קהילה תומכת וחמה

מגלי3

New member
קהילה תומכת וחמה

אני הולכת עם העגלה ושני כלבים באים ומלקקים את הילד שלי, אני יושבת בגינה והילד אוכל משהו על הספסל ומפחד לרדת כי גולדן רטריבר החליט לחכות לו למקרה שהעוגיה תיפול, מכניסה את הילדה לגן ומבקשת מאדון שיקשור את הכלב והוא עונה לי שהלברדור שלו בסך הכל גור (בן 8 חודשים) ומבחינתו זה בסדר.
לא הגזמתם וכשאני לאחר תחנונים אומרים לי למה את מרימה את הטונים. למקרה שלא ידעתם יש חוק במדינה והוא קביל לגור לכלב בוגר וגם לכלב קירח מבחינתי שגודלו שווה לריצפה. וכן היתקשרתי למזכירות ולפיקוח ושום מענה לא הגיע אלי ושום פקח לא הגיע לכאן אם הייתי מפסיקה לשלם ארנונה מתי הם היו מגיעים?. אתם לא מתביישים יש פה אנשים שמפחדים מכלבים יש ילדים שקשה להם לחזור הביתה מבית הספר מי אתם שתיקבעו חוקים חדשים מי אתם שתיתווכחו איתי או תצעקו אלי והכי חסרי בושה גם עשו לי אצבע משולשת לאחר שהכלב שלהם הגור קפץ על הבן שלי למה אני צריכה להיות החוק למה לא מגיע פקח כמה פעמים בשבוע ולא בחמש בבוקר אלא אחרי צהריים לבדוק אם מישהו שם על השלטים שהצבתם בגינה אני הסתומה היחידה שעושה סיבוב עם הכלב ולא נכנסת לגן הציבורי פשוט אגואיזם.

Anatfeld

New member
צודקת

ולצערי נדמה שלא משנה כמה מילים עוד ייכתבו פה, יש אנשים שפשוט לא אכפת להם מהחוק ולא אכפת להם מהזולת.
ענת

אני1976

New member
שאלה, שקשורה קצת...

התקשרתי למועצה בנוגע לכלבים שמשוחררים תמידית מהחצר, שער החצר פתוח לרווחה וכל מי שעובר ברחוב עם כלבים או בלי, שני כלבים מתנפלים עליו תוך כדי ריצה ונביחות, זה מאד מפחיד, בעיקר ילדים שמסתובבים עם כלביהם עם רצועה. מיותר לציין גם את הצרכים שמושארים על המדרכה. אי אפשר לשוחח עם בעלי הכלבים. במועצה לקחו פרטים לפני חודש ועד כה לא הגיע פקח ולא נעשה שום דבר. מי יכול לטפל בכך?

תודה רבה

תשמעי סיפור שקשור לתלונה שלך-

לפני כמה שנים הסתבובנו בישוב לטיול רגלי עם עגלת תינוק (בתוכה ישן בנחת תינוק בן 7 שבועות), ילדה בת שנתיים בעגלה נוספת וכלבה קשורה.
לדאבוני ולתמימותי הרבה (דאז) הכלבה היתה קשורה לעגלת התינוק.
עברנו בנחל מודיעין ליד בית כאשר שער החצר היה פתוח לרווחה, כלב יצא מהחצר כשעברנו והתנפל על הכלבה שלנו ומאחר והכלבה ניסתה לברוח העגלה התהפכה עם התינוק.
תינוק בן 7 שבועות שהתהפך לכביש.
את יכולה לתאר לעצמך את התגובה שלנו באותו רגע? אם לא הייתי היסטרית ומרוכזת בבן שלי - לא יודעת מה היה קורה לכלב ולבעלי הבית שלו (ואני נגד אלימות)

המסקנה שלנו היתה - לא מסתובבים יותר ברחבי הישוב ובאמת מאז אנחנו מטיילים רק ביער - עם הכלבה ועם הילדים

mulimu

New member
ועכשיו רונן פלג יגיד שלא ניתן להוסיף פקחים

ושהפיתרון הוא שהתושבים ישפרו את התנהגותם, כי הם יראו פתאום את האור או משהו בדומה לזה

אני1976

New member
אני לא יכולה להסתובב רק ביער עם

הכלבה ועם הילדים, אני רוצה ללכת לעוד מקומות בישוב. אני חושבת שאין מה לחכות ולצפות שאנשים יעשו משהו, במיוחד לא בעלי הכלבים הספציפיים האלו שדיברו איתם מס' פעמים, אני חושבת שצריכה להיות אכיפה. לדעתי, טיול רק ביער זה איזשהו ויתור.
אני באמת מחפשת פיתרון ושואלת, יש מה לעשות? מבחינת הועד, המזכירות המועצה?

תודה

את צודקת בהחלט!

את צריכה להסתובב בכל רחבי הישוב ללא חשש. וזה לא בסדר שאת לא יכולה.
אני רק סיפרתי את הסיפור האישי שלנו ואת הפתרון שלנו, זה לא אומר שככה צריך לעשות.

ולמה לא שישפרו את התנהגותם?

