קורלציה בין מעוף לנאסדק

מצב
הנושא נעול.
מבני קורלאציה זה חשוב

רגע רגע רגע
אם הייתי חושב שגיליתי משהו מדהים ? הייתי מפרסם את זה פה ? אבל יש לזה עדיין חשיבות עצומה לקורלציה הזו למרות שהיא איננה מטבע קשה. החשיבות שלה לאזן קורלציות אחרות שאפשר למצוא בסטיית התקן הגלומה הממוצעת, ביחס כתיבה קול/פוט ושינוי פוזיציות. כמו שכתוב באתר שאינסטיטיושן הצביע עליו - הזנב מקשקש בכלב. האופציות מקשקשות במדד. ולכן מהאופציות אפשר להשליך על המדד. בשבוע שעבר - האופציות צעקו מעלה מעלה מעלה. אבל הארביטראז' הרג את זה עד יום ה'. אני חושב שזה נתון חשוב מאוד להבנת השוק. ונתון חשוב מאוד בכל מודל שנבנה על השוק.
מבני קורלאציה זה חשוב
לא נראה לי סביר מראש, לא התוצאה, ולא העובדה שפירסמת. שני כלכלנים הולכים ברחוב, ורואים שטר של 100$ מונח על המדרכה. "עזוב", הם אומרים אחד לשני - "זה מזויף. אם זה היה אמיתי, מישהו כבר היה לוקח את זה". אני התייחסתי לפוסט שלך בתור סיפור של "ראיתי שטר מזויף של $100 מונח על המדרכה", ושאלתי את המינימום שהייתי צריך בשביל לדעת אם הוא באמת מזויף ובאיזה רחוב זה. ואני בהחלט מסכים עם מה שכתבת.

DUDI2004

New member
תיקונים

אם הבנתי נכון, (דודי - תתקן אותי)
מה שדודי עשה זה לקחת, עבור כל יום, את שינוי השער (באחוזים או בנקודות) בין שער פתיחה לשער סגירה, ולבצע קורולציה בין השינויים של הנאסדאק לשינויים של המעוף. מה שהנתון ממקודם אומר זה שבסיכוי מצוין, אחרי יום של 3% עליה בנאסדאק, יהיה יום של בערך 3% עליה במעוף. יכול להיות שלא הבנתי נכון, ואם כן זה נשמע Too good to be true. בכל מקרה, אני מקווה שיהיה לי זמן לבדוק מחר.
תיקונים
אני לא בדקתי הפרש בין מחיר פתיחה למחיר סגירה. אני בדקתי הפרשים בין מחירי סגירה. פלייר מערער על זה. אני טוען שיש לזה חשיבות. ושמה שפלייר טוען שווה בדיקה.

DUDI2004

New member
לא מדויק

בשני הכיוונים - קורלציה גבוהה מאד
(בשני כיווני ה Lag, הקורלציה צריכה להיות גבוהה מאד) תסתכל על זה כשני אותות שלו היו נסחרים 24 שעות - הם היו בעלי קורלציה גבוהה. ונניח אין קורלציה בין אות לבין עצמו אפילו בהפרש של יום. כעת ההגדרה של הבדיקה של דודי - היתה הפרש בשערי סגירה. לכן הנאסד"ק - זו דגימה של אות אחד בין שעה 23:30 שעון ישראל ל 23:30 בלילה למחרת. והמעו"ף - זו דגימה של האות השני בין 16:45 שעון ישראלה ל 16:45 בלילה למחחרת. לכן כיוון אחד של ה Lag מכיל, את כל הקורלציה שהיתה בין האותות בין השעות 23:30 ל 16:45, וכיוון שני את הקורלציה בשעות 16:45 ל 23:30
לא מדויק
כי הם לא נסחרים עשרים ו4 שעות. השינוי בנאסדק נעשה כמעט ללא חפיפה למעוף ומשפיע על המסחר במעוף למחרת. כלומר הדגימה של המעוף מושפעת מהשינוי בנאסדק המופיע כנתון לפני תחילת המסחר. בכוון השני היה מקום לבדוק את השפעת מחיר הפתיחה של הנאסדק על מחיר הסגירה במעוף. והרי אנחנו יודעים שהוא משפיע גם כן.

maofplayer

New member
זה שהם לא נסחרים

לא מדויק
כי הם לא נסחרים עשרים ו4 שעות. השינוי בנאסדק נעשה כמעט ללא חפיפה למעוף ומשפיע על המסחר במעוף למחרת. כלומר הדגימה של המעוף מושפעת מהשינוי בנאסדק המופיע כנתון לפני תחילת המסחר. בכוון השני היה מקום לבדוק את השפעת מחיר הפתיחה של הנאסדק על מחיר הסגירה במעוף. והרי אנחנו יודעים שהוא משפיע גם כן.
זה שהם לא נסחרים
24 שעות - זו בעיה טכנית, אבל לא קשורה לאינפורמציה הטעות בפרספקטיבה שלך הוא כזה: זה לא משפיע למחרת, אלא משפיע מידית בשל הקורלציה. יש מחיר תאורטי שהוא מחיר המעו"ף - שלא נסחר, אבל משתנה כפונקציה של האינפורמציה תוך כדי המסחר בנאסד"ק, כאשר למחרת בבוקר מתחילים לסחור מהמחיר החדש המכיל את כל המידע. לכן אי אפשר לנצל זאת! מחיר הסגירה, לא רלוונטי אפילו דקה אחרי שנגמר המסחר בישראל. אין מה להסתכל עליו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה