קונפיגורציה לתכנות על מנדריבה 2006

קונפיגורציה לתכנות על מנדריבה 2006

שלום, בעצת אחת מקהילות הלינוקס הישאליות, עברתי בשעה טובה ללינוקס במחשב האישי (בנוסף לשתי מערכות חלונות מותקנות), מדבר במנדריבה 2006. לאחרונה התחלתי לעבוד עם לינוקס בצורה מאוד אינטסיבית במקום העבודה שלי (פיתוח) והחלטתי ליצור סביבה נוחה גם בבית. עכשיו אני בבעיה קלה מבחינת קונפיגורציה כאחד שלא מבין במערכת ההפעלה הזו, וברצוני לשאול מספר שאלות. אשמח לתשובה, הפניה או כל עצה: 1. כאשר אני מבצע השמה של משתנה ב-SHELL, משהו כמו set x = "hello". לא מתבצעת השמה, כלומר כאשר אני מבצע אחר כך echo $x מופיעה שורה ריקה. אני מניח שיש משהו לקנפג ואני לא יודע מהו. יש לכם רעיון? 2. הבנתי שבחלק מההפצות יש כל מיני אלמנטים קטנים כמו קפיצה בין רווחים באמצעות החזקת ALT וחיצים במקלדת, האם יש דרך לקנפג את זה גם במנדריבה? 3. כיצד באפשרותי ליצור קיצורי דרך (alias) עם משתנים וברקע, פקודה כמו: & *$ alias e=emacs לא עובדת, ידוע לכם מה עלי לעשות? 4. כיצד באפשרותי למנוע מ-Buffer ה-Warnings לעלות עם ה-XEMACS, או טוב מכך, כיצד באפשרותי להסיר קבצים מעליה אוטומטית כאשר הוא עולה ובכך למנוע הערות? 5. האם יש דרך לשנות את צבעי ה-EMACS (לא XEMACS)? 6. האם יש דרך, בלחיצת חץ למעלה ב-SHELL, במקום לקבל את הפקודה הקודמת שבוצעה, לקבל את הפקודה הקודמת שבוצעה שמתחילה במה שכבר כתבתי. למשל, אם התחלתי לכתוב chm אז שישלים ל-chmod ולא בהכרח לפקודה הקודמת, נגיד שהיא mkdir? תודה מראש וסליחה על שאלות הניובי, אשמח לכל תשובה. בברכה, אורן האיש

לינוקס

New member
bash

ראשית חשוב להבחין באיזה SHELL אתה עובד. פשוט הרץ הפקודה echo $SHELL ותדע. מכיוון שרוב ההתקנות מתקינות bash בברירת מחדל, אניח שזה מה שיש לך. ראשית, יש מדריך מפורט מאוד כאן. המדריך מסביר תכנות ב bash. שאר המידע על bash נמצא ב
man bash​
1. הפקודה set כפי שהשתמשת בה שייכת ל csh/tcsh. ב bash פשוט כתוב
x=hello​
אם אתה רוצה שהערך ישמר גם כשתריץ subprocess (למשל, על מנת לבצע זאת בתוך login script), עליך לכתוב
export x=hello​
2. קפיצה בין מילים: ALT+f, ALT+b. הנושא הזה נמצא בסעיף READLINE ב man. 6. לפני תחילת הפקודה הקש ctrl+r. אז תבצע חיפוש לאחור ב HISTORY כמו ב emacs. לבסוף enter לקבל הפקודה מיד או ctrl+j כדי לערוך אותה. גם זה חלק מהסעיף READLINE ב man. על שאר השאלות שלך לצערי אין לי תשובות.

NomadSoul

New member
בנוסף למה שנאמר: מחק את הרווחים

בהשמה אין רווחים:
set x=hello​
בהשוואה יש רווחים:
if [ x = hello ]​

NomadSoul

New member
עוד תשובות:

3. נסה :
alias e "emacs \!* &"​
6. לא יודעת לגבי חצים, אבל כדי לבצע את הפקודה האחרונה (להבדיל מלהציג אותה) שמתאימה ל-pattern:
!em <enter>​
הדוגמה תבצע את הפקודה האחרונה שהתחילה ב"em".

למעלה