קורס הכנה ללידה

ירוקה82

New member
קורס הכנה ללידה

היי בנות וחג שמח!

אשמח להכוונה בעניין קורס הכנה ללידה.
קצת רקע: אני בשבוע 24, הריון ראשון, מקווה ללדת עם אפידורל, מתגוררת בראשל"צ, שייכת לקופ"ח מכבי.

מעוניינת בקורס רגיל, כלומר לא מקוצר או מרתון, אלא כזה שיש כמה מפגשים, בלי לחץ, לאט לאט.
בגלל שזה הריון ראשון, אני ובעלי נצטרך לקבל כמה שיותר מידע.

מה אתן ממליצות? אשמח לשמוע גם מניסיון. אשמח לשמוע לגבי עלויות גם, וכן האם מישהי עשתה קורס דרך מכבי?

תודה!!!!

Nurit Malachy

New member
יש כמה אפשרויות

דרך מכבי , למיטב הבנתי, אין בכל הסניפים, ואין כל הזמן, כך שעדיף לברר אולי מעכשיו על הקורס הקרוב באיזור מגורייך.
מעבר לכך, יש דרך בתי החולים בדר"כ - אני יודעת שיש בבלינסון ובמאיר, אם אני לא טועה.

אפשרות שלישית - קורס הוליסטי פרטי - יש במרכזים שונים, ויש גם דולות ומדריכות (כמוני, למשל) שמגיעות אליכם הביתה לקורס פרטי בימים ובשעות שנוחות לכם. הקורסים האלה בדר"כ מעבר לנשימות, תנוחות ומשככי כאבים, שמים דגש יותר על הפן הרגשי, שלך ושל הבעל. אני אמנם משוחדת, אבל ממליצה מאד על קורס הוליסטי כלשהו. כיוון שהלידה היא תהליך הורמונלי ורגשי, לדעתי, חשוב לשים דגש על ההכנה הרגשית.

לגבי עלויות - אין לי ממש מושג לגבי מכבי ובתי החולים, קורס הוליסטי פרטי בדר"כ עולה בין 600-900 - תלוי אם הוא במרכז, או פרטי, וכמה מפגשים.

אם את מעוניינת לשמוע פרטים נוספים, מוזמנת להתקשר אליי, או במסר.

חג שמח!!

ירוקה82

New member
תודה על ההצעה...

אבל זה לא הכיוון שלנו...אני ובעלי אנשים שהוליסטיקה ורוחניות זה מהם והלאה...לטוב ולרע.כמו כן אנחנו רוצים קורס עם זוגות נוספים, לא פרטי, וכזה שלא מועבר בבית.ההיפך, אנחנו רוצים חוויה שבה אנחנו יוצאים אל מחוץ לבית, להתאוורר, לפגוש זוגות נוספים באותו המצב...תודה!

Nurit Malachy

New member
לא התכוונתי להוליסטיקה מבחינת רוחניות

אלא מבחינה הוליסטית - שמסתכלת על אדם כשלם, גוף ונפש ביחד.

דרך מכבי אני יודעת שיש גם לעיתים בפתח תקווה.

ממליצה להתקשר למוקד של מכבי ולבקש שם פרטים.

אחר כך את יכולה לכתוב בפורום מה הציעו לך, כמה מפגשים, כמה עולה, איפה וכו', ולראות אם יש לבנות מה להוסיף.
מניסיון שלי מההריון הקודם, בו הייתי גם בקורס של קופת החולים וגם בקורס מזורז של הדולה, הקורס של קופת החולים לא שווה, סתם מריחת זמן, של שאלות, התברברויות, מידע לא רלוונטי ועוד.
ומצד שני, אולי זה רק היה הקורס שלי, אגב, בקופ"ח לאומית.
אחר כך עשיתי קורס אצל הדולה, של 3 שעות, או קצת יותר, פרטי אחד על אחד, ריכז את כל המידע שהייתי צריכה.

