קבלו את דור העתיד שלנו במחיאות כפיים

hofit1980

New member
מעליב

מעליב מאוד. אבל נסיים את הדיון. למרות שהוא מעניין מאוד..... את בהחלט מכירה עצמך טוב, ולא מעוניינת להיכנס למה שנראה לך כעימות - חבל שאת תופסת בדעה זו לבד. ואת הטענות שלך לגבי ההתנסחות שלי אני פשוט לא קוראת, כי זה כבר לא נעים לי..... אם תשימי לב לאורך השירשור, אני מקשיבה היטב לכל מה שאת אומרת, את רק מצפה שאשתוק בתמורה, ואני מצידי רוצה לדון עוד ועוד. יום טוב

אני רק רוצה שתקבלי ת'אפשרות שאני לא מנסה לחנך

גם לא אותך. שיש לי דיעה שונה |נקודה|. וכמו שכתבתי למעלה- לא ביקשתי עזרה בהתמודדות מול הנערים. ברגע שנכנסת לשם- זה כאילו שאני פה בתפקיד של מי שצריכה "עזרה" ואת, המחנכת, עוזרת לי ומראה לי את הדרך. אם זו לא התנשאות- אז מה כן. ככה דיון לא מתנהל. בטח שלא בין שווים.

hofit1980

New member
נכון, כעת אני מבינה שלא רצית לדון בזה

אבל הדוגמה הייתה מעניינת, וציינתי שאת יכולה לעשות שימוש באמצעים אחרים שאינם חינוכיים.... לטעמי פשוט הרחבתי את הדיון, לא ניסיתי לומר לך מה לעשות, אלא שיקפתי יותר מה הייתי עושה אני, מה שבעיניי היה עונה על התפיסה החינוכית שלי. וכפי שלך יש דיעה, כך גם לי... לא אמרתי בשום שלב שאני לא מקבלת את דעתך, ויותר מזה לא אמרתי לך כיצד לנהוג, אלא הרחבתי את הדיון, במקרה סביב דוגמה שנתת את....הייתה יכולה להיות כל דוגמה אחרת אם היו יותר משתתפים. אני לא מקבלת דעות שונות משלי? מעניין לשמוע, אעניק לכך תשומת לב מוקפדת יותר להבא.

Duality One

New member
נראה לי התבלבלת...

"הצבת גבולות הינה בחינה של האסור והמותר מתוך נקודת ראותו של הילד"

hofit1980

New member
לא. לא התבלבלתי....

אני יודעת מה המינוח הזה אומר לי, בערך, כי חופרים לי על זה.... בסך הכל רציתי לקבל הגדרה כלשהי של מה שזה אומר לחולמת, אבל משום מה הכל תפס פה אופי של התנצחות ולא של דיון.

b e c k y

New member
קראתי את רוב השיחה.

לא את כולה, כי היה ארוך ומפותל. שיחה שלמה, על חינוך ילדים, כולל תיאוריות, התעקשויות, ודאויות, תפקידי הורים, תפקידי מערכת החינו, תפקיד החברה...... וכל זה, מפי ארבעה אנשים שלאף אחד מהם אין ולא עומדים להיות ילדים בקרוב.... בלי לזלזל באנטליגנציה או בהבנה של אף אחד מכם. אל תדון אדם עד שתגיע למקומו. כל נסיון שיש לכם או שצברתם על ילדי אחרים, לא משתווה בשום צורה ואופן לגידול ילד משלכם. וזה משהו, שעד שלא תחוו אותו לבד (אם תחוו) לא תבינו את המשמעות שלו. בגידול ילד אמיתי, אפשר לקחת את כל התיאוריות ולזרוק לפח. אין להן שום ערך. עובדים עם ההגיון, עובדים עם הלב, עובדים עם הרקע התרבותי שממנו הגעתם. תיאוריות הן לאנשים שלא קשורים באמת לילד, כמו אנשי חינוך או מטפלים. בקירבה שבין הורה לילד, כל התיאוריות האלו ריקות ממשמעות. יש לי המון מה לאמר על דברים שכתבתם, אבל פה באמת לא המקום לדיונים האלה.

hofit1980

New member
חינוך לא קשור באינטיליגנציה....

