קוסובסקי מקרינקה

רותם39

New member
קוסובסקי מקרינקה

שלום דב, 1. העיירה קרינקי (קרינקה) נכללת בקבוצת העיירות סביב גרודנה, שבהן עוסק המחקר של ההיסטוריונית תקוה פתאל-כנעני. (יש כ-40 איזכורים לעיירה). העיירה קמינקה אינה כלולה ברשימת העיירות שבמחקר. 2. שם המשפחה קוסובסקי נגזר משם העיירה KOSOV או KOSSOVO אשר במחוז סלונים (נמצאת במרחק 140 ק"מ מגרודנו). כנראה שבתחילת המאה הי"ט יוצאי קוסובו אימצו לעצמם את שם המשפחה קוסובסקי. לפיכך, כל ה"קוסובסקים" אינם בהכרח קרובי משפחה. 3. האם ידוע לך שם האב של פרומה קוסובסקי?

dovo1

New member
קוסובסקי

עדיין לא הגעתי למשפחה זו אך ידוע לי כדלקמן: הורי פרומה ק' היו משה ושפרינצה. כ"כ, רחוב קוסובסקי בת"א (ליד הירקון) הוא על שם אחד מבני המשפחה, שעפ"י עיריית ת"א היה........ שכחתי- אם זה חשוב, אחפש טוב, אך הוא היה משהו כמו סופר או רב שכתב ספר בי-ם לפני כ-40 שנה. האם יש לך קוסובסקי מהורודוק? שכן בבית התפוצות ישנו סרט על הורודוק, ובו מצולמת משפחת קוסובסקי כולה, בבהירות רבה !!! דב

רותם39

New member
קוסובסקי ובובליק

אני התחלתי ממש לאחרונה לחקור את משפחת קוסובסקי והרבה לא ידוע לי. אני מתחקרת קרוב משפחה שהכיר את בני קוסובסקי מגרודנו, לונה ומהעיירות שבסביבה, ולאט לאט הפאזל הולך ומתמלא. 1. לא ידוע לי על קוסובסקי מהורודוק. אגב, בשטעטל-לינק יש כמה מקומות בשם הורודוק. לאיזה מהם הכוונה? ארצה בוודאי לראות את הסרט בבית התפוצות על משפחת קוסובסקי כולה. 2. אח של סבא-רבא שלי נקרא: משה קוסובסקי (לא ידוע לי שם אשתו). ידוע לי שהיו לו בנים, שכולם היגרו לארה"ב. אחד מבניו נקרא VICTOR KOSOW. בתו של ויקטור הייתה שחקנית קולנוע בהוליווד, ששמה סילביה סידני (סרטיה הם משנות הארבעים). כמו-כן, ידוע לי שלמשה הייתה גם בת, שנשארה באזור גרודנו. לא ידוע לי שמה. האם יש אפשרות שזוהי פרומה? ... 3. הזכרת בהודעה קודמת את בובליק מגרודנו. בדיוק אמש נתקלתי בשם של גדליה בובליק מגרודנו. באנצקלופדיה של גלויות (עמ' 627) מוזכר שיש רחוב על שמו בשיכון ותיקים בנתניה. האם הוא שייך ל"כוחותיך?" 4. באותה אנציקלופדיה מוזכר גם ר' חיים קוסובסקי מגרודנו, שעלה לא"י והייה רב. כמדומני שהרחוב בשכונת בבלי הוא על שמו.

רח' גדליה בובליק בירושלים

בשכונת רמות http://www.jerusalem.muni.il/jer_sys/pro/rehovot/rehovot.asp?STREET_KOD=4447 (אחותי בדיוק מוכרת את דירתה ברחוב זה)

שרי סילבר

Active member
קוסובסקי למיטב זכרוני הזמר ששי קשת הוא במקור יששכר קוסובסקי. איני בטוחה מהיכן משפחת קוסובסקי במקרה שלו, אולי שווה בדיקה.

ששון קוסובסקי מקיבוץ גליל ים

בכתבה המצ"ב הוא מעיד שאביו המנוח שימש כרב בקיבוץ וסבו היה גבאי בית הכנסת בת``א.

