קורסי מסחר בבורסה - איזה לבחור?

מצב
הנושא נעול.

lernery

New member
או להיות עוד יותר דביל

חייב להיות דביל שלא מסוגל לפתוח ספר?
או להיות עוד יותר דביל
ולהסכים לשבת בכיתה שלמה של דבילים שלא מסוגלים או רוצים לפתוח ספר, ולבזבז את הזמן שלי על מריחת זמן של המרצה?

moranach

New member
טעות...ההודעה המקורית הייתה - "אתה לא חייב"

או להיות עוד יותר דביל
ולהסכים לשבת בכיתה שלמה של דבילים שלא מסוגלים או רוצים לפתוח ספר, ולבזבז את הזמן שלי על מריחת זמן של המרצה?

lernery

New member
אבל - למה?

אבל - למה?
אני חושב שמי שלא מספיק אינטליגנט ו\או חרוץ כדי לקרוא ספרים בעצמו ולחפש את המידע בעצמו, לעולם לא יוכל להיות משקיע\סוחר רציני.

moranach

New member
ואם אתה לא רוצה להפוך את המסחר למקצוע

אבל - למה?
אני חושב שמי שלא מספיק אינטליגנט ו\או חרוץ כדי לקרוא ספרים בעצמו ולחפש את המידע בעצמו, לעולם לא יוכל להיות משקיע\סוחר רציני.
אם יש לך עבודה שב אתה משקיע 10 שעות ביום, ואתה רק רוצה לחסוך נכון לעתיד בלי להסתמך על יועץ ההשקעות? אם אין לך זמן להשקיע בקריאת ספרים עבי כרס ואתה רוצה את המידע הפרקטי כאן ועכשיו? ואם, למרות שעשית 5 יחידות באנגלית וגם תואר באוניברסיטה לא בא לך לקרוא ספרים שלמים באנגלית, כי אין היצע טוב של ספרים בעברית? אני לא אומר שלכל אחד מתאים קורס, אבל גם לא לכל אחד מתאים ללמוד מספרים. כל אחד מה שמתאים לו וקביעות דטרמיניסטיות עתידן להימחק.

lernery

New member
אז לא בטוח שכדאי אפילו את זה

אם יש לך עבודה שב אתה משקיע 10 שעות ביום, ואתה רק רוצה לחסוך נכון לעתיד בלי להסתמך על יועץ ההשקעות? אם אין לך זמן להשקיע בקריאת ספרים עבי כרס ואתה רוצה את המידע הפרקטי כאן ועכשיו? ואם, למרות שעשית 5 יחידות באנגלית וגם תואר באוניברסיטה לא בא לך לקרוא ספרים שלמים באנגלית, כי אין היצע טוב של ספרים בעברית? אני לא אומר שלכל אחד מתאים קורס, אבל גם לא לכל אחד מתאים ללמוד מספרים. כל אחד מה שמתאים לו וקביעות דטרמיניסטיות עתידן להימחק.
בהנחה שאתה רוצה להיות משקיע רציני - באותו הזמן שאתה הולך לקורס אפשר לקרוא ספרים, לבד בבית. נניח בסופי שבוע. המידע הפרקטי הוא עניין של 2 דקות למידה, התיאוריה היא מה שחשובה. אם עשית 5 יחידות ותואר ואתה לא מסוגל לקרוא ספרים באנגלית, אין לך סיכוי להיות משקיע רציני. לגבי מי שלא רוצה או לא מסוגל להיות משקיע רציני - יש טעם קלוש בשבילו לעשות קורס, אבל הפרסומים של כל המכללות למיניהן מציגים את זה כאילו זו הדרך להיות משקיע רציני, וההיפך הוא הנכון. רק מי שלא רוצה ללמוד להשקיע באמת צריך ללכת לקחת קורסים.

Warren Buffett

New member
לרנר, לדעתי השקפת העולם שלך מעוותת

בהנחה שאתה רוצה להיות משקיע רציני - באותו הזמן שאתה הולך לקורס אפשר לקרוא ספרים, לבד בבית. נניח בסופי שבוע. המידע הפרקטי הוא עניין של 2 דקות למידה, התיאוריה היא מה שחשובה. אם עשית 5 יחידות ותואר ואתה לא מסוגל לקרוא ספרים באנגלית, אין לך סיכוי להיות משקיע רציני. לגבי מי שלא רוצה או לא מסוגל להיות משקיע רציני - יש טעם קלוש בשבילו לעשות קורס, אבל הפרסומים של כל המכללות למיניהן מציגים את זה כאילו זו הדרך להיות משקיע רציני, וההיפך הוא הנכון. רק מי שלא רוצה ללמוד להשקיע באמת צריך ללכת לקחת קורסים.
לרנר, לדעתי השקפת העולם שלך מעוותת

falash

New member
פסילת הקונספציה של הרצאה...סתירה מובנית

הרצאות הן ניוון של השכל
למה לי ללכת לקורס שינוון לי את השכל? זה לא שיש קורסים רעים וקורסים טובים, עצם הרעיון של קורס לאדם שרוצה להשקיע בשוק ההון - הוא רע!
אתה פוסל כל הרצאה באשר היא? או רק בתחום שוק ההון? איך תלמד ילדים לקרוא בלי הרצאה מההורים/מורים. ובלי ללמוד קרוא, איך יקראו את הספרים שאתה ממליץ עליהם?

lernery

New member
לא כל הרצאה באשר היא

אתה פוסל כל הרצאה באשר היא? או רק בתחום שוק ההון? איך תלמד ילדים לקרוא בלי הרצאה מההורים/מורים. ובלי ללמוד קרוא, איך יקראו את הספרים שאתה ממליץ עליהם?
לא כל הרצאה באשר היא
אלא באופן כללי הרצאה כאשר ניתן ללמוד מספר, וכאשר החומר הינו אבסטרקטי ולא מוחשי. כמובן שזה לא חד מאוד, מכיון שהרבה פעמים יש טקסט-בוק ארוך מאוד שאתה לא יודע מה אתה מעדיף לקרוא ממנו. לכן, בתחומי האקדמיה - ישנה הצדקה לעיתים ללכת להרצאות. לעומת זאת, קורסים שטחיים שמיועדים לציבור הרחב אינם שווים את בזבוז הזמן, מכיון שבד"כ יש להם טקסט-בוקס מקבילים, טובים ופשוטים (וגם החומר של הקורס עצמו הוא די פשוט).

lernery

New member
תוספת

לא כל הרצאה באשר היא
אלא באופן כללי הרצאה כאשר ניתן ללמוד מספר, וכאשר החומר הינו אבסטרקטי ולא מוחשי. כמובן שזה לא חד מאוד, מכיון שהרבה פעמים יש טקסט-בוק ארוך מאוד שאתה לא יודע מה אתה מעדיף לקרוא ממנו. לכן, בתחומי האקדמיה - ישנה הצדקה לעיתים ללכת להרצאות. לעומת זאת, קורסים שטחיים שמיועדים לציבור הרחב אינם שווים את בזבוז הזמן, מכיון שבד"כ יש להם טקסט-בוקס מקבילים, טובים ופשוטים (וגם החומר של הקורס עצמו הוא די פשוט).
תוספת
לפעמים, הרצאה גם חוסכת זמן. אם אתה סטודנט שלומד ב-100% מהזמן שלו ולא תספיק לקרוא את הtext-book, כי הוא מכיל פי 3-4 מידע מאשר הדרוש לקורס, אז לך להרצאה. אם אתה מנסה לדחוס הרבה מאוד מידע במעט מאוד זמן, לך להרצאה. אם אתה רוצה להיות משקיע רציני - יש לך הרבה מאוד שנים לפניך להשקיע, וכדאי שיהיה לך זמן וכוח לקרוא text-books. בנוסף - אם אתה רוצה ללמוד איך ללמוד, זה אולי מצדיק הרצאה. זה בעצם מה שלומדים בבית הספר 12 שנה - איך ללמוד. באופן כללי, המשקיע הרציני דומה קצת לפרופסור. הוא מבצע כל היום ניסויים שמסתמכים על הידע התיאורטי שלו, ובד בבד צריך נגישות גבוהה לידע מתקדם, כדי ללמוד שיטות ו\או דרכים חדשות לבצע את הניסויים האלה. פרופסורים קוראים מאמרים, ספרים וכו', ומדי פעם משתתפים בכנסים מרוכזים - אבל רוב רובה של השכלתם באה מספרים. כנ"ל לגבי משקיעים. ה"כנסים" במישור הזה הם אסיפות מניות וכו', לא "כנסים" בחדר המסחר המדהים של משב.

