הזה נכתב בעקבות ביטול הביטול ולא בעקבות ביטול הנסיעות של 104.
אם ביטול הנסיעות של 104 זה אכן לדעתך "פוליטיקה בגרוש של פקידים ללא טיפת מתודולוגיה", מדוע התקוממת וכתבת זאת רק לאחר ביטול הביטול ולא לאחר ביטול הנסיעות עצמו?
פשוט, כשאתה כותב את זה בדיעבד, יש לזה ניחוח פחות אמין.
באמת סליחה
שאני לא עוקב אחרי כל קו במדינה ולא מעודכן על השנייה ברגע שדברים קורים כי אני עושה גם דברים אחרים חוץ מלכתוב על תחבורה ציבורית. ותתפלא: יש דברים שאני שומע עליהם גם כמה ימים/שבועות אחרי. כשאהיה מלאך אעדכן אותך.

עידן יו

New member
ועוד משהו בשביל הפרוטוקול

באמת סליחה
שאני לא עוקב אחרי כל קו במדינה ולא מעודכן על השנייה ברגע שדברים קורים כי אני עושה גם דברים אחרים חוץ מלכתוב על תחבורה ציבורית. ותתפלא: יש דברים שאני שומע עליהם גם כמה ימים/שבועות אחרי. כשאהיה מלאך אעדכן אותך.
ועוד משהו בשביל הפרוטוקול
כאשר הושבתו קווי לילה שפעלו בשבת (שישי בלילה) בצפון כביכול כדי לספק במוצ"ש שירות לעולים לל"ג בעומר תשע"ד - הייתי היחיד שכתב נגד זה.

מצטער, אני לא קונה את זה.

באמת סליחה
מצטער, אני לא קונה את זה.
בשרשור הקודם על הנושא שבו אתה הגבת ההודעה הפותחת את השרשור התייחסה לביטול הנסיעות בקו 104, ובעקבותיה התפתח הדיון הסוער.
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=394&messageid=178728879[/URL]
השרשור ההוא והתגובות שלך בשרשור ההוא נכתבו מספר ימים לפני שהביטול בוטל.
אני לא אשתכנע שלא שמת לב בשרשור ההוא לכך שהנסיעות בקו104 בוטלו.
אם הביטול של הנסיעות בקו 104 כל כך מפריע לך, אני בטוח שהיית מוצא זמן לכתוב על כך עוד לפני שהביטול בוטל. זו עובדה שכתבת על כך רק לאחר שהביטול בוטל.

אגב, גם שמתי לב במאמר הדיעה האחרון שלך שעל הפעלת הקווים בשבת אתה כותב טעות ואילו על ביטול הנסיעות של 104 אתה כותב "טעות":
"ה"טעות" הזו אינה תקלה נקודתית כפי שבמשרד התחבורה מנסים להסביר כל פעם מחדש את הפאשלות היומיומיות שלהם - פיגוע רודף פיגוע. אותה "טעות" היא אותה טעות שגרמה להפעלת המון קווים אחרים בשבת - בניגוד לחוק."
[URL]http://www.news1.co.il/Archive/003-D-103644-00.html[/URL]
אז ביטול הנסיעות של 104 זו "טעות" או טעות?

מה לעשות שגם מה שאתה כותב חשוף לביקורת ולא חסין מפניה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה