קוד לבוש בפגישות עבודה באירופה..

marvin2

New member
קוד לבוש בפגישות עבודה באירופה..

מה הקוד לבוש בחברות הייטק באירופה ? פגישות עבודה מקצועיות (דרג טכני) בצרפת/גרמניה ?
למישהוא יש מושג ?

itaym02

New member
מכנסי בד, נעליים יפות, חולצה מכופתרת + עניבה ביום הראשון, ול

ולאחר מכן, אותו לבוש, רק ללא העניבה.
כמו כן, אני כמעט בטוח שאתה לא חי בvoid ולא הראשון שנוסע מטעם העסק\עבודה? אם אני צודק, תשאל את הותיקים.
&nbsp

vinney

Well-known member
יש דרג ויש דרג

אלה שאשכרה עובדים - באים עם ג'ינס וטישירט, לפחות מנסיוני בצרפת (אני, בתור אורח, באתי עם ג'ינס טיפה פחות מקומט וחולצת פולו). מנהלים מתלבשים יפה.

דרג טכני - בגדים נקיים.

המהנדסים שלהם מגיעים לפגישות בגי'נס וחולצה פשוטה - טי שירט, או מקסימום כאלה-עם-צוארון.

הדבר היחיד להקפיד - בגדים נקיים, לא כפכפים, בלי חורים, לא חולצה שכבר שחוקה מרוב כביסות...

היו לי הרבה פגישות ברחבי העולם. היחידים שמגיעים בלבוש פורמלי שכולל ג'קט ועניבה זה אנשי מכירות, ומנהלים בכירים.
(רק ביפן צריך להקפיד, אבל אתה לא נוסע לשם)

albb

New member
תלוי במדינה ובמטרות הנסיעה. מנסיון שלי...

אם מדובר בפגישת עסקים (דיונים עם לקוח \ צד שלישי) מקובל להגיע "מחויט" - חולצה מכופתרת (רצוי עם שרוול ארוך ובצבעים לא "צועקים" מדי), מכנס בד ונעליים אלגנטיות. עניבה - לרוב, אופציונלי, אך, לדעתי, לא תזיק. במיוחד אם נפגשים עם דרגי ניהול גבוהים יחסית.

אם הפגישה היא טכנית (למשל אינטגרציה) - בד"כ הלבוש הוא פחות רשמי. ג'ינס וחולצה מכופתרת\ טי שרט אלגנטי בהחלט באים בחשבון.

בכל מקרה, ביום הראשון אפשר לבוא "מחויט" ולראות מה הנהלים במקום.
תלוי גם בגילאים של האנשים שאתה תעבוד איתם. אוכלוסייה צעירה נוטה להתלבש פחות רשמי.

במדינות כמו אוסטרליה ויפן מקובל להגיע "מחויט" ביום יום, לכן זה מה שיצפו ממך גם.
באירופה הלבוש לפגישות עסקיות הוא גם רשמי, אך לא נוקשה כמו באוסטרליה ויפן.

כפי שציינו מעליי, מומלץ להתייעץ עם קולגות.

היה פעם קומיקס של דילברט בנושא הזה
דילברט נשלח לנסיעת עסקים ושואל את הבוס מה קוד הלבוש הנדרש. הבוס אומר לו שהחוק הוא תמיד להתלבש דרגה אחת מעל הלקוח שלו.
&nbsp
הבעיה מתחילה כשדילברט נשלח לוותיקן, ולכן מתלבש כמלאך - עם כנפיים, עיגול מעל לראש, וכו

איך מצאת את זה?
אם הייתי יודע למצוא את זה הייתי שם לינק במקום לכתוב סיפור. מה גם שזכרתי את זה לא במדויק, הוא מתלבש כמו אלוהים, לא כמו מלאך. משום מה זכרתי דמות אחרת. טוב, זה קומיקס מלפני 11 שנים...

למעלה