אלא בלב ובקירבה, בדיוק כפי שאת מציינת. איני זקוקה לילדים משלי על מנת לבחון את האופן בו אלימות גוברת ועולה בקרב בני נוער,שם החל הדיון. וטרם אהיה אם אני זוכה לקירבה לא פחות מספקת במסגרות החינוכיות בהן אני עובדת. מסכימה איתך לחלוטין שאין לשפוט הורים, גם לא כשאהיה אמא בעצמי. איני מסכימה שתיאוריות אלו ריקות ממשמעות משום שיותר ויותר הורים פונים בבקשת סיוע ברכישת כלים באמצעותם יהיו הורים מכילים יותר עבור ילדיהם. והדיון נכון בכל מקום בו תרצי לפתוח אותו, אני סבורה שחשוב מאוד לשוחח על הדברים, על כל נושא, בכל מקום בו יש עניין. ייתכן ואני טועה, אבל אף אחד מאיתנו לאורך השירשור לא טען שחינוך ילדי אחרים דומה לחינוך ילדך הפרטי, או השווה בין השניים.

אייבורי

New member
בחיי

אוסף התאורטיקנים פה מרשים אולי כדאי שנשתוק ונלמד על גידול ילדים, אלימות ושליטה עולמית

hofit1980

New member
רוצה להשתלט על העולם?

פינקי והמוח יכולים להיות שותפים נהדרים.... רוצה לשתוק? בחירה שלך רוצה לדון....לך על זה, זה תמיד מעניין

b e c k y

New member
זהו, שזה לא באמת עובד.

זה כמו לדבר עם עיוור על צבעים. זה כמו לנסות ולתאר למישהו שלא חווה את זה, מה זה סקס. אי אפשר! תיאוריות זה יפה. וגם מועיל לעיתים. אבל זה לא הדבר האמיתי. לטפל בילדים של מישהו אחר, אפילו אם נדמה שאוהבים אותם מאד, זה לא מתקרב אפילו למה שקורה לך בפנים כשאת מגדלת ילד שלך. אין מה לעשות. זו האמת. אולי לא קל לקבל את זה כי את נמצאת המון שנים בתחום החינוך, ומרגישה מאד מודעת ומאד מנוסה. אבל אני אומרת לך בתור מי שהיתה בשני הצדדים של המתרס. זה לא מתקרב אפילו. וזה שהורים באים לבקש עיצות, ברור. כי זה מאד קשה ומורכב לגדל ילדים. ועיצות תמיד ניתנו ע"י אנשים מנוסים לכאלה שיש להם פחות נסיון. אבל זה לא בגלל שלמישהו שעובד במערכת החינוך יש יותר ידע או הבנה בגידול ילדים, אלא בגלל שהוא יכול לתת זווית אחרת, מהנסיון שלו ומה הבנה שלו. אבל ההורה עצמו, בסופו של דבר, יבחר את הדרך ויפעל על פי דרכו.

hofit1980

New member
לא אמרתי שזה אותו הדבר

אז אפשר להירגע.... ואני מבינה יופי שזה שונה לגמרי, משום שאת לא הראשונה שאומרת את זה...... ואני מקבלת את זה, בלי שום קשר לניסיון ולמודעות שלי. אז בעיקרון אנחנו מסכימות. רק שאני טוענת שעדיין יכולה להיות לי דעה על נושאים נרחבים בחינוך שאינם קשורים בקשר המיוחד של הורה-ילד.

b e c k y

New member
אני מקווה שיש לך.

