קונפליקט ערכים

BBlackBird

New member
קונפליקט ערכים

החתול צ’שייר מסרב
להקל לי את הלב
לחייך לי את הדרך
או לרמוז קלות, בערך…

הלב בעיקשות מושך בחבל
ובצד שני השכל
מחברים קווים ובו בעת מטשטשים
קונפליקטים לגיטימים גועשים

הייתי רוצה שמישהו אחר
יחליט בשבילי, להתנער
מכל נקיפת מצפון מנקרת
על כל בחירה שהייתי בוחרת

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
כשלא ברור באיזו דרך

קראנו על חתול סרבן,
בורר בחירותיו ומאד קפדן,
באושר בעליו-אין הוא חפץ, סובב את גבו
ואל עיסוקיו קיפץ...
ציפור שחורה,
אנחנו שומעים את העייפות שמתלווה למילות שירתך,
אולי את כבר מותשת מניסיונות של שינוי בחיים שלך,
כמהה שהקצוות שמרוחקים זה מזה ימצאו את הדרך להתקרב, להקל על העומס המונח עלייך....
אולי הרצון שלך, שאחר יקח את המושכות על החלטות והבחירות שאת מקבלת, נראה כדבר שיקל על חייך, אך את עלולה להימצא לאחר ויתור זה, במצב של חוסר אונים ואיבוד שליטה על החיים שלך....
יש מצבים בחיים שאולי טבעי לרצות לדעת מה היא הבחירה הנכונה, ויחד עם זאת אולי כל בחירה טומנות בחובה סיכוי וסיכון,
תקוה ופחד גם יחד..
ואולי חוסר הבחירה משאיר אותך במצב של קיפאון ולפעמים צריך פשוט לבחור...
אולי זאת הסיבה שצש'ייר סירב להקל את הכאב, אולי זה מה שהוא רצה למסור לך, שאין ביכולתו לעמוד בכל הציפיות..
רצינו לומר שאנחנו כאן, מלווים אותך בבחירות שתעשי,
מקווים שיובילו למקומות אליהם את רוצה להגיע,
בדיוק כמו שאמר אותו חתול...

Paintbox

New member
את יודעת..

אני לא יודעת אם את בקטע של אנימה, אבל יש משפט ב״12 הממלכות״ שנאמר, בדיוק בהקשר הזה -
״בכל פעם שאת צריכה לבחור, בחרי במה שיגרום לך להכי פחות חרטה.״
בתור מישהי שבעצמה ניצבת מול ״פרשת דרכים״, אני חייבת להגיד שנדהמתי מהקטע שכתבת, במובן הכי טוב שאפשר.
כל-כך נכון, כל-כך מזדהה עם זה, הרצון פשוט לזרוק על מישהו אחר את ההחלטה המתסכלת הזאת, הרצון פשוט להגיד ״נשבר לי ומה שיהיה, יהיה ואם זה לא נועד לקרות, זה לא יקרה״.

אך עם זאת, איפושהו בלב, את לא מרגישה שאולי... ״בכל זאת״? כי אם נתמקד לרגע במשפט ״אם זה לא נועד לקרות זה לא יקרה״, את מרגישה משהו צורם, משהו ״מאיים״ באיבוד השליטה, אז אני חושבת שמצאנו את התשובה.

למעלה