lernery

New member
תיקון

תוספת
לפעמים, הרצאה גם חוסכת זמן. אם אתה סטודנט שלומד ב-100% מהזמן שלו ולא תספיק לקרוא את הtext-book, כי הוא מכיל פי 3-4 מידע מאשר הדרוש לקורס, אז לך להרצאה. אם אתה מנסה לדחוס הרבה מאוד מידע במעט מאוד זמן, לך להרצאה. אם אתה רוצה להיות משקיע רציני - יש לך הרבה מאוד שנים לפניך להשקיע, וכדאי שיהיה לך זמן וכוח לקרוא text-books. בנוסף - אם אתה רוצה ללמוד איך ללמוד, זה אולי מצדיק הרצאה. זה בעצם מה שלומדים בבית הספר 12 שנה - איך ללמוד. באופן כללי, המשקיע הרציני דומה קצת לפרופסור. הוא מבצע כל היום ניסויים שמסתמכים על הידע התיאורטי שלו, ובד בבד צריך נגישות גבוהה לידע מתקדם, כדי ללמוד שיטות ו\או דרכים חדשות לבצע את הניסויים האלה. פרופסורים קוראים מאמרים, ספרים וכו', ומדי פעם משתתפים בכנסים מרוכזים - אבל רוב רובה של השכלתם באה מספרים. כנ"ל לגבי משקיעים. ה"כנסים" במישור הזה הם אסיפות מניות וכו', לא "כנסים" בחדר המסחר המדהים של משב.
תיקון
רוב רובה של השכלתם של פרופסורים באה מטקסטים שהם קראו (לאו דווקא ספרים כמובן).

קרלטון

New member
הזכרתי את שמך? ../images/Emo6.gif

נו באמת...
אני מבקש שלא תקרא לי יחצן...זה קצת מעליב את האינטיליגנציה שלי. בניגוד ל"יחצנים" - אני לא מסתיר את המקום בו אני עובד - ברוקר-טוב", מקום שאני מאוד אוהב לעבוד בו. לא מכיר עוד הרבה חברות שכל כך מכוונות לטובת הלקוח,פועלת בהגינות ושקיפות ללא משחקים וללא סעיפים קטנים. לא סתם הקורסים שלנו מלאים, באנשים שמלמים עבור הקורס. למה? פשוט כי זה שווה את הכסף. אני מעדיף לשלם עבור מוצר טוב מאשר לקבל בחצי חינם מוצר רע. אני משתדלים להקשיב למשוב של תלמידים בקורסים שלנו ולשפר ולהוסיף עוד חומר רלוונטי, בד"כ ללא שינוי בעלויות... אני מפיקים ערבי עיון בחינם ללקוחותינו ולקהל הרחב. ערבי עיון שאינם שיווקיים, אינם מכירתיים, כשכל המטרה היא להעשיר את הידיע של לקוחותינו ולשפר את שביעות הרצון. לעניין התעודות סל - עוד לא הראית לי תעודה שנסחרת מעל השווי ההוגן...אז תפסיק להשמיץ לעניין העמלות - העמלות היום מאוד נמוכות ואני יכול לומר לך די בוודאות שהם לא ירדו יותר. לעניין האורדרנט - אם בתי ההשקעות ירצו לפתח מערכת מסחר טובה מהאורדרנט - אני אהיה הראשון שישמח. משום מה אני לא רואה את זה קורה בימינו. שיהיה בהצלחה.
הזכרתי את שמך?

