קונג-פו ואמנות היכולת 31.08.02

קונג-פו ואמנות היכולת 31.08.02

מה היה בשיעור האחרון של חודש אוגוסט?

kung fu

New member
kung fu 31.08.02

המממממ, כן, נתי העביר חימום. ענבר שהצטרפה לקבוצת יום שבת העבירה גמישות. אחר כך התקדמתי בקאטה שלי וקיבלתי עצה לגביה מבן. טליה העבירה אחלה עבודה פנימית על אמנות השמיעה, ועל ריפוי. היה מאד נעים!

Talia E

New member
אהממ... זה לא היה ריפוי

אלא הרפייה... אמנם הרפייה מרפאת... אבל אני תוהה לעצמי אם מקור הבלבול היה דקדוקי... (יעני "להניח לכפות הרגליים להתרפות", התפרש כ"להניח לכפות הרגליים להרפא"...
) מיכל?

deep ocean

New member
חה חה חה. זאת היתה הרפיה?

ואני הבנתי שזה היה להניח לכל חלק בגוף להתרפא
דמיינתי את כל חלק בגוף שלי מתרפא
זה היה ממש טוב. כנראה שפירשתי את ההנחיות באופן שהכי יעזור לי. האמת שאני ממש זוכרת את השנייה הראשונה שהשתמשת במילה "להתרפות" (עכשיו ברור לי שזה היה להתרפות), והופתעתי, משהו לא הסתדר לי עם העבודה הקודמת שעשינו, אבל זרמתי עם ההנחייה והיה לי מאד טוב.

kung fu

New member
אמנותה.....31.08.02

כן, אני גם בין ה"קולים"
שכותבים אמנותה..חה חה חה...זה כזה משעשע. אמנותה!!!! היה לי שיעור מופלאאאאאאא בהתחלת השיעור העברתי לכולם עבודה פנימית על החזרת כוחות עם אחד מההורים, עבודה על ההסכמים במערכת היחסים הזו, ולאחר מכן שכל אחד יעניק לעצמו מתנה (יכול להיות משהו פיזי, או אנרגיה או משהו אחר). אחר כך שיעניקו לעצמם עוד מתנה, וההנחיה האחרונה היתה קשורה לקרוס שעברנו על ההווה. ביקשתי מהם שיעניקו לעצמם מתנה שתעזור להם ברגע זה (ולא למשהו עתידי). היה מוצלח
לאחר מכן קיבלתי 8 הנחיות שחבל על הזמן. הספקתי לבצע כמעט את כל ה-8 במלואן, חוץ מסעיף ב´ של ה-8. מהשעה 18:45 עד 21:45 עבדתי לבד על 8 ההנחיות, והשאר עברו חניכה באומנות היכולת!!! יהההההה!!!! הספקתי ה-מ-ו-ן בזמן הזה, אבל בשביל לגרות את סקרנותכם אני אציין כמה דברים: ממש הכנתי (בפועל על אמת, עם הספר והעט) עבודה לאוניברסיטה שהייתי צריכה להגיש יום למחרת, תירגלתי את 10 הטכניקות של אומנות היכולת בהמון מצבים תוך הליכה ברחוב וישיבה בגלידריה, רשימה של 10 דברים שאני רוצה לשפר בחיים שלי, להפעיל על כל פריט ברשימה חלק מהטכניקות מאומנות היכולת, להכין תוכנית עבודה כיפית לפעילות לבד של שעה שתכלול השתפרות באומנות היכולת, ועוד ועוד.... היה פשוט הספק נהדר

kung fu

New member
כן, היתה עוד חניכה של אומנות היכולת

אבל זה חלק מתוכנית הלימוד של מי שלומד אמנות היכולת זו לא היתה חניכה פתוחה לאנשים מבחוץ, או משהו כזה.

אמיתי2000

New member
קונג פו...

