קדימה לאן?!

Yoavsagi

New member
קדימה לאן?!

"אני לא מעריך כל כך את אולמרט, אבל קדימה הם היחידים שיוציאו אותנו מהבוץ" האם אף אחד לא רואה שקדימה עושה לנו בדיוק מה שעשו לנו בליכוד בכנסת היוצאת? מי כמונו הנוער זוכרים את התחושות מתחילת אינתיפאדת אל אקצה. האווירה של הפחד ואי היציבות באוויר, הרגשה שהביטחון שאיכשהוא היה אבד ושחייבים מישהו שיחזיק חזק את מושכות המדינה אל מול הסערה.. ולא מפתיע שדווקא באווירה זו ותוך כדי ניצול שלה נבחרת מפלגת הליכוד לראשות הממשלה-הליכוד שהבטיח בדיוק את מה שהעם רצה לשמוע-את הביטחון ואת העוצמה הדרושים כנגד הפלסטינים-ולמי איכפת איך? העיקר שנהיה בטוחים. וכמובן שאווירה כזו יש לליכוד אינטרס לשמר-הרי בשמה היא עלתה לשלטון! הזכירו לנו כל יום מחדש על העובדה שאין פרטנר ברחוב הפלשתיני, הכניסו בנו תחושות של שנאה ואי-יכולת של הבנה אל מול הפלסטינים לנוכח הטרור "חסר התכלית וההגיון חוץ מהמטרה להשמידנו", תוך כדי התעלמות מכל סיבה אפשרית להתקוממות הפלסטינים כנגדנו. עכשיו הגיעה הזמן לשאול את השאלות המעניינות... אולי התקוממות זו קשורה לדרך הפעולה של הליכוד כנגד אותו טרור? אולי הטרור הוא בעצם תוצר של הפתרון שמייצר הליכוד כנגד אותו טרור? האם העוצרים, הסיכולים הממוקדים, בניית הגדר, המחסומים ושאר הפתרונות באמת עזרו, או האם היו אלה רק דרכי נציגי הציבור לגרום לנו להרגיש בטוחים על מנת שנרשה להם להמשיך לעשות כרצונם? אם כן, אז זה לא מפתיע איך זה שהרשינו למדיניות הרווחה שאיכשהוא עוד נראיתה כאן להתחלף לטובת "הצמיחה בכלכלה" של ביבי, שאולי שיפרה את רמת חייהם של חבריו לעשירון העליון ולשוק ההייטק-אבל לא תרמה כלל לאחוזי העוני שטפחו למימדים מפלצתיים. זה גם לא מפתיע כל כך שלא שמנו לזה סוף כשהשחיתות הפכה ממעשה שערורייה בלתי נתפס במוסדות השלטון לעוד כתבה מעוררת פיהוק בעמודים האמצעיים בעיתון. והיום-כשסוף סוף מתחיל הציבור להבין שסיום הכיבוש הוא הכרחי, בדרך כזו או אחרת בהתאם לגרסאות השונות של סיסמאות המפלגות השונות-שוב מעדיף העם להסתנוור וללכת שבי אחרי הבטחות המפלגות השונות לגבי המו"מ, ושוב זונחים לחלוטין את הנושא החברתי שכמו צועק הצילו אי שם מרחובות עיירות הפיתוח ושכונות המצוקה. האם אין אנו רואים שקדימה מסנוורת אותנו באותן אורות שהשתמשה בהן מפלגת האם שלה "הליכוד"? לא! יש לנו את היכולת לשנות את כיוון הזרם-יש לנו את היכולת לבוא ולהגיד שהלחם שחסר לילדי דימונה חשוב באותה מידה כמו תוואי גדר ההפרדה, ושהטרור מסוכן באותה מידה כמו האדישות כלפי האלימות בבתי הספר! ואל תשלו את עצמכם-קדימה היא הליכוד! קדימה שהצהירו על עצמם שהם "הולכים בדרך שרון", מבטיחים לנו ללכת בדרך עם אותו ראש ממשלה שמינה את בנימין נתניהו לשר אוצר וגיבה אותו על כל מעשיו חוץ מאולי איזו אמירה על "חמלה" שחסרה במדיניותו הכלכלית. קדימה מציעה לנו את אותו ימין כלכלי שראינו בליכוד בכיכובם של אנשים אחרים, בתוספת הפתעות חדשות כמו ליאור כרמל ושאיפותיו הידועות לנו להפוך את תנועות הנוער לממלכתיות ומנוונות מין היכולת לבקר את התנהלות השלטון, או כמו העניין בלראות אנשים כמו אולמרט, פרס ומופז (נשמע כמו התחלה של בדיחה?) מסתדרים ביחד באותה מפלגה. יש בנו עוד את היכולת לגרום לאנשים להתעורר, להבין שההליכה "קדימה" בעיוורון תגרום לנו ליפול-ושזהו צו השעה להצביע לשמאל-חברתי ומדיני כאחד, בשביל להגיד לא להצבת הפחד הדת או הלאום במרכז ההוויה החברתית, אלא את החברה עצמה-את האזרחים ככלל ואת האזרח כפרט. חברים וחברות-צאו לצמתים, לכו לפורומים השונים באינטרנט, תפרסמו, דברו, תתווכחו תלמדו, ותשנו כמה שאתם יכולים את המאזן הפוליטי-אנחנו חייבים להבין את משמעות הבחירות האלה על החיים שלנו, ולקחת אחראיות עליהן בהתאם! לעבודה להגנה ולשלום עלו והגשימו יואב שגי