לא, אבל קפצת עם הכובע הבוער ולכן אתייחס.
כמובן שאתה יחצ"ן ויעידו על זה שלושת הלינקים בהודעה שלך בנוסף לחתימה שלך, שלא לדבר על התגובה הזאת שלך שהיא רובה ככולה פשוט פרסומת נטו. בהזדמנות זאת אפשר להזכיר כי יש מקום לפרסומות בתפוז ויש להן גם מחיר בשקלים. ואכן בתי השקעות ומכללות לרוב יודעים לרכוש את שטחי הפרסום האלה. לזכותך יאמר שאתה לפחות לא מציג את עצמך כתלמיד תמים כמו שמגיב אחר עושה פה. - לגבי תעודות הסל, הראת בעצמך דוגמא מאלפת של חוסר התאמה בין תעודת הסל לערך ההוגן ואף הודית במפורש שכך עשית, אל תתחמק, אין לי שום בעייה להביא לינק להודעה שלך אם תכחיש. - לגבי העמלות אני יכול להגיד לך בוודאות שהם ירדו גם ירדו, אבל הבטחון שלך מראה לי שזה כנראה לא יהיה ללקוחות שמגיעים דרך ברוקרטוב... חבל שזה המסר שאתה מעביר פה ללקוחות הפוטנציאלים והקיימים שלך. - לגבי האורדרנט טענת שזה מונופול ואין מה לעשות, שזה קשקוש, וגם פה אני יכול להביא את הציטוט שלך. בהצלחה.

moranach

New member
אתה ממשיך...

הזכרתי את שמך?

לא, אבל קפצת עם הכובע הבוער ולכן אתייחס.
כמובן שאתה יחצ"ן ויעידו על זה שלושת הלינקים בהודעה שלך בנוסף לחתימה שלך, שלא לדבר על התגובה הזאת שלך שהיא רובה ככולה פשוט פרסומת נטו. בהזדמנות זאת אפשר להזכיר כי יש מקום לפרסומות בתפוז ויש להן גם מחיר בשקלים. ואכן בתי השקעות ומכללות לרוב יודעים לרכוש את שטחי הפרסום האלה. לזכותך יאמר שאתה לפחות לא מציג את עצמך כתלמיד תמים כמו שמגיב אחר עושה פה. - לגבי תעודות הסל, הראת בעצמך דוגמא מאלפת של חוסר התאמה בין תעודת הסל לערך ההוגן ואף הודית במפורש שכך עשית, אל תתחמק, אין לי שום בעייה להביא לינק להודעה שלך אם תכחיש. - לגבי העמלות אני יכול להגיד לך בוודאות שהם ירדו גם ירדו, אבל הבטחון שלך מראה לי שזה כנראה לא יהיה ללקוחות שמגיעים דרך ברוקרטוב... חבל שזה המסר שאתה מעביר פה ללקוחות הפוטנציאלים והקיימים שלך. - לגבי האורדרנט טענת שזה מונופול ואין מה לעשות, שזה קשקוש, וגם פה אני יכול להביא את הציטוט שלך. בהצלחה.
אתה ממשיך...
אני לא מסתתר מאחורי ניקים אלמוניים...כמו 99% מחברי הפורום כולל אותך. אז אני מחוייב, לפחות כלפי עצמי, לתת תשובות מהימנות. אתה מוזמן לתת לי לינק להודעה בה הודיתי שתעודות הסל נסחרות מעל השווי ההוגן. מה שזכור לי זה שהתעודה המדוברת דווקא נסחרה מתחת לשווי ההוגן, וזה היה עיוות שוק שנוצל על ידי סוחרים זריזים. יעילות השוק מונעת בעצם הישנות של מקרים כאלו או הישארות שלהם לאורך זמן בשוק. אם תמצא לי שוק שהוא 100% יעיל ב-100% מהזמן אני אודה לך. אז יאללה, די להשתלח. לגבי העמלות - מאיפה הביטחון שלך שהם ירדו? אני אשמח לקבל מידע שאני לא מכיר. העמלות שמשלמים היום לקוחות בתי ההשקעות, על אחת כמה וכמה לקוחות ברוקר-טוב, הן נמוכות להפליא. אתה כושל בלהבין שמתחת לעמלה כזו העסק כבר עובר להפסד. אתה לא מצליח להבין שבשלב מסויים מחירים נמוכים מידי פוגעים בלקוחות. כאשר בעל הבית רואה שהרווח זעום, הוא לא ידאג להשקיע בכוח האדם, בציוד ובתוכנה. ולגבי האורדרנט - אתה מוזמן להציע לבתי ההשקעות תוכנה אחרת שתהיה יותר טובה ויותר זולה ואני בטוח שהם יקפצו על המציאה.

