קורס צילום בסיסי למתחילים

inferno3

New member
קורס צילום בסיסי למתחילים

שלום, אני מעוניין לעשות קורס צילום, להרחבת האופקים, משהו לא ארוך מדי, 8-12 מפגשים.
הסתכלתי באינטרנט וראיתי הרבה מקומות, רציתי לדעת אם למישהו יש איזו המלצה
תודה ושנה טובה.

Cמן רשום

New member
גליץ, צילום בעם, ועוד

את רועי גליץ אני מכיר אישית אז קשה לי להיות אובייקטיבי אבל למתחילים יש מספר אופציות טובות ובסופו של דבר לקורס ברמת בסיס אתה צריך בעיקר מדריך עם כושר ביטוי והוראה טוב וסבלנות לתלמידים ולא איזה שם גדול.

volcman

New member
למדתי אצל גליץ ובצילום בעם

(קורסים שונים בכל מקום).
לך לצילום בעם. עדיף בהרבה.
&nbsp
&nbsp

ההצעה שלי

תחסוך את הכסף עבור ציוד משופר.
ותשקיע את הזמן במקום בקורס בלצאת החוצה ולצלם.
כשאתה נתקל במכשול או שאלה שאתה רוצה לדעת איך להתגבר עליה, או אם אתה מחפש תוצאה מסוימת שאתה רוצה להגיע אליה.
כנס לאינטרנט ותערוך חיפושים.
יש המון סרטונים והסברים (הרוב באנגלית אבל גם בעברית) ברשת.

מה שאתה צריך בשביל להתחיל לצלם זה רצון, משיכה לדבר, למידה של הפרמטרים החשובים (מה זה צמצם, אורך מוקד, ISO , עומק שדה, מהירות צמצם, סוגי עדשות, סוגי מצלמות, סגנונות צילום) והבנה איך הם משפיעים על התוצאה הסופית.

בעיני חלק מהנה במיוחד מהצילום נובע מתהליך הלימוד.
כל ההתחלות הן קשות אבל הן באותה המידה מלהיבות.
אני גם מציע לך שבהתחלה תשים פחות דגש על התוצאה (איכות התמונה) אלא על העמקת ההבנה שלך בתהליך הצילומי. ולכן אני מציע שתשאף לצלם פחות עם הפונקציות האוטומטיות ויותר עם פונקציות שאתה מגדיר למצלמה את כל הפרמטרים (ככה תלמד את ההשפעה של כל פונקציה).
עם העמקת ההבנה יבואו התמונות הטובות והן לא יגיעו בדרך קסם אלא כתוצר ישיר של הידע שרכשת.

dudi4321

Member
זו עיצה לא הכי טובה

מילמתי עשרות שנים. אבל רק לאחר הקורס הבסיסי, עדיין חסר לי עוד המון ידע, התחלתי לסובב החוגה למצבים כמו M, P, A ולשנות WB ולהבין איך מצלמה פועלת.
ותרגול ולצלם זה תמיד נכון.

eliyaho555

New member
או להצטרף לעמותת צלמי ראשון ,עולה רק 450 שקלים בשנה

אתה תפגוש 80 צלמים וצלמות שיעזרו לך וגם לך ,וכול שבוע ,מגיע מומחה אחר ,הים יתארח אצלנו בבית האמנויות ,בראשון ברחוב לוחמי הגטאות ,בשכון המזרח בראשון ,מומחה לצלום אוכל ,כך כול שבוע מומחה אחר ,ויש בחוג צלמים וותקים ,שמה שמלמדים בקורס ,הם ידקלמו לך באמצע הלילה ,ואצלנו עולה רק 450 שקלים לשנה ,אני מבקר שם כבר שנה חמשית ,כנס לעמותת צלמי ראשון ,לאתר ולפיסבוק ,בהצלחה ,נפגשים כול שני בשעה 8 בערב ,אתה יכול לבוא להתרשם, אנו קבוצת הצלמים הגדולה בארץ ,בהצלחה, ותודה ,זאת לפני שאתה מבזבז כמה אלפי שקלים .

כמה דברים

1. בתקופה שאתה התחלת לא היה (כנראה) אינטרנט. לא היה (כנראה) youtube. ולא היו מדריכים וירטואלים שמסבירים על כל אספקט בסיסי של הצילום בהישג ידך.

2. אם היית מתחיל בלצלם עם החוגה על M אז לא היית צריך לבלות עשרות שנים במצב האוטומטי.

