קורס פוטושופ לצלמים

שמעון70

New member
קורס פוטושופ לצלמים

שלום לכולם

אני רוצה להתחיל בזה שבכוונה אני שואל פה ולא בפורום פוטושופ
אני רוצה לקבל חוות דעת מצלמים.

צלם חובב שרוצה לעשות קורס בפוטושופ,
והמטרה היא ברוב המקרים עיבוד תמונות .

האם מומלץ לעשות קורס בבתי ספר שמתמחים בפוטושופ?
או לעשות קורס בבתי ספר לצילום שגם עושים קורס פוטושופ?

תודה
שמעון

sagiKor

New member
דעתי בנושא

פוטושופ היא תוכנה שמיועדת להרבה מאד שימושים ולא רק צלמים משתמשים בה.
אם תלמד את התוכנה במוסד שעוסק בעיצוב גרפי אז המיקוד יהיה ביכולות עבור עיצוב גרפי אבל גם עיבוד תמונה.
במוסד שעוסק בצילום מן הסתם יתמקדו בכלים המיועדים יותר לצלמים.
הכלי הכי חשוב שאולי בית ספר לעיצוב לא יתעסק בו הוא ה ACR שהוא בעצם כלי המרת קובץ ה raw.
ככה שלקורס שמיועד לצלמים יהיה יתרון חשוב מבחינתך.

למרות כל הנ״ל, לדעתי הכי חשוב זה ללמוד את הבסיס של התוכנה היטב ואת הכלים השונים.
בגלל היכולות המרובות ואף היכולת להגיע לאותה תוצאה בדרכים שונות, אין מצב שתזכור את כל כלי התוכנה ולכן חשוב יותר להבין את התוכנה כך שאם בעתיד תרצה לעשות משהו תוכל להעזר במדריכי רשת מבלי שזה ישמע לך סינית.

לא יודע לאיזו רמה של עיבוד תמונה אתה רוצה להגיע אבל אם אתה לא מתכוון להיכנס לריטושים כבדים והתעסקות ביכולות שמותחות את המושג צילום (כמו החלפת רקע לדוגמה) אז יש מצב שקורס לייטרום יספק אותך ולא צריך בכלל פוטושופ.

enigo

New member
אהמ... "יכולות שמותחות את המושג צילום"?!

אולי טעיתי, אבל קיבלתי את הרושם, באיזה דיון שהיה לא מזמן, שמבחינתך כל תוצר עיבוד של צילום/צילומים הוא עדיין צילום. שינית את דעתך?

sagiKor

New member
קוראים לזה פוליטיקלי קורקט

והמטרה להרחיק כמוך מויכוחי סרק אבל נראה שאתה מחפש בכח... בהצלחה

enigo

New member
חשבתי שאולי ראית את האור...

אבל כנראה שזה דורש, לפחות, חוש הומור.

steiff

New member
מצטרף לדעתו של שגיא

פוטושופ זו מפלצת מורכבת ורבת יכולת. הרבה מעבר לצרכים של עיבוד תמונה בסיסי, וגם מעבר לצרכים של עיבוד מתקדם. אם אין לך כוונות להחליף רקעים או למזג כמה תמונות/שכבות - לייטרום תעשה עבודה מצוינת.
נכון שמבחינת המחיר - ב״חבילת הצילום״ של אדובי אתה מקבל את לייטרום ופוטושופ ביחד בתמורת 10 דולר לחודש. אז יש לך גם וגם. בפועל - מידת השימוש לי בפועל בפוטושופ ירדה כמעט לאפס. בעיקר אם אני רוצה לשתול בתמונה טקסט.

קורסים? אם אין לך בעיה עם אנגלית - אוניברסיטת גוגל מעניקה קורסים בחינם.

שמעון70

New member
תודה לעונים

המטרה העיקרית היא באמת עריכה בסיסית של תמונות
שיפור תמונות, חידוד, טיפול בבהירות
והיכולת להבין מה אתה עושה.

אני לא אוהב את ה- ניסוי וטעייה.

לא מזמן התנדבתי לצלם בוק לבת של חבר -בת מצווה
והתמונות יצאו טובות (בעיני ההורים) והוטמעו באלבום ללא עריכה.

אז ברור שלעין בלתי מקצועית האלבום יצא וואו,
אבל אם הייתי מראה לכם את האלבום
יש מצב שהייתם קוטלים אותי.

dudi4321

Member
חוזר פחות או יותר

אני משתמש לעריכה ב DxO. זנחתי את לייטרום ואת פוטושופ.
חפש בפייסבוק הקבוצה של שלומי. שלומי ארדיטי עורך מפגשים וגם מעביר קורסי פוטושופ ולייטרום. חלק ממה שהוא מעלה לפייסבוק עובר עריכה שלו עצבנית לגמרי. ממש מוסיף ציפורים לפריים, מעבד לפנורמות וצילום מעגלי והכי זוועתי HDR כבד. בכל זאת הוא מומלץ!
אם יש לך ניקון יש לניקון תוכנת עריכה בחינם.
תשתמש "תמיד" בRAW עבור תוכנות העריכה, תשתמש במסך איכותי גדול ותסתכל על הצילום ממרחק.

slarti

New member
בשעתו היה קורס לייטרום ופוטושופ בגליץ

שלדעתי יענה על הצרכים שלך.
אני חושב שיותר יתאים לך (אולי) קורס צילום ספציפי שמשלב את זה בתוכו בהתאם לזאנר שאתה רוצה ללמוד.
למשל - בקורס צילום נוף מתקדם בגליץ למדנו לא מעט פוטושופ בהקשר של צילומי נוף. אני משער (לא בדקתי) שבקורסים שמיועדים יותר לצילומי פורטרטים וסטודיו בוודאי לומדים את ההיבטים של פוטושופ בהקשר הזה.
&nbsp

למעלה