היה... התחלנו עם חימום שנתי העביר ואחרי זה ענבר העבריה גמישות, בקיצור בסוף הגענו לפיסוק, אבל מה?? ראיתי שלכולם יש פיסוק יותר גדול (רחב?!) מאשר שלי אז פתחתי את הרגליים עוד יותר ופתאום... אחחח נתפס ככה לרגע השריר אבל הוא נתפס חזק מאוד, קיפלתי תרגליים ועבר... טוב לפחות למדתי שאני לא חייב להיות הכי טוב
ואז הם (ענבר ונועה, אם אני לא טועה) התחילו לעבוד על חמש החיות... נתי התחיל ללמד אותי את ההתחלה, ואז בן בא וביקש ממני לעבוד לבד! ואני שונא לעבוד ככה (שוהא נותן עבודה חופשית) כי אני נתקע
לא יודע על מה לעבוד
(דרך אגב זה לא רק בקונג פו זה גם דברים אחרים... נגיד וצריך לכתוב "חיבור" על מה שרוצים... אני נתקע, כן אני נתקע ואין לי מה לכתוב) אני צריך "לעבוד" על זה (שזה ילך זורם) ואז הייתה עבודה פנימית שטליה העבירה, טליה אמרה עוד משהו אחרי שהיא סיימה "לעביר" את ההרפייה?

deep ocean

New member
גרררררר ../images/Emo46.gif זה מעצבן אותי עכשיו

ראיתי שאתה מושפע ממה שאחרים עושים, ושאתה עושה מעבר למה שהגוף שלך מאפשר לך. אמרתי לך לא להבאיב לעצמך, אבל אני לא יודעת אם זה היה מאוחר מידי (זה היה כבר אחרי שנתפס לך השריר או לפני?) 1. אל תשווה את עצמך לאחרים!!!!!!!!!! 2. אל תנסה לבצע דברים כמו אחרים, רק כי אחרים יכולים ואתה לא!!!!!!!! 3. אל תכפה על הגוף שלך דברים. זה ממש לאנוס את הגוף!!!!!! 4. תקבל את היכולות שלך כמו שהן כרגע!!!!!!! 5. גמישות שמושגת בכוח לא נשארת לזמן רב. האמת שממש שקלתי להפסיק את הגמישות שלי ולבוא ולדבר איתך, ולהגיד לך להפסיק לעשות מה שאתה עושה, אבל חששתי שאני מגזימה, ושאתה לא תבין מה אני רוצה ממך. בכל אופן, אני חושבת שלהבא הייתי פשוט באה ומדברת איתך ומבקשת ממך להפסיק להכאיב לגוף שלך על מנת לעשות דברים כמו שאחרים עושים. זה לא צריך לעניין אותך מה גדול הפיסוק של אחרים בהשוואה לגודל שלך. אם תמשיך כך: 1. אתה תמשיך לשפוט את עצמך 2. אתה תנטוש את לימודי הקונג-פו בגלל שיפוט 3. אתה תזיק לגוף שלך ואגב אמיתי, לידיעה, אתה רק התחלת ללמוד קונג פו. האנשים שהשתתפו איתך בקונג-פו לומדים הרבה יותר זמן ממך, אז רמת הגמישות שלהם בהתאם. זה לא הגיוני לרצות להיות עם אותה הגמישות. הם לומדים בהרבה יותר זמן ממך וגם אם לא, גם אם נניח הם היו מתחילים ללמוד איתך קונג פו, לכל אחד יש את הקצב התקדמות שלו, ואת היכולות שלו. זה די מעצבן אותי, כי זה מזכיר לי את המחשבות שלי בתחילת לימודי הקונג-פו שלי, ובעצם אני רק מנסה לעזור לך כרגע. מקווה שהצלחתי.

