קופצת לשאול שאלה

קופצת לשאול שאלה

מהפורום לקראת הריון, רקע: יש לנו ילדה מקסימה בת 3.5 שנקלטנו להריון אחרי שנתיים וחצי של נסיונות אבל בשיטה הטבעית, כרגע אנחנו מנסים שנתיים (אף פעם לא השתמשנו באמצעי מניעה גם לא אחרי הלידה), הלכנו לרופא נשים ועשיתי בדיקות של פרופיל הורמונים (אם אני לא טועה) במהלך המחזור - הבדיקות יצאו תקינות, עכשיו הרופא שלח אותי לעשות 1001 בדיקות דם וכששאלתי למה הוא אמר לי שזה בכדי להחליט אם לגשת לטיפולי פוריות. השאלה שלי: מה הדיקות האלה? ואיך הרופא מחליט אם לשלוח לפוריות? האם גם במקרה שהכל תקין יכולים להתחיל? תודה

נועם@בת

New member
האם בעלך עשה בדיקת זרע?

אם תספרי לנו איזה בדיקות שלחו אותך לעשות, נוכל להתייחס אליהן. אם יש ביוץ סדיר ואין הריון, מתחילים בבירורים נוספים. ברגע שמאתרים בעיה כמובן שמנסים לפתור אותה או לעקוף אותה. גם אם לא מאתרים שום בעיה מנסים בכל זאת לעזור על ידי הזרעות או טיפול הורמונלי, שכן לא הושג הריון אז כנראה יש בעיה שלא אותרה. בהצלחה נועם

חלק מהבדיקות שנתנו לי

- RH:0120600 - HIV-1+2 FIRST:0073800 - RUBELLA Ab lgG:0073400 - TOXOPLASMA Ab: 0068300 - COMPLETE BLOOD COUNT:0000100 - VDRL:0060400 - VARICELLA ZOSRER Ab:0075600 תודה

אם לא השתמשתם באמצעי מניעה

בשמך שלוש וחצי שנים (כגילה של הבת שלך), ולא נכנסת להריון, זו אינדיקציה מספיק טובה להתחיל טיפולים. בדרך כלל לאחר שנה של נסיונות ללא הצלחה, מתחילים טיפולים. חלק מהבדיקות שהוא נתן לך כמו אדמת וטוקסופלסמוסיס וספירת דם, הן לא בדיקות שקשורות לפוריות אלא בדיקות כלליות לפני הריון. האם הוא נתן לך לעשות פרופיל הורמונלי? בדיקות כמו: FSH, LH, PROGASTRON כאלה מין? אלה הבדיקות החשובות, וכמו כן, צילום רחם אולי.

עשיתי את הבדיקות של פרופיל

הורמונלי והבדיקות אכן יצאו תקינות, לגבי צילום רחם הרופא אמר שהוא ישלח אותי אחרי שהוא יקבל את התשובות של הבדיקות+בדיקת זרע. - הוא אמר שיש סיכון בצילום רחם זה נכון?

ססוני

New member
מרביתנו עברנו צילום רחם. לא ידוע לי

על סכנה מוחשית כתוצאה מהבדיקה (כוונתי, לא מדובר בבדיקה מסוכנת יותר מבדיקות אחרות). מאחר ועברת ברור הורמונלי והכל לשמחתך תקין, השלב הבא הוא לשלול בעיה מכנית כלשהי שרק הצצה פנימה תגלה. אולי הרופא שלך רוצה למנוע ממך שלל בדיקות, אבל אל תשכחי שעדיף לשלול בעיות באופן מהיר ופשוט במקום לפנות מהר מדי לטפול הורמונלי. בכל מקרה תעשו בדיקת זרע. מקווה שעזרתי.

נועם@בת

New member
על רוב הבדיקות תצטרכי לחזור

RH נשאר קבוע לכל החיים, רובלה- אדמת, אם היית מחוסנת סביר שנשארת, כנ"ל לגבי טוקסופלסמוזיס. ספירת דם ובדיקות אחרות שנוגעות לבריאות כללית חייבות להיות מעודכנות. בסופו של דבר אם את ישובת אצל האחות ושואבים ממך מבחנות של דם, זה כבר ממש לא משנה אם יקחו 5 או 7, ובטח אין טעם למחוק חלק מהבדיקות כי אי שם באיז הטופס ישן יש לזה כבר תוצאות. בצילום רחם, כמו בכל התערבות כירורגית יש סיכון. בהצלחה נועם

למעלה