כי בהתחשב בזה שאת עומדת להיות מורה, אני מקווה שיש לך אג'נדה ברורה, ושאת עומדת לפעול לפיה. מורה מבולבלת זה לא טוב. (לא נראה לי שאת מבולבלת בנושא הזה בכלל)

אייבורי

New member
אלימות

מי נגד אלימות שירים את היד - נשמע נהדר נכון? אבל צריך לזכור ולהבין, בני אדם מכילים אלימות שטבועה בהם. בלי אלימות, לא היינו שורדים בטח ההיסטוריה שלנו הייתה נראת אחרת, סביר להניח שלא מוצלחת במיוחד. המחיר של הוצאת האלימות הנוער הוא מחיר של השארת דור ללא אינסטינק הכרחי לקיום, שווה ערך לעקירת ציפורני החתול. הבעיה שרוב התאורטיקנים היא מגבלת המוח, אנחנו מתקשים לראות מערכות שלמות, זהו בדיוק מה שלומדים הורים ומהר אתה מגיב לילד במקום אחד ומחסיר במקום אחר. בסופו של דבר אתה מנסה בהתאם ליכולות שלך לקצת עזרה ממנוסים שאתה מעריך את ההצלחה שלהם. כאשר רוצים להוציא את האלימות מילדים, איך זה ישפיע על היצירתיות שלהם, על התלותיות שלהם בהורים, על הרטבה בלילה, על יכולת התמודדות במצבי לחץ, על יכולת ההשרדות שלהם ? הורה לומד שהוא מנסה בקטנה, אם זה מגיב נכון הוא ממשיך בזהירות בניסיון ללכת בין טיפות של הכפפת סדר חברתי מבלי לרמוס את האישיות היחודית של הילד זה עד פה.

תודה

ואני חשבתי שזה לא טוב שהחניכים שלי הולכים מכות, ושלחו כבר ילד אחד לטיפול נמרץ.... אה, הם תרגלו הישרדות.... איזה מחנך גרוע אני.

b e c k y

New member
החניכים שלך

הם ילדים שהחברה הנורמטיבית הקיאה מתוכה. הם ילדים שאלימות היא כמעט דרך הביטוי היחידה שלהם. הם לא דוגמא לכלום.

הלו, על מה את מדברת?

את מכירה אותם? מה זה הקיאה אותם? את לא יודעת מה הרקע של כל אחד ואחת מהם, את לא יודעת מה הסיבה לכך שהם שם, את לא יודעת באיזו סביבה הם גדלו. הם אצלי לא כי החברה הקיאה אותם, אלא כי הם וההורים שלהם החליטו לבחור בדרך אחרת. מה לעשות, בשכונה בה הם גדלו הם למדו דברים אחרים לא כולם ילדי שמנת מישוב פלצני בגליל. פשוט חוצפה, מה זה להקיא ילדים? איך אפשר לעשות דבר כזה בכלל. פשוט מגעילה אותי, סליחה.

אייבורי

New member
בחיי אתה קורע

אם כבר עסקנו בענייני חינוך, הרי שיטת חינוך מספר 1 היא בעצם חיקוי או בשמה המודרני, דוגמא אישית. הודעתך זאת מלאת כעס, אגרסיבית תוקפנית אין ספק שחניכך לומדים היטב.

הודעתי מאוד כועסת

איזה אגרסיביות? כי שהיא מגעילה אותי? כי להגדיר את הילדים שלי ככאלה שהחברה הקיאה אותם זה נוראי בעיני? על מה אתה מדבר? אתה מכיר אותי? מכיר את עבודתי כמחנך? תודה רבה לך על הפסיכולוגיה בגרוש, אני כבר מכין מכתב הפיטורים.

אייבורי

New member
רעיון מעולה

אבל ונניח שאמירתה של בקי בוערת בעצמותך לא יכולת למצוא ניסוח יותר הולם מאשר התלהמות על ישוב בגליל של פלצנים [אני מניח שאשכנזים מניאקים בולסי שפנים זה כבר פאסה] לומר שהיא מגעילה אותך. אתה באמת לא רואה את האגרסיביות, חוסר הסובלנות שלך ואתה בטוח שכאשר אתה חובש כובע של מחנך אתה פתאום הופך סובלני ונעים הליכות. אולי באמת כדאי שנחתום בטול קורה מבין עיניך או בצרפתית מדוברת תקע קיסם אל בין שינך

למעלה