קבלו חומר על שוסון - חלק ראשון

מצב
הנושא נעול.

שפירסמתי אתמול בפורום על משאיות. זוהי כתבה שהתפרסמה בעיתון "טכניקה ומדע מדצמבר 1951

seffic

New member
תמונה יפה

בני החומר נהדר.תודה.מצאתי אצלי
תמונה של שוסון של "דן".
תמונה יפה
מה רשום בריבוע הקטן, במקום שבו שמים את מס' הקו? והאם זה אוטובוס עירוני או בין עירוני?

הבעייה שזה לא נראה לי שוסון

תמונה יפה
מה רשום בריבוע הקטן, במקום שבו שמים את מס' הקו? והאם זה אוטובוס עירוני או בין עירוני?
אין כונס אויר שהוא חיוני באוטובוס הזה...

זהו ליילנד מרק I משנת 1952../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

אין כונס אויר שהוא חיוני באוטובוס הזה...
זהו ליילנד מרק I משנת 1952

krause

New member
אביתר ובני.תכנסו לאתר של השוסונים

זהו ליילנד מרק I משנת 1952
ותסתכלו על המודליםaph-1 ו על aph-2/50 . מבנה החלונות לצד הדלת הימנית זהים לחלוטין לשוסון תוצרת צרפת.אמנם אני לא מומחה לענין אבל עיני לא מטעות אותי. את התמונה אישר דני גולדשמידט כ שוסון!!!!! אקבל בכבוד כל החלטה שלכם.

נכנסתי לאתר ! זה ליילנד !!!

ותסתכלו על המודליםaph-1 ו על aph-2/50 . מבנה החלונות לצד הדלת הימנית זהים לחלוטין לשוסון תוצרת צרפת.אמנם אני לא מומחה לענין אבל עיני לא מטעות אותי. את התמונה אישר דני גולדשמידט כ שוסון!!!!! אקבל בכבוד כל החלטה שלכם.
נכנסתי לאתר ! זה ליילנד !!!
השתמשו בחלקים של שוסונים ובהשראת השוסונים אבל האוטובוס ליילנד בכל מקרה. לאפרים אילין נשארו דלתות וחלקים אחרים של שוסון שהעבירם אח"כ לארגז ומכאן הדמיון לשוסון. ידוע על ליילנדים דומים גם ב"המקשר" שמספרם היה 66-311 - 66-318. האתר הצרפתי נהדר - נפלא ושווה צפייה !!! תודה !!!

אכן צדקת לגבי הסמל !

אביתר,למה הסמל בגריל הוא עגול?
למיטב זכרוני הסמל של הארגז אז היה עגול.אולי זאת הסיבה? יש לך עוד פרטים על האוטובוס הזה?
אכן צדקת לגבי הסמל !
אני יודע שנבנו 35 אוטובוסים בתצורה זו. יש לי את מספרי הרישוי שלהם בארכיון. אחפש ואפרסם. אחרון האוטובוסים מדגם זה הושבת ב1968 במוסך צד.

dkredo

New member
אז מה זה בסוף?

אכן צדקת לגבי הסמל !
אני יודע שנבנו 35 אוטובוסים בתצורה זו. יש לי את מספרי הרישוי שלהם בארכיון. אחפש ואפרסם. אחרון האוטובוסים מדגם זה הושבת ב1968 במוסך צד.
אז מה זה בסוף?
פעם ראשונה שאני מסתכל על אוטובוס ישראלי... ולא מזהה! זה לא נראה שוסון - כי אין שום זכר לרדיאטור מלפנים, אבל הגלגל הקדמי... לא נראה לי ליילנד, ואני מכיר את הגלגלים של הליילנד כמו את כף ידי. יש מישהו שיודע בוודאות מה זה? אני מת מסקרנות!

כן. זה ליילנד בכל מקרה !!!

אז מה זה בסוף?
פעם ראשונה שאני מסתכל על אוטובוס ישראלי... ולא מזהה! זה לא נראה שוסון - כי אין שום זכר לרדיאטור מלפנים, אבל הגלגל הקדמי... לא נראה לי ליילנד, ואני מכיר את הגלגלים של הליילנד כמו את כף ידי. יש מישהו שיודע בוודאות מה זה? אני מת מסקרנות!
כן. זה ליילנד בכל מקרה !!!

dkredo

New member
גם ההגה לא נראה ליילנד!

אכן צדקת לגבי הסמל !
גם ההגה לא נראה ליילנד!
אולי זה סקניה, או וולבו? (בגלל הסמל העגול?)

והמספרים המאוחרים שלהם הם:

אכן צדקת לגבי הסמל !
והמספרים המאוחרים שלהם הם:
36-125 עד 36-160. אבדוק מה היו המספרים המקוריים. מספרי הרישוי שלהם הוחלפו בראשית 1959. יום טוב, אביתר.

עוד על שוסונים

שפירסמתי אתמול בפורום על משאיות. זוהי כתבה שהתפרסמה בעיתון "טכניקה ומדע מדצמבר 1951
עוד על שוסונים
באתר על תולדות התחבורה הציבורית בעיר גרנובל בצרפת מופיעים תרשימים של כל סוגי השוסונים. רק למען ההשכלה הכללית, שוסון זה שם המפעל שייצר את האוטובוסים האלה. בשנות הששים, כמדומני הוא נרכש על יד מפעל SAVIEM. אז מסתבר שהיו כמה וכמה דגמים והם יוצרו עד 1963 לפחות. לי ידוע על שוסונים בשלושה מוזיאונים: האחד מיודענו באגד לפחות שנים במוזיאון התחבורה הציבורית בפריז אחד שמור בהולנד... אז הנה הדגם הראשון APH1 משנת 1949

שוסון APH2 משנת 1951

עוד על שוסונים
באתר על תולדות התחבורה הציבורית בעיר גרנובל בצרפת מופיעים תרשימים של כל סוגי השוסונים. רק למען ההשכלה הכללית, שוסון זה שם המפעל שייצר את האוטובוסים האלה. בשנות הששים, כמדומני הוא נרכש על יד מפעל SAVIEM. אז מסתבר שהיו כמה וכמה דגמים והם יוצרו עד 1963 לפחות. לי ידוע על שוסונים בשלושה מוזיאונים: האחד מיודענו באגד לפחות שנים במוזיאון התחבורה הציבורית בפריז אחד שמור בהולנד... אז הנה הדגם הראשון APH1 משנת 1949
שוסון APH2 משנת 1951

מצב
הנושא נעול.
למעלה