קרלטון

New member
יפה מאוד

אתה ממשיך...
אני לא מסתתר מאחורי ניקים אלמוניים...כמו 99% מחברי הפורום כולל אותך. אז אני מחוייב, לפחות כלפי עצמי, לתת תשובות מהימנות. אתה מוזמן לתת לי לינק להודעה בה הודיתי שתעודות הסל נסחרות מעל השווי ההוגן. מה שזכור לי זה שהתעודה המדוברת דווקא נסחרה מתחת לשווי ההוגן, וזה היה עיוות שוק שנוצל על ידי סוחרים זריזים. יעילות השוק מונעת בעצם הישנות של מקרים כאלו או הישארות שלהם לאורך זמן בשוק. אם תמצא לי שוק שהוא 100% יעיל ב-100% מהזמן אני אודה לך. אז יאללה, די להשתלח. לגבי העמלות - מאיפה הביטחון שלך שהם ירדו? אני אשמח לקבל מידע שאני לא מכיר. העמלות שמשלמים היום לקוחות בתי ההשקעות, על אחת כמה וכמה לקוחות ברוקר-טוב, הן נמוכות להפליא. אתה כושל בלהבין שמתחת לעמלה כזו העסק כבר עובר להפסד. אתה לא מצליח להבין שבשלב מסויים מחירים נמוכים מידי פוגעים בלקוחות. כאשר בעל הבית רואה שהרווח זעום, הוא לא ידאג להשקיע בכוח האדם, בציוד ובתוכנה. ולגבי האורדרנט - אתה מוזמן להציע לבתי ההשקעות תוכנה אחרת שתהיה יותר טובה ויותר זולה ואני בטוח שהם יקפצו על המציאה.
יפה מאוד
אני רואה שכבר הודית שיש מקרים של הבדלים בין שווי הוגן לשער בפועל, אתה קורה לזה עיוות, אבל העיוותים הזמניים האלה הם הכלל ולא היוצא מן הכלל, במיוחד בתעודות פחות סחירות וזאת בניגוד גמור למה שטענת לפני כן. זה לא מעניין שעיוות כזה לא נשאר לאורך זמן, מה שמעניין הוא שעיוותים כאלה נוצרים שוב ושוב ופוגעים במשקיע התמים והפשוט. דבר שני, זה שהתעודה נסחרה מתחת לשוויה ההוגן זה גרוע בדיוק באותה מידה כמו אם היתה נסחרת מעל לשוויה ההוגן. כמו שקובריידר הסביר לך בשרשור הקודם בעניין, הדבר גרם לכך שמוכרים תמימים מכרו כמות מצטברת עצומה בהפסד גדול ל"סוחרים הזריזים" האלה שאתה מזכיר. בכל מקרה יש פה הפסד למשקיע הפשוט. אם היתה נסחרת מעל לשוויה ההוגן אז היו קונים ביוקר לטובת הסוחרים המתוחכמים או עושה השוק. אם נסחרת מתחת לשוייה ההוגן אז הם מוכרים במחיר נמוך מדי לטובת הסוחרים המתוחכמים או עושה השוק. תפסיק להתעלם מזה, אתה עושה את עצמך מטומטם וזה לא מתאים לך, בנוסף מרווחי הביד-אסק הם-הם הרווח הגדול של עושה השוק, ישנן תעודות בלי דמי ניהול בכלל (!) או עם דמי ניהול נמוכים מאוד, אולי אתה מציע לעושי השוק לעבוד לשם שמיים כמו ברוקרטוב שעושים ימי עיון לשם שמיים?
לגבי העמלות ומערכת המסחר, מה שאתה לא מצליח להבין זה שחברה יעילה יכולה לעבוד גם עם עמלות קרובות לאפס ועדיין לא רק להרוויח אלא אף לבלוט בתחומה. אם הנושא קשה לך להבנה אני מציע שתקרא את השרשור לגבי ההנפקה של IB לפני כשבוע-שבועיים. חברה ששברה את השוק ובגדול, יש לה שולי רווח מכובדים של כ-50% אם אני זוכר נכון, עם עמלות בתחתית, מתחת לרוב המתחרים, עם ריבית משולמת ללקוחות על מזומן גבוהה, מעל לרוב אם לא לכל המתחרים, עם ריבית נגבית על מרג'ין נמוכה יותר מרוב אם לא לכל המתחרים, הכל בזכות היעילות, הדינמיות והחדשנות שלה, והשורה התחתונה היא להפסיק להתבכיין על עלויות ובמקום זאת לחשוב איך להביא תועלת ממשית ללקוח - כך גם בית ההשקעות ירוויח ובגדול. ולגבי ניקים אלמוניים, לא הבנתי, moranach זה שם? זה נשמע לי כמו ניק אלמוני ממש כמו כל ניק אחר...