בהצלחה :)

ירוקה82

New member
אז ככה

ביררתי במכבי.עד כה התאכזבתי. אין להם ממש מושג.הם אמרו שבאיזור המרכז יש רק בלוד ובת"א...לא ידעו לתת שום פרטים נוספים,ואמרו לפנות למרפאה שלי, אז פניתי.ניתן לי מספר טלפון של המרפאה בת"א שבה זה מתקיים (הייתה גם כאמור אופציה של לוד, אבל לא רלוונטי בשבילי).המחיר הוא 400 ש"ח.המפגשים הם אחת לשבוע כל מפגש בן שעה ורבע.אלה כל הפרטים שידעו לתת לי.המרפאה בת"א כרגע סגורה, אז לא התאפשר לי לברר היום.אתקשר מחר, נראה מה יגידו.עד כה לא נשמע מבטיח...

shanir01

New member
במחיר הזה כבר עדיף קורס פרטי

ניסית לברר בטיפת חלב? אצלנו בהוד השרון יש טיפת חלב של משרד הבריאות והם עורכים קורסים בעלות נמוכה, לא יודעת בדיוק, אבל כ-200 ש"ח.

בכל אופן, ממליצה על קורס פרטי, עברתי במרכז אמאדמה (כמו דיאדה, מעגל משפחתי, מקווה שהבנת) והייתי מאוד מרוצה. היו כ-5 מפגשים של שעה וחצי. מפגש אחד של תרגול תנועות לשיכוך כאבים ללא אפידורל, ומפגש אחד של יועצת הנקה מוסמכת. שאר המפגשים הסבירו מהלך הלידה, התערבויות רפואיות, ומשכב לידה. היה מאוד מפורט, הועבר ע"י אחות מיילדת.

כדאי שתבררי גם מי מעביר את הקורס, ותנסי להתאים את הקורס לסוג הלידה שאת מתכננת. אם את רוצה לידה טבעית, כדאי להשקיע בקורס מפורט. אם את מעוניינת בלידה אפידורלית, תרגול תנועות קצת פחות רלוונטי עבורך.

כל מפגש שעה ורבע??

כל הטרחה של להגיע, לחנות, בלה בלה בלה, בשביל שעה ורבע?
לשם השוואה הקורס שעשינו דרך הקופה היה 3 שעות כל מפגש. או כמעט 3 שעות.
מעניין בכמה מפגשים מדובר.
ובכל מקרה, נשמע לי יקר ולא אפקטיבי.

ירוקה82

New member
מסכימה

כאמור,עוד לא ביררתי הכל אבל עד כה נשמע לא משהו...חשבתי שהיתרון דרך קופ"ח יהיה מחיר זול יותר,אבל 400 ש"ח זה לא זול יחסית לקורסים אחרים...

מחפשת קורס הכנה ללידה שמלמד טוב נשימות

הבנתי בעבר שיש מישהי שמעבירה קורס הכנה ללידה, שממש מלמדת איך לנשום, כך שלא יהיה צורך באפידורל. (ריכוז מלא בנשימות, עד שלא מרגישים את הכאב).
לצערי אין לי פרטים עליה. יש למישהי מידע?

תודה!

ממליצה לך לקרוא על הכנה ללידה בשיטת קיי

בה את מתמקדת בהרפייה של הגוף ומקבלת כלים שאותם את יכולה ליישם בלידה ולהפחית משמעותית את הכאב.

יש גם את שיטת היפנו' שעובדת באותו עיקרון וגם שמה דגש על נשימות

בהצלחה!

MiMamiMexicana

New member
יש את שיטת היפנובירט' ב"פשוט ללדת"

אני מתחילה קורס בתל אביב ב5.5.12

קורס באסף הרופא

אני עשיתי את הקורס המזורז, ביום שישי מ9 עד 15, אבל יש להם גם קורס רגוע יותר.
המיילדת היתה מאוד מעניינת ואני ממליצה בחום

בונדית

New member
אני ממליצה על הקורס של סיון אופירי

עשינו אצלה לפני הלידה של הבן הראשון ועכשיו חוזרים לרענון.

מקצועית, נעימה, מרגיעה - הגעתי ללידה מאוד רגועה ויודעת מה שאיפשר לי לדעתי לידה נעימה יותר.

לא מכירה לגבי מכבי אבל חושבת שקורס הכנה ללידה יכול מאוד להשפיע על חווית הלידה.

begonia

New member
אנחנו עשינו דרך אסף הרופא

אצל תמי גינטר. היא הייתה מקסימה ומאוד אינפורמטיבית, רגועה ומקבלת את כל הגישות ללידה. עלנ לנו 550 ל-6 מפגשים בני בערך שעתיים כל אחד.

למעלה