קורס קרב מגע: פרטים

• פותח הנושא log02
  • פורסם בתאריך

log02

New member
קורס קרב מגע: פרטים ../images/Emo35.gif

חבר'ה, למישהו יש פרטים על קורס קרב מגע (מוגדר כ "קורס צ'ופר") של 3 שבועות בווינגייט ? מה עושים בקורס? האם הוא עם נשק? האם הוא על מדים? האם הוא קשה? תודה !

toXic87

New member
קראתי בעיתון ששוברים לאנשים צלעות

שם, ועוד כל מיני עצמות..!

im mitzi

New member
ממה שאני יודעת

שבוע לפני החפש"ש שלי בדיוק שלחתי חיילת שלי לקורס צ'ופר. הקורס הוא בערך חודש וחצי (למרות שאומרים ליחידות שזה שבועיים-שלוש), לפני שאתה מתקבל לקורס אתה צריך לעבור מבחן מאמץ (אין לי מושג איזה החיילת שלי החליטה שהיא לא רוצה לעבור אותו והיא מעדיפה להיות איתי לפני השיחרור), אתה יוצא לקורס עם הנשק האישי אבל אתה לא משתמש בו, הוא על חצי ב' כי הוא עדיין שייך לצה"ל (זה לפחות מה שאמרו לי), והוא בין הקשים אבל הוא גם תורם לך. קח את המידע הזה בערבון מוגבל זה לפי מה ששמעתי מהחיילת שלי, שגם לא ממש עברה את המבחנים.

עד כמה שאני יודע

קורס קרב מגע עוברים במסלול שייטת, שלד"ג ומטכ"ל... אם אני לא טועה אז גם בעוד סיירות, גם דובדבן... יש יחידות שהקורס קרב מגע הוא חלק בלתי נפרד מהמסלול הכשרה שלהם... בקשר למה שעוברים בקורס עצמו אין לי מושג, למרות ששמעתי שמרסקים שם אנשים, אשמח אם מישהו יוסיף מידע על הקורס...

Carcass

New member
לא רק בסיירות.

חבר של אחותי היה לוכד עריקים במ'צ,והם עשו קורס קרב מגע כחלק מההכשרה,גם כוח 100 שגם שייכים למ'צ עושים את זה. בעקרון מזיינים שמה לאנשים תצורה עד שהם מחושלים.

Jack Bauer

New member
חח זה

מין "אימון ספיגה" כזה :) לא זאת סתם הנפצה או שלא אבל היחיד פה שיכול להפריך את זה זה יוני :)

Orbi

New member
לא היחיד :)

יש הבדל בין קורס קרב מגע שנעשה בוינגייט( לדעתי זה גם מכשיר אותך להיות מדריך קרב מגע) לבין שיעורי קרב מגע הנעשים במסגרת אימוני הלוט"ר. על הקורס אני לא יודע הרבה, אבל כל מה שקשור בקרב מגע אומר הרבה כושר, בעיקר אנאירובי, אגרסיביות והרבה לימודי טכניקה. על שיעורי קרב מגע... הרבה מההנפצות קרו או שקרו דברים שקרובים לזה, שיעורי קרב מגע מתבססים על לימודי טכניקה( החלק הטוב) ואימוני אגרסיביות, נעילות ספיגה וכו,( החלק הפחות נעים), בעיקרון אין כוונה לפצוע באימונים האילה אבל קורים דברים לא מתוכננים בשל האופי האגרסיבי שלהם.

BugoK

New member
מצטרף

מה עושים בקורס? האם גם אנשים בתפקידים עורפיים אבל עם פרופיל קרבי יכולים לצאת לקורס הזה בתור קורס צ'ופר? (כן - יש כאלה שאוהבים ללכת מעות בשביל הכיף). תודה

המחבט

New member
הקורס שהוא מדבר עליו

מוגדר כ "קורס צ'ופר" ללוחמים בלבד... מישהו יודע פרטים על הקורס הזה?

למעלה