קוראת סמויה..

עיגולי

New member
קוראת סמויה..

בוקר טוב, עד כה הייתי קוראת סמויה, כי גם לא היה יותר מידי מה לספר, ובעיקר העברתי את המידע הנדרש לאמא שלי שבעקבותיה אני מבלה בפורום הזה. מזהירה זה יהיה קצת ארוך ... לפני כחודש וחצי החליטה אימי בת ה- 60 להקשיב לפרסומת המעצבנת שהייתה בכל פעם שהתקשרו לזימון התורים של מכבי ואמרו לה שלא כדאי לשמור דברים בבטן והגיע הזמן להיבדק לזיהוי סרטן המעי הגס. מהון להון היא ניגשה לעשות את הבדיקה הלא נעימה בעליל.. וכמובן התוצאות היו מרעישות!! ממש מסיבה, המון פוליפים מכל הגדלים והמינים, ובכל מיני מקומות שונים, ו-2 גידולים סרטניים גדולים (לפי דברי הרופא). איך שהחיים מתהפכים מהקצה אל הקצה, בראש ובראשונה שלה ... ואח"כ של כל אלו אשר מלווים אותה לכל אורך הדרך. לקח שבועיים עד שהסתיימו כל הבדיקות, חזרו פעם שנייה על הקולונסקופיה, הוציאו את מה שאפשר, עשו סי.טי שיצא נקי, וקבעו תור לניתוח שבוע לאחר מכן. הניתוח התקיים לפני כ- 10 ימים ניתוח קשה שהחל בלפרוסקופיה ועקב סיבוך המשיך בפתיחת בטן, במהלכו הוציאו את החלק הנגוע וכל מה שמסביבו כמובן.. ההחלמה עברה יחסית בסדר, אחרי 3 ימים של מורפין צמוד, עברו למשככי כאבים פחות ממסטלים, שאיתם היא מבלה עד היום, לאחר ששוחררה הביתה רק אתמול. וכמובן הדבר לו חיכינו לאורך כל ההחלמה, הבדיקה הפתולוגית !!! אוי כמה מחכים לשמוע שהכל בסדר .. ושאין צורך בשום המשך טיפול, ושרק מעקב כזה או אחר יפגיש אותנו עם ביה"ח בפעם הבאה, אבל לא ... בבדיקה הפתולוגית נמצאו 4 בלוטות נגועות, הרופא עודד אותה (עד כמה שאפשר), ואמר שמזל כי אלו הבלוטות הצמודות לגידול עצמו, וכמובן שנדרש המשך טיפול ומעקב אונקולוגי ... מדהים איך שאתה מכין את עצמך לאופציות האלו, ויודע שיש סיכוי ממשי לכך שיהיו נגיעות סרטניות, ואז כשמגיע רגע האמת ואתה שומע את זה מהרופא אתה לא מאמין למשמע אוזניך .. (לא יודעת אם ככה זה היה גם אצלכם, לפחות אצלנו זה כך היה). האמת שאימי מפגינה חוזק שלא יאמן, ולוקחת את הכל באיזי ובהרבה הומור, ומייד לאחר שתתחזק פיזית היא תתכונן למלחמה הבאה בתור.. כי זוהי דרכה. ואני, עוד מנסה לעכל מה "נפל" עליי, כבת הקטנה, לא קל להיות מהצד המלווה, ולראות את הבנאדם מתמודד עם כל הבשורות,הכאבים,חוסר הוודאות, ומצד שני תמיד להיות חזק שם בשבילו, לעודד, לתמוך, לחזק, להצחיק.. אני שואבת ממנה המון כוח (כמו תמיד), וזה מה שנותן לנו את האנרגיות לרוץ ולהסתער על היעד הבא,הטיפולים הכימוטרפיים. אשמח לשמוע מכם מידע מפורט יותר על התהליך של הטיפולים הכימוטרפיים, הבנו שיש כמה פרוטוקולים אפשריים, וכו'. בברכת חג שמח, וכמה שפחות כואב... להשתמע,