Uriahf

New member
אי אפשר היה לנסח זאת טוב יותר

ולכן חייבים לעזור לפעילי העבודה (בתקווה שיש כאלה). לדבר עם אנשים, לשכנע, ללכת להצביע. הנושא החברתי לא סובל דיחוי! כל יום בו אדם לא מקבל את שכרו על עמלו, זהו יום בו מדינת ישראל מתפוררת יותר ויותר. מוסרית, חברתית. אין זה הגיוני שמדינה המוגדרת יהודית, תנהל מדיניות כלכלית אכזרית כל כך. אדם בישראל שאין לו השכלה גבוהה אינו יכול להתפרנס בכבוד. גמלאים לא מקבלים את גמולם. סל התרופות זהו נושא זניח בשביל ממשלת קדימה-ליכוד. מצידו של נתניהו, זה לא משנה שאנשים לא יקבלו את התרופות, כל עוד תהיה צמיחה ועוד 10 שנים יהיה טוב. מדובר על זכויות בסיסיות, לא יותר. אם לכם אכפת מזכויות אלו, אתם מוכרחים להפגין נוכחות, דיעה ולתמוך במפלגת העבודה. אין מפלגה אחרת שתוכל להשיב את הנושא החברתי למרכז התמונה חוץ ממנה.

MrZohar20

New member
היום יצאנו פעם ראשונה לצמתים

בבגדי העבודה,פליירים, סטיקרים והרבה שיח עם עוברי אורח. היה טוב.

SaberTooth

New member
חשוב גם לזכור...

שמפלגת "קדימה" מורכבת מאנשים שללא המעטה הכבד של "דרך שרון", לא בטוח שהיינו שמחים לראות אותם בכנסת. רוחמה אברהם? אלי אפללו? צחי הנגבי? חיים רמון? דליה איציק? תעשו לי טובה. בכל המפלגה הזו אין שום דבר חדש, רק פליטים שנמלטו ממפלגות-האם שלהם במרדף אחר הכיסא והתפקיד או בעקבות כשלון בבחירות הפנימיות. פליטים שמכונסים תחת המטריה המאוד רחבה שפעם כיסתה את שרון, והיום מכסה את כל מי שמרשה לעצמו להתהדר בתואר "ממשיך דרך שרון". ואולמרט? מי זה אולמרט בכלל? סתם עסקן פוליטי, שנבחר בבחירות הקודמות למקום ה-36 ברשימת הליכוד, כשעוקפים אותו תותחים פוליטיים כמו רוחמה אברהם וגילה גמליאל. אולמרט, שהוא דרך אגב החבר הכי טוב של ביבי, הוא ממש סיפור סינדרלה של הבחירות האלה (אפילו יותר מליברמן) - הוא היה סתם פסיק קטן וחסר משמעות ברשימת הליכוד, ערק לקדימה בעקבות שרון ולא זכה ליחס טוב יותר, ופתאום כאשר שרון נפל למשכב הוא עלה לגדולה (בעקבות תככנות ופוליטיקה פנימית) ופתאום שבחים מורעפים עליו מכל עבר. למה מה הוא עשה בכלל? שום דבר מלבד להתרועע במשך 30 שנה בשולי הפוליטיקה הישראלית עם טיפוסים מפוקפקים, שסיבכו אותו בלא מעט פרשיות שחיתות שהוא ניצל מהן בעור שיניו. מפלגת קדימה מביאה לנו את בשורת הליכוד וה"ליברליזם" (דרך יפה להגיד קפיטליזם דורסני) באריזה חדשה, יפה ונוצצת עם שם חדש וקליט. יותר מזה, שום דבר. אה, ושמעון פרס, כמובן, האיש שהחזיק את מפלגת העבודה בביצים במשך הרבה יותר מידי זמן והפך אותה למפלגה מנוונת ולא רלוונטית. אה, כן, ואז הוא ברח לקדימה כשהוא משאיר אותה עם גרעון תקציבי של 121 מיליון שקל, ומעז ללכלך על העבודה, המפלגה שגידלה אותו, ממרום מושבו במפלגת קדימה. בקיצור - שלא תטעו, אולמרט זה ביבי, "דרך שרון" היא דרך הליכוד ומפלגת קדימה היא מפלגת הבת של מפלגת הליכוד. התפוח, ככל הנראה, באמת לא נופל רחוק מהעץ.