תורת הצילום ברמת הבסיס שלה היא לא כזו מורכבת.
יש אנשים שחוששים מטכנולוגיה ומרגישים צורך בקורס שידריך אותם בצורה מסודרת.
הבעיה בעיניי עם הגישה הזו שהיא מהווה סוג של קיצור דרך שגורם לאדם לדלג על פני הסתעפויות מעניינות לאורך הדרך הארוכה. אבל מי שחש צורך להדרכה כזו אז עדיף זה על פני התרחקות מעולם שעשוי לרתק אותו כמו עולם הצילום.

בעיה אחרת היא שהמון פעמים מדריכים מורישים לתלמידים את הקבעון המחשבתי שהם פתחו עם הזמן.

אם אפשר, עדיף ללמוד, להתנסות ולצלם לבד. אם לא מצליחים או מרגישים שמאבדים את הכיוון אז ללכת ללמוד בקורס יכול לעזור לעשות סדר בדברים. אבל גם להגיע עם רקע בצילום עוזר בהצלחה בקורס.

אם לומדים לצלם לבד אז לוקחים בחשבון שהתוצאות לא יהיו מרשימות בהתחלה. אבל הלמידה והחוויה תהיה משמעותית יותר מכל קורס.
לדעתי.

steiff

New member
מה הקורס נותן ומה לא

צריך לקחת בחשבון שקורס לא ילמד אותך לצלם. קורס ילמד עקרונות תיאורטיים וטכניקות למימושם. את העקרונות התיאורטיים והטכניקות אפשר ללמוד גם לבד מספרים/חברים/אינטרנט ולתרגל כל אחד יכול בעצמו. העניין הוא שלא לכל אחד זה מתאים. יש מי שצריך את ההדרכה הפרונטלית כדי שהמונחים וההקשרים ביניהם יתלכדו להבנה ולהבנת השימוש והיישום. אחרי עשרות שנים של צילום (אשכרה עשרות) ומבלי שלקחתי קורס פורמאלי אחד, אני עדיין לומד דברים חדשים כמעט מדי יום. מתלבט מדי פעם אם להירשם סוף סוף לקורס, רק כדי ״לעשות סדר בראש״ אבל התובנה שלי היום היא שמה שמגביל אותי זו לא טכניקה או טכנולוגיה ואת מה שחסר אי אפשר ללמוד בקורס. זה משהו שצריך לבוא מבפנים.

Pumi

New member
קורס הוא הרבה מעבר לרק טכניקה ותאוריה

קורסים טובים מרחיבים אופקים, מלמדים אותך שיש מעבר מרק לצלם ילדים או רק לצלם פרח במקרו. אתה לומד גם על ראיה צילומית, איך לחפש, איך שפר את מה הפריים מעבר לרק איזה צמצם או מהירות תריס.
אם אתה רואה בקורס ככלי לטכניקה בלבד, אתה מפספס 99% מהקורס.

Cמן רשום

New member
לא מסכים

מישהו צריך להנחות אותך. אם אתה רוצה לשחות, בניגוד שאימרה המפורסמת, הדרך הכי טובה היא לא לקפוץ למים.

כשתראה לי צלם שטבע

אגיד לך שכדאי לו ללכת ללמוד לשחות.
כל עוד מדובר בצילום ובטח ובטח כשמדובר בתחביב אין שום יתרון למהירות ויש את כל היתרונות להינות מחוויית הלמידה והגילוי בכוחות עצמך.
בשורה התחתונה צריך לעשות סדרי עדיפויות ובמקרה הזה בראש סדרי העדיפויות נמצאת ההנאה שניתן להפיק.מהתחביב.
ללכת לבית ספר שיסביר לך וילמד זה אולי טוב עבור התוצאות אבל רק מאוד לחוויית הלמידה ברוב המקרים שאני מכיר.

בעידן הנוכחי גם אין צורך ללכת לשום מקום כי הכל נמצא אצלך בכיס בסלולארי או במחשב.
אז אני עומד מאחורי ההמלצה - תחסוך כסף ותשקיע אותו כתוספת לתקציב שייעדת לעניין בעדשה או מצלמה ואת הזמן תשקיע בלצאת החוצה ולצלם.
לדעת להשתמש במצלמה זה רק החלק השולי מתוך העבודה הכוללת של צלם.
ואת זה לא לומדים בשום כיתה.

למעלה