אני לא אומרת שהדרך היא לא לשלוח פקחים אבל הדרישה שכל אחד ישפר את התנהגותו היא מוגזמת? לדעתי לא.
זה גם נכון בהקשר לתרבות הנהיגה. הלוואי והיתה דרך לאכןף את חוקי התנועה בישוב, אבל מאחר ואין - כל אחד נוהג איך שהוא רוצה והאסון זה עניין של זמן (זה יקרה לצערי)
בישוב קהילתי צריכה להיות מוטיבציה לתושבים להתחשב אחד בשני כדי שיהיה מקום טוב לחיות בו. אבל נו טוב - זה עולם ורוד כנראה.

mulimu

New member
את ענית לעצמך

כמובן שהדרישה שכל אחד ישפר את התנהגותו אינה מוגזמת. הבעיה היא שזה יקרה רק בעולם אוטופי (או ורוד).
הרי מה הסיבה שיש פיקוח/שוטרים בעולמנו מלכתחילה? רק זו הדרך. שום דבר אחר לא יעזור.

מסכימה. רק ציפיתי לקצת יותר

מתושבים של ישוב קהילתי איכותי. ושלא תביני לא נכון - אני לא כותבת בציניות על כך שהישוב איכותי, אני באמת מאמינה בכך
אני רק חושבת שיש מקום לשיפור.

ronpel

New member
אני אומר שוב שתנסי לצלם את הכלבים

ותכתבי למזכירות/מועצה מייל חריף שכולל את התמונה ואם את מזהה את הבעלים עוד יותר טוב. ככל שנעביר יותר תלונות כאלו לוטרינר המועצה כך יגיעו ליותר ביקורים ויתנו יותר דוחות.

נושא הכלבים באמת מייאש ואני חושב שאת צודקת מאה אחוז.

אם למישהו יש רעיון מקורי נוסף איך לטפל בבעיה -נשמח לקבל.

תלונות על כלבים

רונן להעביר תמונות/תלונות על כלבים של שכנים לא עוזר. אני העברתי תמונות בכל מיני שעות של הכלבים של שכנינו היקר ושום דבר לא עזר. עולם כמנהגו נוהג. הרי אין אף אחד ברחוב אחרי 11 בלילה ועד 6 בבוקר אז הם לא מזיקים לאף אחד. (כן גם ב01:30 צילמתי אותם...) וגם ניסיתי להתקשר למוקד שדוד המזכיר נתן לי את מספרו *10625 ו.. כלום

הפיתרון: פ-י-ק-ו-ח

הבאת פקחים/שוטרים ליישוב תפתור חלק גדול מהבעיות השוטפות שעולות בפורום:

1. כלבים לא קשורים (הפיתרון: פיקוח, קנסות, פתיונות)
2. רעש בלילות (הפיתרון: מצלמות, חינוך הנוער, שיטור ופיקוח)
3. בנייה לא חוקית (הפיתרון: פיקוח, בתי משפט, צווי הריסה)
4. תרבות הנהיגה (הפיתרון: פיקוח ושיטור, שילוט, חינוך)

כולם נובעים מכך שאי דין ואין דיין ביישובנו (בניגוד לכל עיר או רשות מתוקנת). ייתכן וזה נובע מכך שאנו חברים במועצה הכי גדולה בארץ או מכך שזו מועצה החוקקת על דגלה אי ציות לחוקים (עיין ערך המאחזים) אך אין ספק כי השעה הזו, טרם הבחירות היא אולי הזמן היחיד שבו יקשיבו לבקשותינו.
כמו כן אין ספק שעלינו בעזרת הוועד לקחת את העול על עצמנו.

בהקשר לנ"ל, שאלה לרונן: בפוסטים הקודמים בקשר לרעש בלילות הזכרת שהנושא יידון בישיבת הועד לגבי פתרונות שונים (כגון הבאת שוטרים בתשלום, התקנת מצלמות, שילוט, כיבוי האורות בבית הספר ובגינה בערב ועוד) - האם יש חדש בנושא?

ronpel

New member
יש פיקוח

בכל התחומים.

רק שבוע שעבר עדכנו אותי שלושה תושבים שעצרו להם את הבניה בצו שיפוטי . אם ימשיכו לבנות זה עבירה פלילית!

מעבר לזה לפי מבול הטלפונים שקיבלתי - כנראה שכל יחידות הדיור קיבלו צווים לחיסול היחידות.

אין לנו או למועצה שום שליטה על תלונות וטיפול משטרתי של עבירות תנועה או רעש.

לגבי כלבים - נפנה שוב ושוב לוטרינר עד שנחסל את התופעה המכוערת הנ"ל.

ronpel

New member
תעבירי אלי עותק של כל התלונות והתמונות

אני אטפל מול המועצה.

אני1976

New member
הכל כבר נמסר לוטרינר המועצה אפילו

מס' הבית ותיאור של הכלבים. כלום לא נעשה. ממש ברגעים אלו הם מתנפלים בנביחות על עוד תושב מסכן שמסתובב עם הכלב שלו קשור ברצועה.

שרית278

New member
ואיך ההתייחסות:

אם לא טוב לך, אז למה אתה גר כאן...
כל תלונה על חזות הישוב, כלבים, נוער, חנייה, חינוך.... מתקבלת בצורה של אם כל כך לא טוב אז תעזוב את הישוב.
הרי ברור שאפשר לשכור פקחים עצמיים שיטפלו בהכל וזה ימומן מכספי הקנסות.
אפשר לעשות כל כך הרבה ושום דבר לא נעשה!

שרית278

New member
יש וועד בישוב?? חשבתי שהכל מנוהל על ידי

אדם אחד. נדמה לי שקוראים לזה דיקטטורה???

למעלה