ממש מסכימה איתך..

וכואב לראות שנכון לעכשיו אולמרט הולך להיות ראש הממשלה בממשלה החדשה..

מלא פאטוס... רק חבל שלא

קראת את הראיון עם עמיר פרץ ב"הארץ" לפני 3 שבועות. הוא אמר שם שברור לו שלא יהיה ראש ממשלה אבל חשוב לו להיות האידאולוג שלה. ז"א- הוא מודע לכך שהוא לא בשל לראשות המדינה, הוא רואה את עצמו בעמדה משפיעה אבל לא קובעת. איך זה שהתנועה מתפשרת (ואני מרשה לעצמי להגיד את זה כי זו אכן התפשרות) על מפלגת העבודה? גם מפלגת מרצ, לדוגמא, תומכת במדינת רווחה [למטה קטע מהמצע שלהם בנושא שלקחתי מהאתר שלהם] ובשמאל מדיני. חניכים בבוגרת צריכים לבחון בעצם את מצעי המפלגות ולא להיות מופנים ישר לעבודה (וזה מה שהתנועה עושה עם כל ההתייפיפות הכאילו אידאולוגית מסביב!!) האמונה בשוויון ערך האדם ובשוויון הזדמנויות מחייבת תפישה כלכלית וחברתית השואפת לצדק חברתי וצדק חלוקתי. אך על מנת לקיים מדיניות של צדק חברתי, להקטין את ממדי העוני, לצמצם פערים חברתיים ולאפשר לכל תושב חיי רווחה ומימוש עצמי, נדרשים עקרונות חברתיים וכלכלה צומחת בקצב המאפשר תעסוקה מרבית ומשק מודרני, מפותח ומשגשג. יחד עם זאת המדיניות הכלכלית – חברתית בשנים האחרונות פעלה בניגוד ליעדים אלו ואף העמיקה את המיתון והמצוקה החברתית, תוך שימוש אנטי-דמוקרטי בחוק ההסדרים במשק המדינה כבלם לדיון ציבורי הפוגע במנהל התקין. מדיניות כלכלית בישראל בראשית המאה ה-21 חייבת להתמודד עם האתגרים הניצבים בפני מדינת הרווחה בעידן המודרני, ובפני מדינת ישראל בפרט. ועוד קטע מהאתר לתשומת ליבכם: יו"ר צעירי מרצ אורי זכי אמר כי כמו בכל בחירות, העבודה מתחפשת לשמאל ערב הבחירות ומייד לאחריהן, תמורת הכסאות בממשלה, הם מוכרים את כל עקרונותיהם. "לא יהיה זה מפתיע אם גם הפעם, כמו בממשלה הקודמת, תשב העבודה עם ליברמן ומפלגת הטרנספר האיחוד הלאומי. עמיר פרץ בראשות עם אחד ומפלגת העבודה ישבה כבר עם מפלגות אלה בממשלת שרון והיתה שם בזמן שהגזירות הכלכיות הכבדות ביותר מבית היוצר של סילבן שלום ובנימין נתניהו הוטלו על הציבור הישראלי. תסריט הרוטציה בין פרץ לנתניהו קורם עור וגידים", אמר זכי. http://www.myparty.org.il/main-branch/HE/contents/46.html

MrZohar20

New member
כן ואחר כך הם עושים איתם קואליציה

מרצ ממש אינטרסנטים בקטע הזה. המקום להתרכז בחשוב הם דואגים להחפיש כמה "העבודה" היא חרא ומושחתת ובלה בלה בלה... ממש מעצבן אותי שמרצ עושים עצמם השמאל האוטופי והופכים את העבודה למפלגת מרכז.

לא מסכים...

כלומר, אני מסכים מאוד עם מה שיואב אמר ועם הדברים שנאמרו מעליי... כל מילה נוספת מיותרת... אבל בנוגע למרצ, אני הייתי באמת בעד המצע של מרצ בשנים האחרונות... מרצ לא מוכיחה את עצמה! וזה שהיא מתהדרת בשמאלנות בשלטי חוצות לא הופך אותה לשמאל שאני רוצה... יצא לי לדבר עם חבר המפלגה גל-און ממרצ ועם רוב דבריו והמצע שהוא מכר הסכמתי... אבל עם הרבה ממה שהמצע שלו כולל אני לא יכול לעמוד מול עצמי או מול החניכים ולהגיד בזה אני תומך... לדוג': הפיכת הסמים הקלים לחוקי. העבודה היא הפשרה הכי קרובה לעמדותיי ואני חושב שהקיצוניות של מרצ לא תוביל אותה לשום מקום {בתור אחד שהיה בעד מרצ}.

בנוגע ללגליזציה של סמים קלים.

מרצ נגד לגליזציה של סמים קלים. אבל, מרצ מצאו שיטה חדשה ויעילה על מנת להילחם בסמים, והיא השיטה שפועלת כיום בבריטניה. הבריטים מצאו שכאשר אפשר לעצור גם את סוחרי הסמים וגם את משתמשי הסמים הקלים, עדיף למשטרה לרדוף אחרי המשתמשים. זה קורה בגלל שהמשטרה מחוייבת להראות לציבור הישגים, כך שהיא יכולה פשוט לתפוס כמה ילדים מעשנים משהו ולתבוע אותם לדין. עכשיו, לא שהם בעד שבני נוער יעשנו סמים, כן? אבל אי הפללה על שימוש בסמים קלים אומר שהמשטרה תצטרך לרדוף אחרי הסוחרים. אני הבנתי שבבריטניה זה עבד, והאמת שזה נשמע דיי הגיוני.

זה לא בדיוק ככה..

במצע שלהם הם אמנם כותבים שהם בעד להעביר את הדגש ממשתמשי הקנביס לסוחרים.. אני לא יודעת מה איתכם, אבל לי זה נראה כמו לכתוב 'אנחנו בעד סמים קלים לשימוש עצמי' במסווה. ואם לא אוכפים את השימוש העצמי אז אנשים יכולים לגדל בכיף, לא? כבר אמרו לי שהם אמרו במפורש שהם בעד הסמים הקלים לשימוש עצמי [אבל לא בדקתי את העניין, ככה שאני לא אשתמש בזה כטענה]. זה נראה כאילו הם מחפשים את קולות הצעירים בכל מחיר. אה, והם בעד סרבנות. בקיצור, אני לא תומכת בהם.

אני דוקא קראתי

דיאלוג עם דתיה גרינפלד (#6 ברשימה) שבו היא אמרה במפורש שהם נגד לגליזציה של סמים קלים, לשימוש עצמי ובכלל.

Yoavsagi

New member
לאו דווקא.

לגבי עמיר פרץ-אני חושב שפירשת את הדברים באופן שגוי-אולי הוא התכוון לראייה הגיונית בה הוא לא חושב שיש לו סיכוי להיות רה"מ הבא, אבל הוא מנסה להפוך למנהיג הרוחני-פוליטי של הראוי בעיני העם. אני מסכים איתך-חניכים בבוגרת לא צריכים להיות מופנים ישר למצע העבודה, וצריכים לבחון טוב טוב את מצע המפלגות השונות ומרצ במיוחד, בתור מפלגת השמאל הציונית היחידה חוץ מהעבודה שעוברת את אחוז החסימה. אך אם תקרא טוב יותר את מצע מרצ תגלה שדעותיהם החברתיות עומדות במקום ימני וניאו ליבראלי מאוד במקומות רבים, למרות הערכתי הרבה אליהם בתחום המדיני והאזרחי-אני אישית לא אצביע בעדם-אם כי לא אגיד שאני מתנגד לבחירה בהם כי אחרי הכל הם מהווים גוש חוסם למפלגות הימין ולאפשרות לקואליציית שמאל גדולה. העבודה מציעה לנו שמאל על כל רבדיו-בחינוך, במדיניות החוץ והביטחון ובמישור החברתי-כלכלי, ואני מציע לך ללמוד על המפלגות השונות ולהחליט אם אתה מסכים עם דבריי-ואם לא, אז לתקן אותי. ואותי זה כן יפתיע עם העבודה תחליט להיות חלק מהקואליציה עם אביגדור ליברמן, כי העבודה לטעמי השתנתה מאוד באופייה המתפשר מאז כניסת עמיר פרץ לתפקידו כיו"ר המפלגה...

למעלה