קורבנות תוכנית ויסקונסין המרושעת והארורה

קורבנות תוכנית ויסקונסין המרושעת והארורה

מהישיבה הארבע-עשרה של הכנסת השבע-עשרה

סופה לנדבר (ישראל ביתנו):

גברתי היושבת-ראש, חברי חברי הכנסת, כנסת נכבדה, אני רוצה לשלוח מכאן תנחומים למשפחת רודיצקי על פטירת בתם, אלה פטרושניק.

אלה, זיכרונה לברכה, היא אחד מהקורבנות של תוכנית ויסקונסין. היא השאירה אחריה אמא חולה מאוד, בקושי זזה בסלון, לא מתפקדת, ושני ילדים שאחד מהם סובל מפיגור שכלי קשה. אלה, זיכרונה לברכה, נשלחה לעבודות ניקיון באמפיתיאטרון של קיסריה, בשעות החמות של היום. הגברת הזאת התחננה ואמרה שהיא חולה, שהיא רוצה לעבוד אבל לא מסוגלת, אבל מי שמפעילים את התוכנית לא היו בני-אדם כלפיה.

מה בסך הכול ביקשה האשה הזאת? להחליף לה את העבודה בכפייה בעבודה נורמלית שהיא מסוגלת לבצע? היא נפטרה, ומה בסך הכול מדינת ישראל חסכה על האשה הזאת? ‎1,240 שקל. זה היה שווה להרוג את האשה הזאת? זה קורבן נוסף על כל קורבנות תוכנית ויסקונסין.

ופרופסור אחד - ואת שמו בכוונה לא אזכיר - פרופסור לרפואה, בן-אדם מבוגר עם ניסיון אדיר ברפואה בחבר המדינות, שלחו אותו לעבודות ניקיון והוא אמר: רבותי, אני רופא - לא הסתיר שהוא פרופסור - אני רופא, אני רוצה לעבוד; אבל אף אחד לא הקשיב.

או סלאמטין לילה, בת ‎59, חולה בעמוד השדרה, גם היא נשלחת לעבודות ניקיון; או סטרוניקה פנלה, אם חד-הורית לילד שסובל מפיגור שכלי ומאפילפסיה - גם אותה שולחים לעבודות ניקיון, כאשר בבית נמצא ילד שזקוק להשגחה במשך ‎24 שעות ביממה, ומדינת ישראל מרשה לעצמה לעשות את זה עם עשרות אנשים, עם אלפי אנשים.

בתוכנית הזאת משתתפים היום ‎18,000 איש. יכול להיות שהמטרה היתה קדושה, ואדרבה - לעבוד זה לא רק כבוד, זהו רצונם של האנשים שמשתתפים בתוכנית ויסקונסין. אבל עבודה בכפייה כאשר במדינת ישראל אין מקומות תעסוקה? עבודה בכפייה - תחשבו על זה, רבותי - איפה אנחנו חיים? ‎18,000 איש מתייצבים מדי יום במרכזי תעסוקה בחדרה, באשקלון, בנצרת-עילית ובירושלים.

התוכנית הזאת אושרה בחוק ההסדרים, ולדעתי היא משמשת עלה תאנה לקיצוצים. הבטחת הכנסה היא קצבה שאדם מקבל כדי לסיים את החודש שלו. ‎1,240 שקל בסך הכול.

מהיום שבו התחילה תוכנית ויסקונסין, רק ‎15% עובדים, ואף אחד לא שואל לאילו עבודות שלחו את האנשים האלה. האם זה פתרון - במקום להיות רופא, להיות מנקה? במקום פרופסור או מהנדס, להיות מנקה? ‎20% הפסיקו לקבל קצבאות, ואתם יודעים למה? אף אחד לא התעניין, אדוני, למה הם הפסיקו לקבל. רומסים את הכבוד של בני-אדם כאשר לוקחים אדם ולא שואלים אותו: מסוגל, לא מסוגל, איך אתה חי, מה אתה מסוגל.

אני הייתי אצל המשפחה הזאת. אתה יודע, אדוני היושב-ראש, אני פשוט יצאתי משם בהלם. דירה באזור של סלאמס, חיות שם כמה נפשות - דירה ריקה לגמרי, בלי אוכל במקרר - - -

היו"ר גדעון סער:

איפה?

סופה לנדבר (ישראל ביתנו):

באור-עקיבא. המשפחה שנשארה היא בעצם אמא ושני ילדים - האחד, כמו שאמרתי, עם פיגור שכלי - והמדינה חסכה ‎1,240 שקל, ובלי האשה הזאת המשפחה הולכת לאיבוד.

אז טוב שבמדינת ישראל יש אנשים טובים, שהביאו קצת אוכל, קצת כסף. אני הייתי אצל אנשים אלה כיושבת-ראש הפדרציה, הבאתי צ'ק מאנשים טובים. אני שואלת: למה, רבותי? הרי למה, למה זה קורה מול העיניים שלנו?

רבותי, אני חושבת שאי-אפשר היום להסתיר את האמת. בתוכנית הזאת יש בעיות קשות. נכון, כמו שמבצעים אותה היום כאן במדינת ישראל, הכוונות היו טובות - לשלוח אותם לעבודה - אבל לא פיתחו מקומות תעסוקה, ומה שקורה היום מול העיניים שלנו זה סחר בבני-אדם. אנשים, יהודים ולא-יהודים - אלה שמשתתפים בתוכנית - הופכים להיות עבדים במדינת ישראל.

המשתתפים עובדים לעתים משרה מלאה, ולפי החוק, אדוני, הם היו צריכים לקבל עבור זה ‎2,400 שקל, והם מקבלים ‎1,500 שקל. איפה אנחנו חיים, רבותי?

יהי זכרם של קורבנות אסון ויסקונסין מבורך, ויהי כל מי שהיה מעורב באסון ויסקונסין מנוגד העניינים המרושע והאכזרי ובראשם אבי אסון ויסקונסין מקולל לעולם ועד.

blackbomber

New member
אין יותר "מרושע וארור" מהשמאל הקומוניסטי

"אסון, מרושע, אכזרי, מקולל".... זה הפרצוף של השמאל הקומוניסטי...
ככל שתלכלך, אל תתפלא באם תמצא את עצמך יותר מלוכלך מאשר תכננת ללכלך.

תרים להנחתה, ננחית!!! עד שתלמד דרך ארץ.

למעלה