"קבלת בנין" והתחשבנות בגמר שיפוץ

"קבלת בנין" והתחשבנות בגמר שיפוץ

שאלה של בור ועם הארץ: לאחר יותר משמונה וחצי חודשים, עומד להסתיים השיפוץ בבת בו אני גר ואיש הוועד. המהנדס המפקח ביקש שאחתום על קבלת הנכס עוד לפני גמר השיפוץ. סרבתי והקבלן יסיים, בעזרת השם, את השיפוץ בימים הקרובים. יש לנו טענות כספיות שונות. האם עלי לחתום על "קבלה" לפני ההתחשבנות, או שקודם מתחשבנים ורק אח"כ חותמים על "קבלה" ? תודות למגיבים.

ועוד

אם מתחשבנים תחילה, האם עלי להודיע למהנדס-המפקח [מטעם עזרה וביצרון, אגב] שאני מבקש שתחילה תבוצע ההתחשבנות.

בינא

Member
לא לבצע חשבון סופי לפני מסירה סופית

בשום פנים ואופן. רק לאחר מסירה סופית בה נרשם פרוטוקול מסירה ורק לאחר התחיבות המבצעים לתיקון בתוך זמן מוגדר, צריך להיות לך עניין להיכנס להתחשבנות סופית עם המבצעים ואל תיתן שיעבדו עליך בנושא התיקונים. אל תשלם תשלום סופי אלא כתנאי לבצוע כל התיקונים עד האחרון שבהם, אשר נרשמו בפרוטוקול המסירה הסופית. מסירה סופית יכולה להתבצע רק על דירה מחוברת לחשמל, מים,ביוב, מים חמים - הכל במצב עבודה ומוכן למגורים, כולל ניקיון! (גם בחדר המדרגות).

בינא

Member
יש לקיים מסירה ראשונה ורק לאחר

בצוע התיקונים ניתן לבצע מסירה סופית. מה בודקים בכל מסירה? תוכל למצוא במפורט באתר "בית". כנס ל-google כתוב 'בית ישראלי' , לחץ על ציור הבית שבכותרת הדף, רד לפרק 11. הביקורות הנדרשות במהלך הבניה ומצא את מסירה ראשונה ומסירה סופית.

תודה והסבר

1.המדובר בשיפוץ של בנין, במסגרת עזרה וביצרון. 2. לפי ההסכם יש לנו אחריות לשנה וקיבלתי, בכתב, אחריות לעוד שנתיים. 3 . הכספים הם בידי עזרה וביצרון, עזרה וביצרון מושכת המחאות לפקודת הוועד והוועד צריך להסב אותן לקבלן. 4 על המחאה אחרונה סרבתי לחתו, מאחר והשיפוץ מתארך מעל ומעבר לחוזה. 5. חתמתי היום למהנדס מה נשאר לעשות. סרבתי לקבל מסירה עד שהכל ייעשה [המדובר בעבודות אינסטלציה מסויימות, מאחז יד נוסף - הותקן אחד במקום שניים לפי המיפרט והשלמת חלק של דלת שהורד ע"י מנהל העבודה]. במצב זה א. לא ברור לי אם המסירה שמדובר בה עתה היא ראשונה או סופית; ב. מתי עלי לדרוש התחשבנות. על צ'קים לא אחתום בכל מקרה לפני ההתחשבנות הסופית.

בינא

Member
החתימה שלך למהנדס = מסירה ראשונה

מסירה סופית יכולה להתבצע רק לאחר שביצעו את כל הרג'קטים של מסירה ראשונה. רק לאחר מסירה סופית והוצאת פרוטוקול המסירה, כולל לוח זמנים קצר להשלמת עבודות או תיקונים באם נדרש, יש טעם לשבת על חשבון סופי, כי "זה לא נגמר עד שזה באמת נגמר."

גרשון אני פשוט מתפלא עליך

אתה עו"ד עם נסיון די רב , אני מכיר את פרוייקט הבית הלתי גמור שלך , ואיזה סרט עברת עם הקבלנים . אני יכול לומר לך אתה עם הסיפור שלך יכול להפיק סרט - איך לא משפצים בית או לפחות לכתוב ספר . השאלה שלך היא שאלה משפטית פרופר , התשובה היא משפטית וחד משמעית לא . שהקבלן יגמור , המהנדס יאשר שאכן העבודה גמורה ותחתום .מה יש דבר פשוט מזה ?

שלום אבי,

אמנם אני טמבל, אבל לא עד כדי כך. המהנדס רוצה לעזור לקבלן. הוא כבר קבע לי תאריך לפגישה. לא הבנתי מה ההבדל בין מסירה ראשונה וסופית, בפרט שהמהנדס בא לכאן לא פעם ולא פעמיים ושוחחנו על מה שנותר לעשות. הודעתי שאינני מוכן להפגש עד שהכל יושלם. גם קודם לכן שלחתי רשימה מפורטת למהנדס והקבלן, שאותה עדכנתי שוב ושוב כאשר גיליתי "תגליות". בשיחה אחרונה אמר לי המהנדס שהקבלן "נפל" בעוד שני בנינים, אך כעת יצא לדרך. לא חתמתי לקבלן על צ'ק אחרון שקיבל לפקודת הוועד מ- "עזרא וביצרון" וכעת אנו לפני וויכוח על סכינים, היינו ההתחשבנות. כאן אני חושש שהמהנדס ינסה "להחליק" ולעזור לקבלן. אינני סבור שהנושא יסתיים בפגישה עם המהנדס והקבלן. ואני עייף מכל הנושא. מאין הנך מכיר את הנושא? מה דעתך לקחת חלק בהתחשבנות? תודה, גרשון.

למעלה