KobeRider

New member
לי ברור שהעמלות ירדו

אתה ממשיך...
לי ברור שהעמלות ירדו
לא שאני יודע כמה עמלות משלמים לקוחות ברוקר-טוב, אבל המגמה בשוק ההון העולמי בשנים האחרונות מאוד ברורה, וברוקר שיפספס את העגלה יפסיד את המירוץ. פעם חשבו ש-15$ לפעולה זה מחיר מינימום, היום זה ירד ל-7$. פעם אמרו שאין דבר כזה מסחר בחינם, היום יש כבר ברוקרים שמציעים מסחר בחינם, ולא צריך להיות בעל הון עצמי של משפחת רוקפלר בשביל לפתוח שם חשבון, ולא מדובר באיזה ברוקר קיקיוני אלא ב- Banc of America Securities [לינק ל-PDF], שהוא חטיבה בתוך Bank of America. הנקודה השנייה היא Low cost investing שהפכה להיות דגל להשקעה נבונה. ובדיוק כמו שדמי הניהול של קרנות נאמנות ירדו בערך בחצי ב-10 שנים האחרונות, וכמו שדמי הניהול של ה-ETF יורדים משנה לשנה או נעלמים לגמרי, כך גם עמלות הברוקרים יורדות. הנקודה האחרונה היא המודל הרווחי של הברוקרים. הראתי כאן את עמודת ההכנסות של IB של ETRADE, שני ברוקרים מובילים, ולשניהם העמלות אינו מקור הכנסה עיקרי, אלא עשיית שוק [במקרה של IB] וריביות והלוואות [במקרה של ETRADE]. על ברוקרים שהם חלק מבנקי השקעות אין בכלל מה לדבר, העמלות זה פסיק מהרווחים שלהם, בדיוק כמו שהעמלות של הבנקים בארץ זה פסיק מהרווחים שלהם. אם ברוקר מסויים מסתמך 100% על עמלות [כלומר הורדה בעמלות תוביל אותו להפסדים] כנראה שהוא לא משחק נכון את המשחק, כי המגמה כבר כאן. יכול להיות שהיא תמשך 5 שנים, ויכול להיות 10 שנים, אבל בסופה העמלות יהיו רחוקות מאוד ממה שהכרנו עד לא מזמן.

la DVD

New member
מוזר שלא היה לך זמן להירשם לקורס הזה

לגבי קורסים
שלום, הקורס שטלנירי מחלקים חינם לא רציני מספיק - הסתכלתי על הסיליבוס... לדעתי הקורס הכי רציני שראיתי עד כה זה של "המרכז להשכלה פיננסית" והוא עולה בסביבות ה- 5K ש"ח. אני לא מדברת מניסיון, אני רוצה להרשם אליו.. עוד לא נרשמתי כי לא הסתדרו הימים. מצורף להודעה לינק לאתר שלהם. אם יש עוד אנשים שיכולים להמליץ (מניסיון) על מכללות או קורסים אני מאוד אשמח לשמוע. ולא... להפנות אותנו ל- google לא נחשב המלצה... תודה ושיהיה סופ"ש נעים Yifatela
מוזר שלא היה לך זמן להירשם לקורס הזה
כי להירשם לתפוז במאי 2007 היה לך זמן

מצב
הנושא נעול.
למעלה