רותם39

New member
תודה רחל על הקישור לכתבה

בשלב זה לא ידוע לי על קשר משפחתי ששון קוסובסקי. היתה אצלנו במשפחת קוסובסקי שחקנית קולנוע אך זמרים - אין. הדפסתי את הכתבה והיא נכנסת לקלסר של קוסובסקי. מי יודע...

רותם39

New member
עוד משהו על קוסובסקי ובובליק

אבל קודם כל: הייתה כאן בשרשור תגובה של dovo1 בנושא: "אנחנו מתקדמים" עם הפנייה לבית התפוצות. התגובה נעלמה לי מהשרשור. בשיחה נוספת עם הקרוב מגרודנו, הנה מה שהעליתי: פרומה קוסובסקי מגרודנו איננה הבת של משה קוסובסקי (האח של סבא-רבא שלי ) המוזכר בהודעה שלי לעיל. הקרוב שלי זוכר את קוסובסקי מגרודנו. לדבריו, הייתה להם חנות בדים. כמו-כן, הייה לו מורה בביה"ס בגרודנו ששמו בובליק. בוודאי ידוע לך דב, שבמאגר של יד ושם ישנו דף עד לזכרה של פרומה (קוסובסקי) בובליק.

dovo1

New member
קוסובסקי, בית התפוצות ועוד....

1. בבית התפוצות, אצל רבקה אדרת 03-6405885, יש סרט מרתק שצילם הגביר מארה"ב שחזר לעיירת הולדתו, היא הורודוק, ובו מצולמת, בין היתר, משפחת קוסובסקי מהורודוק, בבהירות רבה. מדהים ומרתק. 2. ידוע לי על דף עד לפרומה ק', שנכתב ע"י אחות של סבתי. 3. לצערי, עדיין לא הגעתי לחקר משפחת קוסובסקי, שהקירבה שלי אליה היא אמא של סבתא שלי היא פרומה בובליק, לבית קוסובסקי, מקרינקה. 4. רותם39, חשוב לי מאד לדעת כל פיסת מידע, לפני שיהיה מאוחר.בטלפון? 5. זכור לי שהיה מורה בבית בובליק, אנסה לברר עם אימי, ילידת הארץ. 6. אם לקוסובסקי היתה חנות בדים, זה מסתדר לי אולי מכיוון משפחת בובליק (וקוסובסקי?), שייצרו ווילונות !? שבת שלום

קוסובסקי, האם הכוונה לספר הנ"ל?

אוצר לשון תלמוד ירושלמי,קונקרודנציה מאת משה בן חיים יהושע קוסובסקי.

rabino

New member
יוסף קוסובסקי

לסבתו של אבי פרודה רבינוביץ בת צבי הירש ומרושה פומרנץ ממלץ היתה אחות שהתחתנה עם יוסף קוסובסקי.ואחות נוספת שהתחתנה עם שמשון פוחושבסקי.העיירה מלץ נמצאת לא רחוק מקוסובה.

רותם39

New member
יש הרבה קוסובסקי

באזור גרודנו וולקוביסק. בשלב הזה אני שואבת מידע מהקרוב שלי מגרודנו. הידע שלו הוא עד לרמה של סבא וסבתא שלו, שנולדו בשנות החמישים של המאה ה-19 (והם הסבא רבא וסבתא רבתא שלי). הידע והזכרון שלו ממש מדהימים. כשאסיים את השלב הזה, אצעד אחורה לתקופה של המחצית הראשונה של המאה ה-19ואז אעזר בארכיונים ובוודאי יתגלו קשרים רחוקים נוספים שמקורם מקוסובו ומעיירות אחרות באזור גרודונו וולקוביסק.

ronrabin

New member
קוסובסקי

מצאתי היום תמונה של משפחת אמי על רקע האנדרטה בלטרון של חללי חיל השריון . בדיוק מעל השם של דודי מופיע השם עוזר קוסובסקי. אינני יודע אם יש קשר (כי הוא במקור מגרמניה) - אבל , לך תדע ...

רותם39

New member
לך תדע...

עוזר (עוזי) הוא בנם של צפורה ומרדכי קוסובסקי. שמם של סבתא-רבתא וסבא רבא שלי הוא: צפורה ומרדכי קוסובסקי. מובן מאליו ששני הזוגות אינם זהים אלא שונים, אבל בכ"ז זו אנקדוטה...

למעלה