t32

New member
שלום עיגולי וחג שמח

נשמע שנפלה עליכם בשורה לא קלה באמצע החיים אבל תתעודדי, לפחות אמך הגיעה לבדיקה ולטיפול ולא דחתה לעוד שנה שנתיים שאז מי יודע מה היה קורה. לפי מה שכתבת נראה כי יש לכם רופא מצוין ומעל לכל גם 'בן אדם' . וזה חשוב מאד בתהליך ההחלמה, וגם שאמא שלך היא פייטרית רצינית. כמה טוב לך שהיא כזו וכמה טוב לה שיש לה אותך לצידה. אכן מדובר בקרב, אבל אפשר לנצח. לגבי טיפולים אפשריים, תצטרכי לתת יותר מידע 'יבש' לגבי שלב המחלה ואני בטוחה שהגולשים וד"ר הוברט יוכלו להשיב. בהצלחה ורק בריאות תמר

עיגולי שלום

הבשורות הרעות שאמך תזדקק לטיפול. הבשורות הטובות שאין כרגע ממצאים לגרורות. וסביר להניח שמדובר בטיפול מונע. הצעתי לך. אינני יודעת מי האונקולוג המטפל. רצוי לעשות סבב אונקולוגים ולמצוא את זה שמתאים לכם. זה שאתם מתרשמים מאישיותו. אתם חייבים חייבים לדרוש בדיקת סיטי פט ולא סיטי רגיל. על מנת לשלול כל התכנות לגרורות בגוף בהצלחה. אנחנו פה בשבילך

עיגולי

New member
ראשית, תודה..

בוקר טוב, תודה על תשובותיכן, איזה מידע נוסף "יבש" נדרש ? אני אנסה להשלים את החסר.. מה זה סי טי פט ? האם ניתן לעשותו בכל מקום ועם הפנייה רגילה ? פשוט מבקשים מהרופא ? תודה,

osher121212

New member
היי

שלום לך עיגולי. את המידע הרפואי תקבלי מד"ר הוברט ומהרופאים שיטפלו באמך.אני לא רוצה להלאות אותך בסיפורה של אמי שנמצאת כרגע בטיפולים אבל - אני רוצה להמליץ בחוםעל פורום תמיכה:http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-879-7536,00.html (אני לא יודעת אם נהוג להמליץ פה על פורומים אחרים,מקווה שזה בסדר...) הרבה הצלחה אופטימיות ובריאות.

hubert

New member
טיפול מונע

1.לאור ריבוי הפוליפים במהלך הקולונוסקופיה,יש להמליץ לכל קרובי המשפחה מדרגה ראשונה לבמע קולונוסקופיה, ולבצע לא בדחיפות יעוץ גנטי. 2.בלוטות הלימפה שסמוכות לגידול מעורבות ולכן היא בשלב 3,בשלב זה אנו ממליצים על טיפול כמוטרפי משלים, הנמשך 6 חודשים.הטיפול כולל 2 תרופות אוקסליפלטין ן5FU,ישנם 2 פרוטוקולים אפשריים:הפרוטוקול הארופאי המצריך הכנסת פורט תת עורי דרכו ניתן הטיפול,ומשך כל טיפול הוא 48 שעות אחת לשבועיים. הפרוטוקול השני הינו האמריקאי הוא כולל אותן התרופות אין צורך בהכנסת כפתור אך הטיפול ניתן אחת לשבוע , לכל פרוטוקול יתרון וחסרון, ההחלטה הסופית הינה של האונקולוג המטפל תוך התאמה למטופל. בהצלחה ד"ר הוברט

דניפי

New member
תגובה מאוחרת

בוקר טוב לגבי מידע רפואי, אין ספק שכדאי לך לסמוך על הרופאים שלך. ומידי פעם לקבל גיבוי ברשת . אחרת נוצר מצב של עודף מידע מבלבל. לגבי מכלול הדברים שאנו עוברים , המערכת מעבירה אותנו במהירות מקרב לקרב כך שאנו לא יכולים לראות את כל המערכה. או לא רוצים לראות . לעיתים טוב שכך הוא הדבר. אני אחרי ארבע שנים מאז פרוץ המחלה הספקתי לא רע . יש לי הרבה מה לכתוב וכתבתי ותוכלי לקרוא בטורים ועוד . נותר לנו להילחם לחרוק ציפורניים ולצחוק . מחזיק לכולם אצבעות . דני פנחס

למעלה