אמיתי2000

New member
מה ראו את זה../images/Emo35.gif../images/Emo12.gif

אני יודע שאני לא צריך להכאיב לגוף שלי... ואני לא יעשה אצ זה יותר (אני מקווה לפחות
) נ.ב: לא התתכוונתי להרגיז אותך

deep ocean

New member
אני ראיתי, חשתי, ושמעתי

(לא יודעת לגבי האחרים). התרגזתי רק כי אני רוצה לעזור לך שיהיה לך קל יותר, והזכרת לי קשיים שחוויתי בעבר

pif

New member
אמיתי.

לא שמתי לב שנתפס לך השריר, אבל ראיתי שמציק לך שאתה מתגמש פחות מאיתנו. זו הסיבה שפניתי אליך בהצעות למיניהן. לא כי אתה לא גמיש, אלה כי אתה משווה, ומתסכל את עצמך. ובתיסכולך עובד בצורה שלא מקדמת אותך. כשאתה עובד על גמישות, אתה עובד על גמישות, ולא מפגין גמישות. זה שאתה מגיע או לא מגיע עם הראש לרגליים לא קשור כלל לעבודה על גמישות. עבודה על גמישות מתחילה במקום שהגמישות שלך מסתיימת ( ואיפה זה אני בטוח שאתה יודע). אם אתה מסוגל להביא את הראש רק עד לאן שהאף שלך היה מקודם, זה המקום שלך !! לעבוד בו על גמישותך !! זה לא משנה כלל אם ההוא שלידך כבר מרחרח לעצמו את פי הטבעת. העובדה שהשוותה את עצמך לסביבה, ושאני הייתי הקרוב ביותר אליך, ושהגמישות הטיבעית שלי גבוהה, גרמה לי חוסר נוחות מסויים להתגמש לידך. זו לא אשמתך חלילה, אני מציין את זה רק כדי לשתף. דרך אגב, עם כל הגמישות שלי, כשיושבים עם רגל אחת ישרה, והשניה מקופלת אחורנית, ויורדים לרגל המקופלת, אני בקושי מצליח להרקין ראש
וזה כל מה שאני עושה. בנוגע להנחיה שבן נתן לך. הרי הדבר הטבעי ביותר עבורך היה להמשיך לעבוד על גמישות, הרי לא עשינו כל כך הרבה. אבל מנקודה של שיפוט עצמי, אני יכול לראות כמה זה לא מושך. מקווה שזה עוזר לך נתי

אמיתי2000

New member
מה יש לי כבר להגיד... אתה צודק../images/Emo9.gif

קל להגיד אבל כמעט תמיד אחרי שמתחיל השעור ועובדים על הגמישות... אני רואה כולם נגיד עושים פיסוק של איזה 180 מעלות ואני בקושי מצליח ואז אני מתאמץ ו..... תופס את השריר.... אני צריך לעבוד קצת על הקטע הזה (של שיפוט) ו..זהו...

deep ocean

New member
אלק 180 מעלות...

השופט שלך גם משבש לך את הראייה
אני למשל לא עושה פיסוק של 180 מעלות. השופט שלך אומר לך שכולם עושים פיסוקים גדולים מאד, ושאתה גם צריך לעשות את אותו הדבר. אל תאמין לכל מה שהוא אומר לך
תעבוד על השיפוט גם על ידי זה שתקרא גם את הספר שהבאתי לך, ארבע ההסכמות. תשמע, זה פשוט => אל תשווה את עצמך לאחרים. זה הכל. תקבל את היכולות שלך כמו שהן כרגע. אם אתה לא מצליח לחדול מהמנהג של ההשוואות, אז תזכור שאתה תלמיד חדש ושאתה משווה את עצמך לתלמידים וותיקים בהרבה ממך, אז זה לא מעשי. אתה לא יכול לרצות להיות ברמה הנוכחית של מי שלומד כבר כמעט שנה (למשל אני), ויש כאלו שלומדים יותר משנה. O.K? השופט שלך מזיין לך את השכל, ואומר לך דברים לא הגיוניים. תקלוט את זה!

למעלה