קבלה ללימודים בחו"ל - על הקצאת זרים או מקומי

almond174

New member
קבלה ללימודים בחו"ל - על הקצאת זרים או מקומי

שלום לכולם,
אני מתעניינת בלימודי אדריכלות באיטליה, וראיתי כמה אוניברסיטאות שנראות לי רלוונטיות.
השאלה שלי היא - אם יש לי דרכון אירופאי, האם אני יכולה (או אם שווה לי בכלל) להירשם כ"מקומית"?
האם יותר קשה להתקבל לאוניברסיטה בתור מקומי? כי הרי יש את ההקצאות לזרים בכל שנה.
האם זה אפשרי מבחינתי בתור אחת עם אזרחות אירופאית להיכנס על תקן זרה?
וגם אם כן, האם זה יפגום לי ב"מותרויות" שמאפשרת לי האזרחות בזמן הלימודים?

תודה רבה!

הצעה

ברוכה הבאה!

אני לא מבינה באיטליה, אבל התעסקתי די הרבה באדמיניסטרציה של אוניברסיטאות (שינוי ב-GRE והמלצה שלא נשלחה בזמן), ולכן אני מציעה לך לפנות אליהם ישירות ולשאול אותם. למשל בארה"ב אם את אזרחית, את אזרחית, גם אם גדלת בארץ ומעולם לא למדת שם את יכולה להסביר בהצהרת הכוונות למה האנגלית שלך פחות טובה, אבל את ממש לא יכולה לטעון שאת סטודנטית זרה.

Philip Jr

New member
לא הייתי מסתמך יותר מדי על הקצאות לזרים

אולי יש לך מידע כזה, אבל אני לא מכיר מידע רשמי על "הקצאות לזרים" במדינות אירופה השונות. בתחום האדריכלות יש לך מידע ודאי בנושא? מציע לך לברר היטב.

tautau2

New member
לפי

ידיעתי הרבה יותר קל להתקבל לאוניברסיטה שם כזר ולא כמקומי. הסיבה לכך היא שמבחן הכניסה הוא באיטלקית. אם אתה לא יודע איטלקית (או יודע קצת כמו רוב האנשים שהולכים ללמוד שם) ואתה אמור להתחרות על מקום עם איטלקים כנראה שאין לך ממש סיכוי.

תרשם כישראלי, אל תגיד לאף אחד שיש לך דרכון זר, תאמין לי שאף אחד לא יגלה (אלא אם כן יש לך דרכון איטלקי שהונפק בשגרירות בישראל ואז סביר להניח שהם יעלו על זה).

אם תרצה אחרי הקבלה תוכל לשנות את המעמד שלך לסטודנט מקומי או להישאר זר, אחרי שאתה בפנים זה כבר לא ממש מעניין א אחד.

למעלה